Skocz do zawartości
RichardRahl

Czy Arctic Alpine 11GT rev.2 da radę

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od kumpla nówkę Arctic Alpine 11GT rev.2.Ten coolerek ma wydajność 75W,a mój Prescott 3GHz oddaje 84W(gdzie się podzieje pozostałe 9W?).Czy ten zgrabny coolerek da radę schłodzić tego potwora?Czy używanie go będzie bezpieczne dla proca?I czy będzie lepszy od BOX'a?Dodam,że dużo gram w różne starsze gry(wydane do 2007roku,wyżej już na tym starociu nie wskoczę).

Konfig to:

-Chieftec Dragon DX-01-BD(1 wentyl 80mm z tyłu,1 wentyl 80mm z przodu)

-Asus P5GD1 s.775

-Pentium 4 Prescott 3GHz,FSB800,1MB cache L2

-GeForce7600GT 256MB DDR3 PCI-e x16

-2x1GB Kingmax mpxd42f-d8kt4b

-HDD 80GB, sATA1 chyba

-Nagrywarka DVD

-Chieftec GPS350-EB-101A 350W

Proszę o odpowiedź:-)Z góry dzięki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mało kto ma teraz p4 do tego z tym chłodzeniem, różne rewizje rożnie się grzały. Załóż a będziesz wiedział tym bardziej, że te procki są po 5-10zł więc nie ma się czym przejmować, to chłodzenie jest droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz cooler w tej chwili, jak ten z miedzianym rdzeniem, to imo nie warto go wymieniać na Alpina. Generalnie to te coolerki są mocno przeciętne, więc zabawa z nimi nie jest warta świeczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w necie listę proców kompatybilnych z tym coolerkiem.Są na niej nawet takie kurioza jak pentium D i Pentium IV Extreme Edition o tdp dużo wyższym niż prescott.

http://proline.pl/?p...PINE 11 GT REV2

Prawda czy sztuczka handlowa,jak sądzicie?

 

Nie wiem jaki mam rdzeń w tym boxowym,nie znam się na metalach,a ekspertyza metalurgiczna trochę mnie skasuje:-)

 

A to że mam jeszcze dwa dodatkowe wentyle w budzie coś pomoże przy zbiciu temp na procu?

Edytowane przez RichardRahl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expertyzy robić nie musisz, jak ta część radiatora co dotyka procesora jest koloru brązowego to znaczy że jest miedziana, reszta radiatora jest srebrna. W takim wypadku bym nie zmieniał coolera. Jak jest cały srebrny to możesz pokombinować ze zmianą.

Przede wszystkim może ci pomóc zmiana pasty na coś świeższego o ile tego nie robiłeś od nowości ;)

To czy dodatkowe wentyle ci pomogą to zależy od obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa chieftec dragon DX-01-BD

tu fotka wnętrza budy,tylko zasiłkę mam inną niż na tym zdjęciu(inny model chieftec'a)

http://www.adminxp.c...dware/dxbd2.jpg

 

W takiej budzie coś mi dadzą te dodatkowe wentyle?

Ta buda ponoć chłodzi samą ilością(12kilo)stali,to prawda?

Edytowane przez RichardRahl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...