Skocz do zawartości
karolbg

Upgrade sprzętu do gier (1000 - 1500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , to znowu ja tym razem w innej sprawie. Zastanawiam się nad upgradem komputera , który miałby być przeznaczony do gier w domu. (Ten o który pytałem w poprzednim temacie zostaje w akademiku).

 

MOBO:AsRock AliveXfire-eSATA2

CPU: AMD Athlon II x2 245

GPU: GeForce 9500GT 512MB

No i jakieś tam noname'owe ramy.

Powiedzmy że chciałbym przeznaczyć na upgrade 1000-1500zł a efektem jaki chciałbym uzyskać to co najmniej SC2 na detalach medium.

Za pewne musiałbym wymienić płytę , procek , lepsza karta i dorzucić trochę ramu. Jesteście w stanie zaoferować mi coś sensownego w tej cenie?

Edytowane przez karolbg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium G2020 BOX - 220zł

MSI B75MA-E33 - 200zł lub MSI B75A-G43 - 262zł

Gigabyte HD 7850 WindForce 2X - 656zł

Nanya Elixir Generic 8GB 1333 MHz - 145zł

Fortron HEXA 500W- 180zł

razem: 1400zł lub 1462 z droższą płytą główną jeśli Ci taka potrzebna w ogóle. Oczywiście napęd i dysk musisz mieć na sata. Spojrzałem na wymagania SC 2 i powiem, że raczej na najwyższych powinien śmigać chociaż ja w to nigdy nie grałem

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanie BF3 na tym ruszy?

 

Podaj rozdzielczość monitora? Pewnie ruszy na wysokich

Edit. Obstawiam że wysokie/ultra + aa

edit: Płyta główna, jedna i druga na 100% wejdzie, grafika ma 25cm więc musisz poszukać albo zmierzyć ile tam jest miejsca, płyta główna ATX ma 24,5cm więc pewnie wejdzie bo ta grafika ma niecałe 25cm z tego co pamiętam

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym chyba lepiej składać coś na AMD, ale jeśli wolałbyś Intel, to można zacząć od słabszego procka na 1155 np G630 albo podany wcześniej g2020 (spadkami fps w bf3 bym się nie martwił, zasilacz tracer odpada, nawet nad fortronem bym się zastanowił. Nie jest on może taki zły, ale w podobnych cenach można już kupić XFX z certyfikatem 80+ (lepsze to niż nic) montowanego przez firmę Seasonic (jedne ze stabilniejszych zasilaczy). Ja na Twoim miejscu brałbym początkowo 4GB ramu, jeśli zależy na oszczędnościach i zobaczył, czy faktycznie brakuje Tobie drugiej kości. Jeśli możesz delikatnie nagciągnąć budżet, to ciekawym procesorem jest też intel i5 3350P - tańsza wersja i5 bez zintegrowanej grafiki, która w CPU i tak nie jest IMHO potrzebna (ja na Twoim miejscu dozbierałbym właśnie do niego zamiast G2020). Wolałbym kupić właśnie ten lepszy procesor kosztem karty graficznej. Dlaczego? Jest to bardzo mocna karta, która spokojnie poradzi sobie z grami, a w przyszłości łatwiej będzie Tobie dokonać wymiany, bo karta ta nie straci tak na wartości jak tani procesor, którego wymiana będzie wiązała się z pozbyciem się CPU za grosze. Co do pamięci RAM, nie kupuj 1333, bierz 1600, składałem ostatnio kilka zestawów i różnica była zauważalna. Zasugerowałem GoodRamy, ale ostatnio udało mi się kupić w ProLinie 2x4GB A-Data Gaming z radiatorami za 160zł. Moja sugestia to:

 

Procesor: Intel G2020 / i5 3350P - 220 / 630

Płyta: AsRock P75 Pro3 / MSI B75 MA-E33 - 230/200

karta graficzna: XFX Radeon 6870 256bit 1GB - 420zł

pamięć RAM: GoodRam 1600MHz 4GB / 8GB - 70/140zł

zasilacz: XFX Core 550W - 230zł

 

1140 - 1620 zł (1550zł z 4GB RAM i CPU i5)

 

Gdybyś bardzo chciał kartę 7850, to dystrybucja XFX kosztuje około 620zł-640zł nowa, ale moim zdaniem nie warto teraz dokładać za nią dodatkowych $$$.

p.s. Cenę 6870 podałem karty używanej z gwarancją odkupowanej w sieci nowa to koszt 550-570zł wersja z jednym wentylatorem (w zupełności wystarcza, dual heatpipe, to wyrzucanie pieniędzy w błoto).

Mam nadzieję, że pomogłem, w razie pytań lub wątpliwości pisz. Dołączona grafika

Edytowane przez gx270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Co do pamięci RAM, nie kupuj 1333, bierz 1600, składałem ostatnio kilka zestawów i różnica była zauważalna...

 

Ciekawe w jakich zastosowaniach widziałeś tę różnicę... Tu ciekawy artykuł a anandtech na temat taktów pamięci i ich wpływu na platformę Intela, SB, ale w IB będzie podobnie. Oczywiście, że wyższy takt jest lepszy, tak samo jak dual channel, ale przy napiętym budżecie i nie korzystaniu ze zintegrowanej karty graficznej to jest pierwszy kandydat do cięcia... Pomijam też malutki detal w postaci faktu, że G2020 nie obsługuje 1600, a napisałeś to tak, jakby miał tam ładować to także. Będzie działać jako 1333.

 

Reszta to i owszem, Pentium lub i5, w takich zastosowaniach lepiej pominąć etap i3, który jest prawie dwukrotną ceną Pentiuma. Z drugiej strony na pewno byłby to procesor lepszy, choć nie wart swojej ceny. Trudne sprawy :-), budżet jest graniczny i trzeba dokonywać wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki wszystkim za pomoc. Po drugie platforma nie musi być na INTELu może być na AMD, po drugie mój budżet wzrósł do 2000 zł!

Póki co zastanawiam się nad:

CPU: I5 P3350 / ewentualnie jakiś ADM - byłbym wdzięczny za sugestie.

MOBO: Nie wiem, tu potrzebuje rady

GPU: Gigabyte HD 7850 WindForce 2x

RAM: pewnie ten Nanya Elixir

no i zasiliacz forton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbym wszystko tak jak w pierwszym zestawie tylko procesor wymienił na i5-P3350 ewentualnie trochę wyżej taktowany + zintegrowana grafika Intel Core i5-3470. Jeśli chodzi o taktowanie pamięci to sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto dokładać do 1600mhz żeby w nielicznej grze mieć 2fpsy więcej

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3350p 646

B75MA-E33 199

Elixir 8GB 145

XFX Core 450 185

GA 7870 OC 889

 

2064 zawsze coś ponad Dołączona grafika

 

a tak poważnie to są tez 7870 50zł tańsze np od sapphire ale mają rok krótszą gwarancję

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym jednak fortrona ponieważ ten XFX ma strasznie słabe okablowanie tego hd7870 trzeba zasilić 2x6pin, a XFX posiada (6+2) czyli trzeba będzie jeszcze zastosować przejściówkę molex--->6pin, tylko 2 wtyczki sata i tylko 2 molexy które zużyjesz na przejściówkę do zasilenia grafiki. Natomiast FORTRON ma 2 wtyczki 6 pin czyli żadnych przejściówek już nie trzeba i zostanie Ci jeszcze 4 molexy, 4 sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.ne...ry/info/5NNbTy/ wyszło coś takiego i pytanie czy zmieści się wszystko w mojej obecnej obudowie: Tracer Proton TRO-112 400W

 

Ciężko powiedzieć trudno znaleźć coś o twojej obudowie, karta ma 28cm w każdym razie najlepiej zmierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym jednak fortrona ponieważ ten XFX ma strasznie słabe okablowanie tego hd7870 trzeba zasilić 2x6pin, a XFX posiada (6+2) czyli trzeba będzie jeszcze zastosować przejściówkę molex--->6pin, tylko 2 wtyczki sata i tylko 2 molexy które zużyjesz na przejściówkę do zasilenia grafiki. Natomiast FORTRON ma 2 wtyczki 6 pin czyli żadnych przejściówek już nie trzeba i zostanie Ci jeszcze 4 molexy, 4 sata

 

Bez obrazy, ale to bzdura jakich mało. Zasilacz ten posiada dwie wtyczki do kart graficznych 6 pin (pierwsza 6 pin druga 6+2 pin co oznacza, że nie jest to 8pin, a z jednego przewodu wychodzą dwie wtyczki 6 pin oraz 2 pin, które można, ale nie trzeba ze sobą połączyć w 8pin. Ponadto posiada 9 x sata i 6 x molex. Składałem 5 komputerów na tym zestawie, zawsze z kartą graficzną wymagającą 2x6pin i nigdy nie stosowałem żadnych przejściówek. Ponadto XFX jest produkowany przez o wiele lepszą firmę (Seasonic) oraz posiada certyfikat 80+, co prawda tylko bronze, ale lepsze to, niż brak certyfikatu, nie wspominając o stabilności napięć oraz ich wysokości szczególnie na linii 12v. Oczywiście wersja modular jest wygodniejsza w użyciu, ale przy obudowie z miejscem za podstawką płyty głównej, nadmiar kabli nie stanowi problemu. Mam nadzieję, że koledzy doradzają pamięci Ram w oparciu o własne doświadczenia, a nie testy w internecie. Przy określonej przeze mnie konfiguracji (a więc docelowo procesorze obsługującym 1600) różnica w niektórych bardziej wymagających grach była zauważalna (oczywiście jest to subiektywne, bo nie każdy zauważy skok o 7-10 fps, nie wspomnę o innych operacjach niż granie). Sugeruję 1600 ze względu na bardzo zbliżoną ostatnio cenę w kilku sklepach. Przy G2020, 1600 nie jest wtedy na wyrost, bo dostosują się do procesora, a przy wymianie na lepszy nie trzeba będzie wymieniać pamięci RAM.

 

Przy zwiększonym budżecie rozważyłbym zmianę procesora na i5 3350p lub i5 3570k (620zł lub 850zł) oraz, w drugiej kolejności, karty graficznej z 6870 na 7850 lub 7950 (xfx za 650/850zł).

 

Ewentualnie, jeżeli chcesz się bawić w OC, to zmień płytę główną na coś z chipsetem Z77 np AsRock Z77 Extreme 4 lub MSI Z77A-GD65 one są w okolicach 500zł-600zł.Przy zmianie płyty głównej zostałoby Tobie jeszcze kasy na procesor 3350p i musiałbyś brać 4Gb ramu i kartę 6870, żeby się zmieścić w budżecie. Możesz też zaoszczędzić kupując używane pamieci RAM. Nie jest to tak awaryjny komponent, a jak odkupisz od kogoś GoodRAMy z dowodem zakupu, to nie tracisz gwarancji. Generalnie koledzy już Tobie dobrze doradzili, ja będę się tylko upierał przy pożądnym zasilaczu, bo przez kilka ostatnich lat przerobiłem trochę zestawów i widzę zdecydowaną różnicę w kulturze pracy jednostek z dobrze wykonanymi PSU, dlatego ja zawsze odkładam Fortrona na bok, nie jest on zły, ale za podobne pieniądze można mieć o wiele lepszy zasilacz ( zarówno według testów tych rodzimych i tych zza granicy, jak i opierając się o własne doświadczenia). Po prostu firma Seasonic gwarantuje najwyższą jakość tego PSU, a, powtórzę znów, to właśnie ona składa zasilacze dla XFX.

 

Decyzja należy do Ciebie Dołączona grafika

 

p.s. Na AMD nie podam Tobie konfiguracji, bo opierałem bym się tylko na tabelach i testach z sieci, sam najczęściej składam komputery na Intelu, a od AMD mam kumpla, który jest fanatykiem tej marki:) Jeśli chcesz, to mogę go podpytać o jakąś konfiurację, ale myślę, że na tym forum koledzy będą szybsi i równie kompetentni;)

 

p.s.2 Dobry pomysł to wybór karty graficznej z dłuższą gwarancją, jest ona co prawda droższa, ale akurat przy karcie graficznej, każdy miesiąc gwarnacji może być zbawienny Dołączona grafika Nie pomyślałem o tym wcześniej, więc dobrze, że ktoś o tym wspomniałDołączona grafika

 

Na koniec podam Tobie jaki PC złożyłem w tym tygodniu za 2067zł

Obudowa Zalman Z9 Plus

Mobo AsRock P75 Pro

CPU i5 3350p

GPU XFX 6870

PSU XFX Core 550W

RAM 2x4GB 1600 MHz A-Data Gaming (z radiatorami)

Tobie odchodzi buda, więc możesz zrobić go taniej lub dołożyć do którego z podzespołów zgodnie z poradami na tym forum.

 

Zestaw użytkownika Yogi311 też jest bardzo ciekawy, jednak ja bym został przy zasilaniu 550W, żeby mieć zapas energii, chociaż ten 450 też sobie poradzi. Różnica w cenie między 450 i 550 to 46zł, bo 550w kupowałem w tym tygodniu za 231zł z dostawą.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez gx270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale to bzdura jakich mało. Zasilacz ten posiada dwie wtyczki do kart graficznych 6 pin (pierwsza 6 pin druga 6+2 pin co oznacza, że nie jest to 8pin, a z jednego przewodu wychodzą dwie wtyczki 6 pin oraz 2 pin, które można, ale nie trzeba ze sobą połączyć w 8pin. Ponadto posiada 9 x sata i 6 x molex. Składałem 5 komputerów na tym zestawie, zawsze z kartą graficzną wymagającą 2x6pin i nigdy nie stosowałem żadnych przejściówek.

 

Następnym razem się zastanów zanim zaczniesz coś takiego pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zamotaliście mi teraz w głowie : P po pierwsze co w końcu z tym zasilaczem? Forton wystarczy czy dokładać do XFX. Po drugie jeśli znalazłby się ktoś chętny to prosiłbym o złożenie zestawu na AMD. No i po trzecie jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron wystarczy no i jak michalelo wczesniej slusznie napomniał posiada on 1xpeg x8 i 1xpeg x6 natomiast xfx core ma tylko 1xpeg x8 i trzebaby dokladac do niego przejsciowke.

 

także spokojnie mozesz brac ten zestaw co podałem tylko z Fortron HEXA 500

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AMD się nie opłaca ( http://pclab.pl/art51730-3.html ). Ostatecznie brałbym taki zestaw:

3350p 646

B75MA-E33 199

Elixir 8GB 145

Fortron HEXA 500W - 180zł

Sapphire Radeon HD 7870 XT With Boost ( http://www.morele.ne...-20-20g-547334/ ) - 899zł

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie pewnie wezmę to. Dzięki wielkie!

 

edit: Btw. skoro juz tu jesteście to może pomoglibyście mi wybrać monitor do gier?: P około 800 zł - głównie pod Starcrafta

 

Zapomniałem dodać 24"!

Edytowane przez karolbg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie pewnie wezmę to. Dzięki wielkie!

 

edit: Btw. skoro juz tu jesteście to może pomoglibyście mi wybrać monitor do gier?: P około 800 zł - głównie pod Starcrafta

 

Może coś takiego ( http://www.morele.ne...dpixele-429971/ ), ale niech ktoś jeszcze się wypowie. A tu coś o nim ( http://www.dobreprogramy.pl/Iiyama-ProLite-X2377HDS-IPS-dla-mas,Lab,28744.html ) Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...