Jump to content
Caleb

Test dysków twardych WD i Seagate o pojemności 1TB i 2TB

Recommended Posts

Dołączona grafika

Talerzowy dysk twardy to nieodzowny element praktycznie każdego komputera, bowiem trudno wyobrazić sobie przechowywanie setek gigabajtów danych na innych nośnikach, chociaż obecnie nie brakuje już alternatyw. Gałąź pamięci masowych w przeciwieństwie do procesorów czy kart graficznych ewoluuje stosunkowo powoli, ale magnetyczne „twardziele” nadal są najprostszym i najtańszym sposobem magazynowania plików. Talerzowe jednostki trzymają się mocno, aczkolwiek ich konstrukcja pamięta jeszcze późne lata osiemdziesiąte XX wieku - powszechnie też wiadomo, iż HDD stanowi najwęższe gardło nowoczesnego komputera. Fakt jednak pozostaje faktem - takie urządzenia w obecnej postaci jeszcze przez wiele długich lat będą dominować na rynku, a żadnej ogromnej rewolucji (pomijając SSD) nie widać na horyzoncie. Teraz pozostaje pytanie: jeśli chcemy wybrać nośnik o pojemności 1TB lub 2TB, to który producent oferuje obecnie najciekawsze rozwiązania? Żeby odpowiedzieć na postawione pytanie, przygotowaliśmy obszerny test 20 dysków twardych w rozmiarze 1TB i 2TB, należących do najbardziej znanych marek (WD / Seagate) i sprawdziliśmy ich wydajność, poziom głośności, pobór mocy oraz temperatury. Wyszło nam z tego wszystkiego kompleksowe zestawienie HDD 1TB i 2TB, jakich w sieci zbyt wiele nie znajdziecie, zatem życzymy miłej lektury!

Test 20 dysków twardych WD i Seagate o pojemności 1TB i 2TB
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super. Zabrakło tylko jednego, choćby subiektywnej oceny wibracji od dysków. Poza tym dobra robota.

 

Właśnie, z tymi subiektywnymi opiniami to sam wiesz jak jest :> Dyski testowane poza kieszeniami obudowy w jakieś szczególne drgawki nie wpadały, więc i pisać nie bardzo było o czym. Tak czy owak baza wynikowa jest solidna, więc kolejne testy to tylko kwestia czasu. SSD przeoraliśmy od góry do dołu, to trzeba czymś ręce zająć :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega coś drażliwy. Może to od zbyt częstego walenia głową w mur? ;)

 

Z procesorem i kartą graficzną walnąłeś jak kulą w płot, bo one z nośnikami wiele wspólnego nie mają. Moja propozycja jest jak najbardziej logiczna, bo dlaczegoż nie pokazać, jak obecne hdd wypadają z przeciętnym ssd? Bo ktoś mógłby zobaczyć, że czas instalacji gry i kopiowania plików niemal się nie różni?

 

No chyba, że kolega uważa, iż jedynym zastosowaniem klasycznych talerzowców jest storage...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z faktu, że dwa różne urządzenia (HDD i SSD) potrafią pełnić te same funkcje nie wynika jeszcze, że jest sens je porównywać w testach. Są to zupełnie inne konstrukcje, zupełnie inne są wobec nich oczekiwania.

Porównanie takie mogłoby być widowiskowe, nadawałoby się np. do "Galileo", byłoby jednak całkowicie bezużyteczne. Fajnie sprzedałoby się jako zwiastun programu tv, reklama czasopisma, okładka czasopisma, reklama produktu (SSD). Użyteczność takiego porównania dla nabywcy jednego lub drugiego produktu żadna. Taj jak ze wspomnianym wyżej wózkiem widłowym, można zrobić mu krasztest z nową pandą, będzie to widowiskowe ale całkowicie nieużyteczne.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to nie zabrzmi jak herezja (bo jak ktoś poprosił kiedyś o porównanie do jakiegokolwiek ssd to go żeśta moherowymi czapkami nakryli), ale może jakiś teścik dysku 1gb 2,5" do kompletu? Bo jeżeli ktoś szuka 1TB dysku na magazyn to jest to ta sama półka cenowa, a powinno być ciszej choć mniej wydajnie. Ew jakiś przenośny 2,5 na usb3.0? Jak ktoś ma wydać circa 250zł na dysk to (przynajmniej ja) wolałbym chyba przenośny.

A wtedy porównanie wydajności/głośności byłoby jak najbardziej na miejscu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...