Skocz do zawartości
AwAdOn

Vapor

Rekomendowane odpowiedzi

Obudowa Toshiby Satellite A200.

 

Wczoraj zacząłem kleić obudowę matrycy. I tak wygląda tył - i jednocześnie pokrywa lapka. Widać mosiężną intarsję.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A to sklejona frontowa część obejmująca matrycę.

 

Dołączona grafika

 

Dzisiaj zacząłem wykonywać zdobienia. I tak prezentuje się wstępny szkic.

Dołączona grafika

 

Podfrezowałem kanały i wstępnie pobejcowałem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Trochę szlifowania. Frezowanie osadzenia matrycy i anten wi-fi i można wiercić otwory montażowe do złączenia obu części obudowy matrycy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

End of day 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przedłużenie deski na prawo od klawiatury to celowe, np na mysz or sth?

 

Wygląda mi to na stolik do łóżka ;)

 

Wstawiłbym też jakąś szybkę albo zalał przeroczystą żywicą te zębatki z tyłu ekranu - inaczej będzie się kurzyć.

 

Czy będzie jakieś podświetlenie klawiatury albo swiatło z góry na klawiaturę, czy może jednak korzystanie z urządzenia będzie przy świetle i nie będą potrzebne takie wynalazki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przedłużenie deski na prawo od klawiatury to celowe, np na mysz or sth?

 

Wygląda mi to na stolik do łóżka Dołączona grafika

 

Wstawiłbym też jakąś szybkę albo zalał przeroczystą żywicą te zębatki z tyłu ekranu - inaczej będzie się kurzyć.

 

Czy będzie jakieś podświetlenie klawiatury albo swiatło z góry na klawiaturę, czy może jednak korzystanie z urządzenia będzie przy świetle i nie będą potrzebne takie wynalazki?

 

Podświetlania nie będzie. Zębatki prawdopodobnie osłonię. Ale wszystkie wykończenia zacznę robić po ustaleniu położenia elementów.

 

Wczoraj zacząłem robić spód laptopa.

 

Na tą chwilę jest grill wentylatora cpu:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

I pierwszy panel ze złączami: audio, i wejście kart SD.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ostatni element na dziś to włącznik WI-FI.

 

Dołączona grafika

 

End of day 6

Edytowane przez AwAdOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ciekaw jestem klawiatury.

 

@AwAdOn:

Tak się zastanawiałem... Ty masz tyle tych zębatek z jakiegoś demobilu zegarmistrzowskiego, czy wycinasz je na jakimś ploterze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tą klawiaturą:D

Ale czuję w kościach że dorabia klawisze z drewna/mdf :D, albo każdy okleja folia termokurczliwą imitująca drewno:P

Zostawić tego tak nie zostawi, zbyt wielką uwagę przykłada do detali w tym projekcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AwAdOn:

Tak się zastanawiałem... Ty masz tyle tych zębatek z jakiegoś demobilu zegarmistrzowskiego, czy wycinasz je na jakimś ploterze?

 

Zębatki uzbierały się przez lata :) Zresztą cały czas mam do nich dostęp.

 

Dzisiaj planowałem zająć się już montażem. Ale po dołożeniu ekranu nieco się zawiodłem. Dlatego jeszcze chwilę powalczę z designem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafikaDużo ciekawiej po rozłożeniu

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Trochę dziś poprawiłem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No ale teraz sprawa najważniejsza. Sławetna niepasująca klawa.

 

Brakuje mi pomysłu na wykonanie.

 

Malowanie na mosiądz:

 

Dołączona grafika

 

Czarne klawisze i malowanie wokół:

 

Dołączona grafika

 

Albo czarna klawa:

 

Dołączona grafika

 

Tu nie ma dobrego rozwiązania. Realnie tylko kilka wykonanych projektów klawiatur mi się podobało:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I to są naprawdę dzieła sztuki. Tylko klawa laptopa jest nieco trudniejsza w modyfikacjach. Tak wyglądają klawisze po rozbiórce.

 

Dołączona grafika

 

Dlatego czekam na dobre pomysły. Ten komputer nie idzie na wystawkę. Ma działać i to bez połamania palców. W ostateczności na prawdę zostanę albo przy srebrnej, albo czarnej klawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o klawiatury w stylu steampunk, to motyw maszyny do pisania jest najczęstszy i chyba najlepszy lecz może być trudny do wykonania zwłaszcza w laptopie. Dlatego od biedy możesz tak jak to próbowałeś pomalować na jakiś złotawy kolor w pasującym odcieniu i zmienić nadruki na większą i może ciekawszą czcionką, a wyglądało by to miej więcej tak:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jakieś ciekawe napisy czy znaki też są całkiem całkiem:

Dołączona grafika

 

Metalowa faktura klawiszy byłaby na pewno ogromnym plusem.

 

Ze swojej strony życzę Ci wymyślenia czegoś naprawdę oryginalnego i zakasującego, tak aby nam szczęki opadły Dołączona grafika

Jak wpadnę na coś ciekawego na pewno dam znać, pozdro.

 

@edit: http://www.instructables.com/id/Miss-Betsys-Steampunk-Keyboard/#step1 spoko tutek do przerobienia klawy na styl maszyny do pisania właśnie.

Edytowane przez KawaiiPantsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może skóra? Nakleić na klawisze, ładnie poobcinać, oszlifować po krawędziach. Do naniesienia znaków można użyć numeratorów stalowych po podgrzaniu? Wypalić. Z literami, cyframi, nie problem. Trudniej z pozostałymi znakami. Inna opcja to solidna sklejka z dobrego drewna. Kiedyś miałem ścinek jakiejś sklejki, może 1,5-2mm, twarde jak diabli. Nie wiem na ile dostępna jest sklejka z lepszego drewna. Znaki czy to na skórze czy sklejce można też nanieść grawerem laserowym.

 

http://abc-rc.pl/p/1...strukcyjne.html

Modelarze mają taką sklejkę.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to proponowałem.

Folia termokurczliwa.

Wzory, faktura, pełna dowolność.

 

Nie malowałbym, bo to rozwiązanie niezbyt trwałe.

A jeśli już to lakier do zderzaków plastikowy. Czarny, z bardzo ciekawa faktura. Na pewno trwalszy niż standardowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klawiaturę widzę prosty sposób (do zrobienia przy dostępie do lasera/plotera):

- pcw + folia złoto/srebro + grawerka

- dibond* + grawerka

 

Robisz wszystkie klawisze, potem naklejasz na aktualne - zeszlifowane na płasko, albo i nie (trzeba by sprawdzić organoleptycznie, jak to wygląda). Grawerkę można robić i dremelem, ale to by było kilkanaście godzin rzeźby ;]

Klawiatura by wyszła chyba podobnie do tej:

 

Dołączona grafika

 

...w zależności, jaką powierzchnię by zrobić/zdobyć. W przypadku dibondu najczęściej jest srebrne drapane alu, ale są też inne.

 

 

*- dibond to taka śmieszna kanapka: blacha alu + wypełnienie z pcw + blacha alu. Grawerka w dibondzie wygląda mniej-więcej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj praktycznie wykończyłem wszystkie elementy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Próbowałem też coś zrobić z klawą. Jak Wam pasuje takie krycie. Chodzi tylko o kolor. Bo wykańczałem tylko na test. Wię nierówno pokryłem mikstolem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

m4r - zaproponowałeś jeszcze jedno rozwiązanie.

- dibond* + grawerka

jak w tym rozwiązaniu

 

Dołączona grafika

 

Kto może zrobić coś takiego ???

 

Jakie koszty ???

 

Bo chętnie bym skorzystał z tego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie koszty, bo nigdy niczego takiego nie wyceniałem. Musiałbyś iść do jakiejś agencji, która ma w ofercie kasetony i zapytać. Patrzyłem z ciekawości na allegro i boję się, że ze złotym może być trochę ciężko.

 

Poza tym, z dibondem jest jeden problem, o którym zapomniałem. Po przycięciu krawędzie zawsze wyglądają tak:

 

Dołączona grafika

 

 

Ale odchodząc od tematu - Twoje ostatnie rozwiązanie jest całkiem przyjemne. Nawet takie nierówne ma swój urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montuję podzespoły.

 

Tak wygląda podświetlenie.

 

Dołączona grafika

 

A teraz projekt klawiatury.

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli ktoś mógłby podać mi koszt wykonania takiego elementu byłbym bardzo wdzięczny. Wymiary 300x122 mm. Preferowana blacha mosiężna - grubość około 1 mm. Litery wycinane lub grawerowane. Każdy klawisz wycięty oddzielnie.

 

Popytajcie wśród znajomych, please :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...