Skocz do zawartości
Hellucinate

Procesor + cooler + płyta + pamięci - zestaw za max 1500-1800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Potrzebuję pomocy przy zakupie nowych komponentów do mojego już lekko przestarzałego kompa. Niestety nie jestem na bieżąco z aktualnymi nowinkami i potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych osób. Komputer będzie wykorzystywany intensywnie do gier takich jak Battlefield 3, World of Tanks, League of Legends, Diablo III, Wiedźmin 2 itp. + nagrywanie filmów z gier od czasu do czasu. Ogólnie do w miarę nowych tytułów. Potrzebuję zestawu, który uciągnie gry w rozdzielczości 1920 x 1080, tak aby dało się płynnie grać, bez zacięć. Na wydanie mam około 1500-1800 zł.

Przeglądając inne tematy wybrałem już coś i chciałbym usłyszeć Waszą opinię na temat:

  • Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX

    839,00 zł

  • MSI Z77A-GD55

    449,00 zł

  • SilentiumPC Fortis HE1225

    139,00 zł

  • Corsair DDR3 2x4096MB 2000MHz CL9.0 XMS3

    259,00 zł

Wartość zakupów: 1686,00 zł (ze strony agito.pl)

 

Co o tym myślicie? Jakieś propozycję zmiany podzespołów? Serdecznie proszę o pomoc i opinie.

 

Pozostałe bebechy to:

grafika ZOTA GF 560 GTX Titanum 2GB DDR 5

zasilacz Chieftec CFT-620-A12S (620 Watt)

obudowa Chieftec - Big Tower - seria Dragon

monitor Samsung 23' S23B550

dysk Samsung SSD 64GB 830 + 2 x 80 GB Seagate (nie potrzeba mi więcej w chwili obecnej Dołączona grafika)

Edytowane przez Hellucinate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ona najwolniejszym ogniwem.

Można brać pod uwagę Z77A-G43, i5 3470, tańsze pamięci, box cooler, całość wyjdzie ok 1200zł. Nie będzie wyraźnego spadku wydajności względem tego, co w pierwszym poscie. Zostaje 600zł, sprzedajesz gtx'a. Można myśleć o nowej karcie. Nie wiem czy ścieżka będzie ci odpowiadać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem taki zestaw będzie bardziej opłacalny?

 

Intel Core i5-3470 3.20GHz BOX 699,00 zł

MSI Z77A-G43 330,00 zł

Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP 226,00 zł

 

Wartość zakupów: 1255,00 zł

 

Czy mógłbym poprosić o kilka słów uzasadnienia, dlaczego tak, a nie inaczej? Nie chciałbym bez potrzeby utopić pieniędzy, tak jak to kiedyś zrobiłem przy zakupie tego właśnie GF 560 GTX Titanum Dołączona grafika

Edytowane przez Hellucinate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zestawie zrobisz po oc 3,8GHz. Różnicy w wydajności pomiędzy 3,8GHz a 4,5GHz na zestawie z pierwszego postu nie zauważysz raczej. Po co więc przepłacać? PAmięci zasadniczo można brać najtańsze, tyle że pamięci trochę podrożały i wiele się nie zaoszczędzi.

Z grafiką chyba będziesz musiał pozostać. Aby odczuć wyraźny wzrost wydajności, wypadałoby brać 660ti / HD7950. To wydatek ok 1200zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...