Skocz do zawartości
nyancat18

Nowy pc do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem posiadaczem komputera o takich parametrach :

Procesor : AMD athlon 64 x2 dual core 4400 + 2,29 GHz

Płyta główna: Asus m2a mx

Ram : 2 x 1 gb

Karta graficzna: GeForce 210

 

Od jakiegoś czasu coraz ciężej się go używa, gdyż ma wysokie temperatury itd(Oczywiście jest wyczyszczony i ma wymienioną pastę ) A także gry zaczynają na nim odmawiać posłuszeństwa(nowe tytuły to idą ledwo na najniższej rozdzielczośći i detalach )Postanowiłem więc zainwestować w coś nowego. Mam zamiar zostawić sobie tylko 2 dyski które mają razem około 550 gb, co spokojnie mi wystarczy napęd DVD oraz wszelkie wiatraczki z obudowy . Co do obudowy to na razie jeszcze nie wiem bo jest to jakiś no name więc najwyżej jak podacie częśći i po zmierzeniu się tam nie zmieszczą to wtedy kupie jakąś inną, większą .

 

Komputera używam do gier,filmów,internetu itd. Mój budżet to +/- 1500 zł Co moglibyście polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium G2020 BOX - 220zł

MSI B75MA-E33 - 200zł lub MSI B75A-G43 - 262zł

Gigabyte HD 7850 WindForce 2X - 656zł

Nanya Elixir Generic 8GB 1333 MHz - 145zł

Fortron HEXA 500W- 180zł

Lite-On iHAS124-04 - 60zł

razem: 1466zł lub 1528 z droższą płytą główną jeśli Ci taka potrzebna w ogóle. Oczywiście napęd i dysk musisz mieć na sata

Do tego ewentualnie obudowa: ( http://www.morele.ne...-bt-410-397103/ )

Oczywiście płytę wybierasz taką jak Tobie pasuje pod względem złącz. Za złożenie zestawu powyżej 1500zł na morele.net wysyłkę i złożenie możesz mieć za 1zł ponieważ jesteś użytkownikiem tego forum. Jeśli weźmiesz za 1466zł proponują coś sobie jeszcze dobrać chociażby panel USB 3.0 na front obudowy

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski i napęd sata (wnioskuję po tym że wejśćia według instrukcji do których mam podpięte dyski i napęd nazywają się Sata a także na płycie głównej nie mam żadncyh wejść ATA ) Takie pytanie czy odczuję jakąś wyraźną różnice między obecnym zestawem a tym co podałeś ? Na jakie detale mogę liczyć w nowych grach typu far cry 3/ tomb raider ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie czy odczuję jakąś wyraźną różnice między obecnym zestawem a tym co podałeś ? Na jakie detale mogę liczyć w nowych grach typu far cry 3/ tomb raider ?

 

No ba nawet nie ma co porównywać tj niebo a ziemia, jakieś 6x wydajniejszy w grach tak bardzo ogólnie mówiąc. Zależy w jakiej rozdzielczości grasz, ale pewnie będą to wysokie + aa Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a mam jeszczę taką prośbę, równolegle z tym forum pytałem na innym i tam polecili taki zestaw :

Intel Core i3 3220

MSIB75MA-E33

Crucial 4 GB 1333 MHz CL9

Corsair VS 450W

SilentiumPC Brutus 310 PureBlack

Gigabyte HD 7770

Co o nim sądzisz ? Na tamtym tez zapytam o twój chodzi po prostu o znalezienie najlepszego rozwiązanie . Z góry dzięki .

Edytowane przez nyancat18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a mam jeszczę taką prośbę, równolegle z tym forum pytałem na innym i tam polecili taki zestaw :

Intel Core i3 3220

MSIB75MA-E33

Crucial 4 GB 1333 MHz CL9

Corsair VS 450W

SilentiumPC Brutus 310 PureBlack

Gigabyte HD 7770

Co o nim sądzisz ? Na tamtym tez zapytam o twój chodzi po prostu o znalezienie najlepszego rozwiązanie . Z góry dzięki .

 

Niezbyt moim zdaniem procesor TROCHĘ lepszy, sporo słabsza grafika, mniej ramu. Mój zestaw będzie sporo lepszym rozwiązaniem szczególnie w grach. Do podstawowych zadań w windowsie internet filmy itp nie zauważysz różnicy pomiędzy procesorami

Edit: Ewentualnie zasilacz możesz zmienić w moim zestawie na tego Corsaira VS 450W jeśli nie zamierzasz modernizować komputera, obudowa też może być brutus 310 tj to samo z jednym wentylatorem i mniejszą ilością zatok na froncie

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy to na pewno dobry pomysł na wymienienia na tamten zasilacz ? Ma dużo mniej zabezpieczeń .

 

Trzeba pamiętać że taki zestaw pociągnie maks 280W pod obciążeniem. Hexa będzie lepszy, ale ten Corsair też by dał radę spokojnie, zaproponowałem gdybyś np ciął koszty to ewentualnie taki Corsair też by wystarczył jeśli tak nie jest to oczywiście bierz hexe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a jeszcze ostatnie pytanko posiadam monitor na vga philips 190 cw(maks rozdzielcość 1440x900) a ta karta posiada tylko DVI i HDMI. Czy mogę go spokojnie podłączyć przez przejśćiówke VGA-->DVI ?

 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to znowu ja mam jeszcze pytanko co do procka, mianowicie czemu np procesor intell za 230 zł ma 2 rdzenie po 2,9 GHz a taki AMD Athlon II x4 750K za 290 zl ma 3,4 GHZ i 4 rdzanie ? Czy jakieś inne parametry powodują że intell jest lepszy ? z Góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki procesor polecalibyście kupić ? Lepiej tego Intela czy jakiś AMD ? Co do AMD to co do poboru prądu to jakby co starczył by ten zasilacz Fortron HEXA 500W ? Ta wydzielalność ciepła jest rzeczywiśćie dużo bardziej widoczna ? O co chodzi z tym pojęciem technologia ? W sesnie, że są w gorszej produkowane ? Szybciej się psują itp ? Z góry dziękuje i przepraszam, że tak dopytuje ale chcę się zdecydować na 100 procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki procesor polecalibyście kupić ? Lepiej tego Intela czy jakiś AMD ? Co do AMD to co do poboru prądu to jakby co starczył by ten zasilacz Fortron HEXA 500W ? Ta wydzielalność ciepła jest rzeczywiśćie dużo bardziej widoczna ? O co chodzi z tym pojęciem technologia ? W sesnie, że są w gorszej produkowane ? Szybciej się psują itp ? Z góry dziękuje i przepraszam, że tak dopytuje ale chcę się zdecydować na 100 procent.

 

Hexa wystarczy. Intel jest w niższym procesie produkcyjnym (22nm vs 32nm) - większa wydajność przy niższym zużyciu energii i mniejszym wydzielaniu ciepła. AMD nie psują się szybciej (chyba, że są podkręcone i słabo chłodzone).

Ja na Twoim miejscu wybrałbym Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750K opłaca się jeśli dokupisz chłodzenie (ponad 100zł) i będziesz kręcił, do tego trzeba dodać potencjał płyty na OC (płyta droższa) . W innym przypadku oczywiście g2020 wydajniejszy, cichszy na boxowym chłodzeniu, energooszczędniejszy, tańszy

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam jeszcze pytanko sloty z tej tańszej płyty głównej spokojnie mi wystarczą ale bardzo chciałbym mieć w komputerze też port LPT i COM ( w tym do czego chcę ich używać jest podobno dużo problemów z przejśćiówkami na USB itd ) I tu pytanie czy nie ma jakiejś tańszej płyty od tej za 264 zł która nie ma aż tylu slotów na RAM itd wystarczy tyle ile w tej MSI B75MA-E33 ale żeby miała chociaż wewnętrzny port LPT i COM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niedopatrzenie dopiero teraz zajrzałem do manuala , wcześniej patrzyłem na sklep morele a tam jest tylko wzmianka o porcie szeregowym nie ma nic o LPT(chyba że jestem ślepy ;p) .Pozdrawiam .

Edytowane przez nyancat18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...