Skocz do zawartości
pawelwro1

Wymiana GTX275 na coś wydajniejszego.

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana GTX275 na coś wydajniejszego.

 

Jak w temacie mam zamiar wymienić starego dobrego GTX275.

Z paru powodów:

- gtx 275grzeje się i wentylator zaczyna drzeć ryja że się tak wyrażę a nie chcę kasy pchać w nowe chłodzenie gpu

- grafika nie wyrabia w paru grach na 1920x1080

- gtx 275 jedzie na dx10 a już pojawiają gry tylko na DX11 [crysis 3] i pozamiatane bo moim zdaniem 275 uciągną by crysis 3 na średnich

ale przez dx10 nie włączy się nawet gra

 

Co do gier

Mam tu na myśli Euro Truck Simulator 2 [na full detalach mam 20 czasami mniej-25fps] dopiero jak gram na wyłączonych cieniach

i na ograniczonej odległości widzenia to chodzi fajnie ale jak włączam lusterka widoczny jest spadek fps.

Kolejna gra to gta4 cienie muszę wyłączyć i odległość rysowania zmniejszyć i da się komfortowo grać choć jak wjadę w tunel to widać

ogromny przypływ fps chciałbym zeby tak z 45-50fps było na średnio wysokich detalach.

Kolejna gra to battlefield 3 w 1080p średnio wysokich detalach chciałbym mieć te 35 - 40 fps

Znajdzie się jeszcze pare gier co na full w 1080p nie pójdzie..

 

Info o reszcie sprzętu:

CPU: C2Q q9550 @ 2,8Ghz

Mobo: Asus P5Q Turbo

Cooler CPU: Scythe Ninja 2

GPU: Gigabyte GTX275 896Mb

RAM: 6GB [Geil 2x2Gb 1066 Dual, 2x1Gb OCZ Reaper 1066]

SSD: OCZ Agility 3 64GB

HDD: 2x Samsung 1Tb, 1x WD 1,5Tb

Zasilacz: Chieftec CFT-600-14CS 600W

 

Tu moje pytanie czy ten sprzęt jest dobry do bawienia się w OC?

Kiedyś gdzieś coś słyszałem że to idealny sprzęt do OC procek jest wrewizji E0 [nie wiem co to ma do OC ale tak mi się coś obiło o uszy].

 

Co mi chodzi po głowie:

Na dzień dobry cała seria GTX 6xx odpada bo jest na PCIExpress 3.0 amoja płyta główna obsługuje tylko 2.0

Na początku myślałem o wymianie na GTX560ti ale z tego co wiem to super wydajności nie zyskam.

Może jakiś gtx480 jest okazja używka MSI za 500zł, nówka za 600zł ale ta się znowu grzeje jeszcze bardziej od275 ;/ [ale kusi mnie ta używka za

500zł a boję się że mi to zaraz ktoś sprzątnie sprzed nosa]

Została jeszcze 570tka 700zł - 750zł używka

A może coś z konkurencji? Jakiś radek, nie znam się na modelach radeona no i osobiście nie jestem przekonany do radków...

 

Chciałbym się dowiedzieć czy mój procek nie będzie za słaby np do takiej 570tki

Proszę o opinie osób znających się na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI Epress 3.0, a 2.0 - nie zawracaj sobie tym głowy. Nawet przy extreme OC, gdzie liczy się każdy punkt wydajności różnica jest minimalna. Z resztą nawet najnowszy i najbardziej topowy sprzęt ma czasem problemy z pracą w trybie 3.0 (np. ostatnio męczyłem się z Z77X-UP7 + HD 7970 Matrix Platinium - okazało się, że to normalka, iż po lekkim podniesieniu BCLK PCIe 3.0 wyczynia cuda) Dołączona grafika

 

Sprzęt masz całkiem ok. Podkręć CPU (3,5GHz na bank wyciśniesz, jak nie sporo więcej). HD7850 to istotnie całkiem niezły wybór.

Jednak po takiej konfiguracji (proc + karta) nie ma sobie co obiecywać wszelkich możliwych wodotrysków graficznych. Wydajność będzie niezła i na pewno lepsza niż obecnie, jednak wszystkiego całkiem na full nie ustawisz Dołączona grafika

 

edit:

PCIe jest wstecznie kompatybilne. Ja mam np. HD6970 (PCIe 2.1) i karta bez problemu działa w płycie z PCIe 1.0 (DFI LanParty nF4 eXpert).

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja myślałem ze to złącze na płycie głównej może być kompatybilne wstecz [że na pcie 3.0 mozna podpiąć grafy z pcie 2.0, 1.0] a nie że grafa 3.0 bedzie działać na plycie z pcie 2.0.

Kolejna sprawa to taka że podpinałem grafe od kumpla 660ti pcie 3.0 i jak instalowałem sterowniki to wyskoczyło że sterownik nie może znaleźć zgodnego sprzętu to pierwsze na myśl mi przyszło że ja mam pcie 2.0 i że 660ti mi nie pójdzie... coś mi tu nie pasuje ;/

Nie rozumiem czemu nie dało się zainstalować sterowników, żeby tego było mało to 275 i 660ti mają te same stery a 660ti u mnie w pc była widoczna jako zwykła karta vga a nie nvidia gtx 660ti i nie dało się ustawić 1080p czyli standardowo jak by było brak sterow wiec wywaliłem te od 275 i próbowałem zainstalować najnowsze od nvidii ale wyskakiwało że sterownik nie może znaleźć zgodnego sprzętu ;/

 

Co do podkręcania to pomyślę o tym choć nam pewne wątpliwości czy dam rade bo nigdy nie bawiłem się w OC.

Edytowane przez pawelwro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko całkiem ładnie opisane jak podkręcać.

 

Jeśli stery wywalały Ci, że sprzęt niezidentyfikowany, to albo były za stare, albo karta uwalona. Uwalona, na tyle że obraz wyświetla, ale nic więcej nie da się z nią zrobić.

 

PCIe jest kompatybilne w obie strony. Nową kartę możesz włożyć do starej płyty i starą kartę możesz włożyć do nowej płyty.

Jedynie problemy mogą pojawić się w przypadku bardzo starych płyt z PCIe 1.0. Jeśli Cię to interesuje możesz sobie poczytać, co udało mi się kiedyś ustalić na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem poczytam więcej o OC na q9550

Co do tej 660ti to karta 100% sprawna bo wyciągana z pc kolegi stery brałem najnowsze z nvidi ale już mniejsza o to bo prawdę mówiąc mało czasu było na sprawdzenie tego dokładniej.

Skoro pcie jest kompatybilne w każdą strone to nie mam się co martwić zakupem HD7850 xD

Na 80% kupuję 7850 w tym tygodniu.

Swoją drogą z gigabyte będzie dobra?? Konkretnie ta wersja> [ LINK ]

 

Co do OC proca to zacząłem się już bawić celem sprawdzenia czy komp nie będzie sypał BSoD-ami

Podkręcałem w oparciu o ten filmik> [ LINK ]

Mam od paru godzin włączonego pc podkręconego do 3085.4MHz

Przy teście w OCCT [test 10min] max temp to 61st [w Idle 37-46st] brak błędów

Podkręcałem narazie w biosie tylko FSB

Dajcie znać czy wsio ok z takimi temperaturami.

Edytowane przez pawelwro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przeczytaj

 

generalna idea przy s775 jest taka: jak najwyzsze fsb/taktowanie proca. Dobrze zejsc mnoznikiem w dół i jechać samym fsb dopóki płyta da radę. Troche ot sie zrobił

Mój stary Wolfdale na Abit IP35 śmigał przy fsb 520-530 jak znajde screeny to pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Troszkę nie w tym dziale co trzeba ;/ bo z wymiany gtx275 temat przeszedł na "Podkręcanie q9550 do hd7850"

HD7850 1GB od Gigabyte już kupiony/zamontowany.

Komp wyczyszczony 32-36st na cpu w idle.

Czas na podkręcanie procka, zamierzenie to 3,5GHz.

 

Po doczytaniu różnych publikacji na temat OC wziąłem się za kombinowanie.

Usiłowałem po swojemu ale nie wyszło:

Screen mojego AITweakera + zaznaczone co jak ustawiłem [ SCREEN ]

Na czerwono napisane to opcje jakie ustawiałem [niektóre zmieniałem parę razy na różne wartości].

Za każdym razem komp nie wstawał, wyskakiwało "Overclocking failed!"

Czy ktoś mógłby mi napisać co ja źle robię?

 

Mam pytanie do Yogi311

Dobrze zejsc mnoznikiem w dół i jechać samym fsb dopóki płyta da radę.

 

Mam zjechać mnożnikiem do x6, czy to zbyt mały mnożnik?

Przy x6 musiałbym FSB kręcić do 583MHz czy to niezaduże FSB?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez pawelwro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Yogi311

 

Mam zjechać mnożnikiem do x6, czy to zbyt mały mnożnik?

Przy x6 musiałbym FSB kręcić do 583MHz czy to niezaduże FSB?

 

za wysoko czy nie i tak płyta się skończy i będziesz musiał ustawić optymalny mnożnik/fsb także kombinuj. Pewnie finalnie ustawisz mnożnik 7 lub 8 i fsb w okolicach 500+ i będziesz zadowolony :P

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wysoko czy nie i tak płyta się skończy i będziesz musiał ustawić optymalny mnożnik/fsb także kombinuj. Pewnie finalnie ustawisz mnożnik 7 lub 8 i fsb w okolicach 500+ i będziesz zadowolony Dołączona grafika

 

Chyba zaraz zacznę się bawić od nowa na mnożniku 7.

 

DRAM Freq. ustaw najniżej jak to możliwe czyli 1:1 z FSB.

 

Najniższe jakie da się ustawić to 825MHz potem 990, 1033...

Zaraz sprawdzę czy wstanie na 825..

Edytowane przez pawelwro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmmm, Q9550 - ile to radości było, jak przekroczyłem stabilne 4ghz na lekko podbitym napięciu, aż się łezka w oku kręci ;)

 

U siebie miałem 8.5 x 475.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...