Skocz do zawartości
Aggressiv

Warczący zasilacz / CoolerMaster

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

Posiadam zasilacz 700W (lub 600W? jednak nie to jest problemem..) marki CoolerMaster. Od paru miesięcy chodzi na prawdę głośno. Ostatnio ze słuchawkami na uszach mi przeszkadzał, więc podłozyłem papier między zasilacz a obudowę, już tak nie wali, jednak momentami chodzi po prostu głośno (jakby wiatrak). Jednak wiatrak smarowałem, wykręcałem i sprawdzałem - wygląda ok. Jak poruszam obudową to raz przestaje chodzić głośno, raz nie.. raz tylko na moment ruszania ucicha...

Naprawdę dziwna sprawa.. niby nic sie nie dzieje, jednak denerwuje mnie to strasznie gdy oglądam film w nocy i zacznie chodzić głośniej (bez papieru to była masakra).

Da się to naprawić ? Czy trzeba wymienić na nowy ?

Jak będę w domu mogę porobić zdjęcia / nagrać filmik z dźwiękiem jak chodzi.

 

Nie zauważyłem specjalnej zależności czy jak jest większy pobór to zaczyna tak chodzić.. ( czasami przy filmie zacznie, czasem przy grze )

Nie zauważyłem spadku wydajności komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że to wszystko przez drgania przenoszone na obudowe. Jaką masz obudowę? Najlepiej byłoby odkręcić zasilacz od obudowy i położyć na czymś albo ręką chwile potrzymać i zobaczyć jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, najpierw myślałem że to jakiś wentylator. Taki dźwięk nie występował zawsze ale raz na jakiś czas i był strasznie głośny. Okazało się że to przez te drgania które przechodzą na obudowę a dokładniej na przedni panel z wejściami usb. Moja obudowa to chieftec smart sh-01-b-b-b. Jak docisnąłem palcem jakieś wejście usb to ten uporczywy dźwięk zanikał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...