Skocz do zawartości
Kamil18

SAMSUNG HD322HJ - chrubocze/niski minimalny odczyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku lat posiadam ten dysk, około roku temu pojawiły się bad sectory i dostałem nowy, niestety poziom głośności był podobny.

 

Specyfikacja sprzętu:Athlon 240 2.8 x2Asrock A770de+Pentagram Value 400wPatriot 2x1gb ddr2 cl49800gt

 

 

Dzisiaj zdecydowałem się sprawdzić jak sobie radzi w hd tune i przeraża mnie minimalny odczyt jaki otrzymuje, po prostu jakby w jakimś miejscu dysk miał system downa i nie mógł połapać jak powinien pracować.

 

 

Pracuje on w trybie ULTRA DMA TRYB 6

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Porównując ze screenem, który znalazłem na internecie (dyski.cdrinfo) jest to wartosc masakrycznie niska

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestem w trakcie wykonywania error scanu, ale nie sądzę, aby coś pokazał.

 

Dołączam również zrzut z zakładki health. Czy ktoś zna powód?

 

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to są screeny z tego "nowego| dysku? Bo na nowy to nie wygląda.

 

 

 

 

Witam, od kilku lat posiadam ten dysk, około roku temu pojawiły się bad sectory i dostałem nowy, niestety poziom głośności był podobny.

 

wywnioskować idzie, że nowym już nie jest ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem nie jest to dysk systemowy? Jeśli tak to stąd mogą pojawiać się takie spadki, po prostu system lub coś w tle przeszkadza, że tak powiem. Dysk działa w trybie AHCI czy IDE w AHCI powinien sobie lepiej radzić trochę i nie powinien tak chrobotać przynajmniej u mnie tak było

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest zdrowy, ten alarmujący spadek wydajności to żaden spadek, patrz na średni odczyt a nie jednostkowy przypadek.

Ide o zakład że jakbyś sformatował i robił test na czyściochu wyniki byłyby lepsze, a tak to wiadomo fragmentacja, inne programy w tle i mamy wynik jaki mamy.

Podsumowując - bez paniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk chyba pracuje w IDE, nie mam pojęcia jak zmienić na ahci, kiedyś chyba próbowałem ale coś słabo mi to wychodziło, jest jakaś instrukcyja?

 

 

 

znalazłem coś tutaj

 

http://www.hotfix.pl/zmiana-trybu-kontrolera-sata-z-ide-na-ahci-w-windows-a379.htm

 

 

 

jednakże nie mam takiego wpisu w rejestrze

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Windows XP zastosuj się do tych wskazówek ( http://www.tweaks.pl...-ncq-dysk-sata/ ). Mam u siebie windowsa xp i windowsa 7 w ubu przypadkach z włączonym AHCI. Jeśli natomiast masz windowsa 7 to spróbuj najpierw przestawić w biosie na tryb ahci

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.asrock.com/mb/AMD/A770DE+/

- 6 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions

Zmień wpis w rejestrze i ustaw ahci w biosie. Nie wiem tylko czy to faktycznie pomoże.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci instrukcje kliknij prawym klawiszem na "AMD Sata Controller" to powinno być to i postępuj dalej według tej instrukcji co wysłałem wyżej. Wpis w rejestrze stosuje się chyba tylko w sindowsie 7 w xp trzeba robić tak jak w linku wyżej dałem. Na pewno się da bo u mnie działa ;), Jak będzie źle to windows sie nie uruchomi po prostu i znowu zmienisz na ide nic sie nie stanie, próbuj wydaje mi się ze powinieneś kliknąć prawym na to "AMD Sata Controller"

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj przeczytałem robiłem kiedyś to samo u siebie, raczej trzeba czytać dokładnie i trochę pomyśleć Dołączona grafika. ( http://www.asrock.co...=Download&os=XP ) i ściągasz SATA RAID Driver, szóste od góry i dalej zgodnie z instrukcją wyżej. Jak ściągniesz wypkowujesz i w punkcie którym podajesz ścieżke sterownika czyli plik.inf musisz wybrać dla swojego systemu czyli Floppy_(3.102.1540.25)(3.1.1540.127)(3.1.1540.151) --> XP64_XP(3.102.1540.25) ---> x86 -----> ahcix86.inf

Jak wszystko pójdzie pomyślnie przestawiasz na AHCI w biosie i gotowe. A tak trochę poza tematem wyrażaj się grzeczniej Dołączona grafika bo następnym razem Ci nie pomogę

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety majster wszystko idzie pomyślnie do momentu aż trzeba wykonać najważniejszą operację - zainstalowanie sterownika.

 

System windows nie odnajduje w danym pliku inf żadnego ...

 

To spróbuj akcje powtórzyć na "AMD PCI Controller" i zobacz czy pójdzie jak nie to na podstawowym kanale IDE jednym i drugim i daj znać Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat.

 

Win7 64bit, test hdtune bardzo niepokojący, w porównaniu z tym co było na xp spodziewałem się czegoś lepszego, a tu dysk jakby na chwilę zapomniał co miał robić, zaczął mielić przez dłuższy okres czasu jak szalony co widać na wykresie. AHCI włączone

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wyłączyłem ahci i ponowiłem test, teraz wygląda to nawet ładniem jednak burst o 30mb mniejszy niz na xp

 

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...