Skocz do zawartości
Fristajlo

Pc do grania, do 16:00 zamawiam!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym dzisiaj zamówić nowy komputer do grania w granicach 4 tysięcy złotych, złożyłem sobie taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/Auxfpf/ z możliwym późniejszym zakupem SSD.

NIESTETY na dzień dzisiejszy płyta główna od MSI jest niedostępna, więc zastąpiłem ją w taki sposób:

http://www.morele.net/inventory/info/f9MEYz/

Pytanie brzmi, czy AsRock nie ogranicza innych komponentów i będą do siebie pasować oraz wszystkie zmieszczą się w obudowie. Jest to dla mnie duży wydatek, więc chciałbym mieć wszystko dopiete na ostatni guzik. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ok, ale zestaw fajny i drogi, więc może jak powiedziałeś A to powiedz i B? Czyli wymień chłodzenie na takie z wyższej półki (Thermalright Macho 120) i płytę główną o naprawdę dużym potencjale OC, czyli Asrock Z77 Exterme4? Co prawda trzeba by było dopłacić, ale wtedy ten komputer już faktycznie nie mógłby być wiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dla mnie ktoś kto wydaje taką kasę na kompa (grafa za 1,5 k) i nie wsadza w kompa od razu SSDka to jakby sobie w motorze torowym blokadę do 50 km/h jak w skuterze zakładał. Można ale czy nie zależy Ci na komforcie pracy ??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Jupek powiedział, planować SSD "na później" w takim kompie to kiepski pomysł. Wykosztuj się np na Plextora M5S 128GB, a odczujesz znaczną poprawę w szybkości całego systemu, i to bez wyjątków (komp będzie też trochę cichszy, gdy barka nie będzie akurat pracować).

 

Jak nie będziesz zbyt wysoko kręcił, to chłodzenie SPC na procka wystarczy, przy wyższym OC dobrze by było jednak je zmeinić na Macho (120, lub zwykłego, obojętnie który weźmiesz, będzie dobrze).

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że 4 tysiące typ już maksymalny limit funduszy więc nie zamienię nic na lepsze i nie dodam ssd bez przekroczenia 4 tysięcy. Chyba, że o czymś nie pomyślałem

W sumie to zamiast nowego HDD mogę dorzucić troszkę do SSD i zostawić stary dysk na STATA II (póki co) Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Edytowane przez Fristajlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...