Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od paru dni zastanawiam się nad przesiadką na platforme Intela. W ręce wpadł mi nieoczekiwanie Intel Xeon E 5540, jednak mało można znaleźć informacji na jego temat (od zwykłych użytkowników desktopów) w internecie.

Obecnie posiadam platformę z podpisu. Wie ktoś coś na temat tych procesorów? Czy zauważe skok wydajności względem phenoma? Czy opłacalne będzie sprzedanie mojej płyty, procka, ram i zakupienie czegoś na x58 (płyta + ram).

Dodam również, iż stałem się posiadaczem dysku SSD, ale na obecnym mobo działa tylko na SATA2. Po przejściu, mógłbym podłączyć dysk na SATA3.

 

 

Czekam na odpowiedzi,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pakować się w S1366 .

 

Xeon E5540 to I7 920 z trochę obniżonym zegarem , mniejszym TDP ( 80W vs. 130W ) i możliwością pracy w konfiguracji 2CPU .

 

Sprzedaj tego Xeona i CPU,MB oraz ram z podpisu i przesiadaj się na S1155 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jest sens, zmienie płyte i ram pod S1633 i przez kolejne 2 lata będę mógł odpuścić zmiane procesora. Przez te 2 lata bardzo duzo moze się zmienić.

Gdybym chciał wszystko sprzedać to i tak nie starczy mi na całą nową platformę. A tak praktycznie żadnym kosztem zyskuje na wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...