Skocz do zawartości
Nalgaith

Realtek HD audio - brak dzwięku na MB msi

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyły mi się już pomysły co mogę zrobić dlatego pisze tutaj. Sprawa wygląda tak. Zrobiłem update sterowników realteka do wersji 6.0.1.6738. Wczesniej nie wiem jakie miałem, przy okazji zrobilem update biosu i jakieś tam inne. Sterowniki wyszukał live update (taki program do MB msi). Po update, nie mam głosu. W menadżerze urządzeń wyskakuje nieznane urządzenie. W treyu jest ten głośniczek z X jak sie klika to szuka rozwiązania i znajduje, że nie ma rozwiązania i urządzenie jest wyłączone. Jak się podłączy kabel głośników/słuchawek to stery realteka wykrywają co to jest. (Panel przód/tył).

 

Próbowałem:

1. Wrocić do jakiś starszych sterowników które miałem na dysku i napewno działały - teraz nie działają, to samo jest :/

2. Usunąć wszystko z nadzieją, że win znajdzie jakies podstawowe i bedzie dzwiek - nie działa

3. Przeszukać rejestr i wywalić wysztko co wydaje sie od Realtek audio (tutaj troche trudno bo jest tez realtek od ethernetu i juz przez przypadek usunełem za dużo) - nie podziałało po ponownej instalce na czysto

4. Instalowałem jeszcze raz sterowniki chipsetu bo tak ktoś radził w necie

5. Znalazłem nowszą wersje niż znalazł live update (6.0.1.6823) - też nie działa

 

MB MSI Z77A-G43 (MS-7758)

Win 7 Ultimate SP1 - wszystkie dostepne aktualizacje zainstalowane

 

 

*Edit* zrobiłem downgrade biosa do wersji w której nie ma jakiś ulepszeń pod win 8. Znikło nieznane urządzenie, zostaje sam realtek hd audio - głosu dalej nie ma. Po usunięciu realtek hd audio, win wykrywa Urządzenie zgodne ze zstandardem High Definition Audio i niby pomyślnie instaluje. Głosu dalej nie ma - glośnik w treyu z czerwonym X

 

Pomocy!

Edytowane przez Nalgaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj utworzyć nowe konto użytkownika windows i tam sprawdź, czy dźwięk zadziała. Mi dopiero to pomogło, gdy nie miałem dźwięku a wszystko wydawało się być ok (prócz głośniczka w tray'u z czerwonym iksem).

 

Aha, wcześniej coś kombinowałem z usługami windows i w tym upatruję swój problem z dźwiękiem, co może potwierdzać działający dźwięk na nowym koncie użytkownika.

Edytowane przez zelazowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...