Skocz do zawartości
oderian

Co lepsze? 2 zestawy do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ktory zestaw Waszym zdaniem bedzie lepszy? Przeznaczenie: net photoshop office.

 

 

ZESTAW A:

1. Płyta Asus p5q-e

2. Grafa: Asus 9800 ultimate

3. Procek quad 8200

4. Ram 800 black dragon 2x2gb

 

ZESTAW B:

1. Płyta główna MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX

2. Grafa: Zintegrowana z procka

3. Procesor Intel Celeron G550 2,60 GHz 2MB L3 LGA1155

4. Pamięć RAM Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

 

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej gdzies wyczytalem ze ta seria nie ma wbudowanej grafiki, ale teraz widze tu:

Grafika wbudowana w procesor Intel® HD Graphics

http://ark.intel.com/pl/products/71070/Intel-Pentium-Processor-G2020-3M-Cache-2_90-GHz

 

Wiec mam rozumieć , że jest tam procesor graficzny. Ładnie mnie zmyliła ta strona już nie pamiętam jaka ale było, że seria G ma wbudowana a reszta nie ma (te tańsze procesory intela)

Duża różnica pomiedzy tymi prockami bedzie biorąc pod uwagę, że na chwile obecna będę jechac dodatkowo na grafice z procka? No i ogólnie. 60 zł różnicy to nie jest dużo. Poza tym architektora 22 to chyba też plus.

 

 

Jeszcze jedno pytanie, wiem, ze tutaj o to sie nie pyta, ale na pw moze komus będzie sie chcialo... Zasugerowac ile Zestaw A jest wart przyjmujac, ze nic nie krecone nigdy + zmieniana pasta termo + sprzatany systematycznie + nie grane + pracuje na markowym zasilaczu + nie duszony gdzies w szafie, tylko caly czas ma dostep do powietrza.

 

Docelowo chciałbym mieć tam jakaś karte graficzną.. choć może ta z procesora w zupełnosci wystarczy i może kiedyś i5 3570 (o ile to mi jest potrzebne do tego co na kompie robie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw drugi - bez dwóch zdań z tym, że polecałbym brać nówkę z gwarancja 'świeżą' no chya, że naprawdę ktoś chce Ci zrobić 'prezent', bo jeśli nie to same pamięci należy wziąć o około 90zł tańsze niż nowe śmigają. Przy okazji to dobrze gdybyś podał jaki to markowy zasilacz siedzi w tym drugim zestawie oraz w jakiej obudowie wszystko się mieści.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zasilacz będzie się bardzo nudził, chyba, że planujesz dołożyć tam grafikę dedykowaną. G2020 nie obsługuje pamięci 1600, więc nie ma sensu ich kupować (bo i tak działałyby jak 1333).

Co do tego co ci się "wydawało", to grafiki nie mają procesory z P na końcu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ramie to wiem, ale może będzie mnie stac kiedys na i5 więc niech bedą 1600, choć czytałem, że 1333 a 1600 to taki user jak ja nie odczuje różnicy. Wybrałem te pamieci bo dobra opinię mają i sam złożyłem pare skrzynek na nich i wszystko śmiga bezawaryjnie.

 

Zasilacz jest taki.. bo taki mogłem kupić z markowych na "szybko" lub noname więc wziąłem tego, żeby nie ryzykowac z noname.

 

AInformacja o oznaczeniu "P" Bardzo się przyda :) Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...