Skocz do zawartości
007Krzysztof

Dysk SSD 128 GB do laptopa: MSI GT683DX-625XPL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

W zeszłym roku zakupiłem MSI GT683DX-625XPL. Z informacji jakie uzyskałem u producenta sprzętu wynika, że posiada on kontroler SATA II. W związku z tym chciałbym zapytać wszystkich jaki dysk SSD o pojemności 128 GB polecilibyście? Moje typy to:

 

1. Crucial M4

2. Plextor M5S

 

ewentualnie dołożyć do Plextor M5 Pro?

 

Zastanawiam się jaka będzie różnica w działaniu tego dysku z kontrolerem SATA II. Czy będzie duży spadek wydajności w stosunku do SATA III?

 

Pozdrawiam KS

Edytowane przez 007Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. O tym nie pomyślałem. Muszę to sprawdzić ale wydaje mi się, że wejdzie 9.5. Siedzi tam teraz 500 GB 7200 RPM ale to nic nie znaczy.. Teraz tak czytam specyfikację chipsetu zamontowanego w tym laptopie: http://www.intel.com...ipset-hm65.html i widzę, że wspiera on 6 Gb/s. Zakładając, że wejdzie 9.5 to co wziąć?

 

 

---dodano---

 

Jest na pewno SATA II. Potwierdzone pod numerami telefonów pomocy technicznej MSI.

 

Dysk jakiego szukam powinien mieć 7mm grubości.

 

---dodano---

 

Chyba zdecyduję się na: http://www.x-kom.pl/...-sv300s37a.html skoro i tak mam SATA II(120GB 2,5 SATA SSD SV300S37A)

Edytowane przez 007Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to, czy wejdzie ci dysk 9,5mm czy musi być 7mm. Od tego trzeba zacząć.

Bardzo istotna kwestia, sam się na tym przejechałem - zamówiłem Lite-ONa E200 160GB do ThinkPada E330. Przyszedł, rozkręciłem lapka, a tu zonk w postaci 7mm. Zamieniłem sie z tatuśkiem na Intela 320 80GB.

Tak ku przestrodze... ;) [przepraszam za OT]

 

OK. Kupiłem Kingstona V300. Potestuję..

Gratulacje i zapewniam, że będzie wszystko ok. Transfery liniowe nie są najważniejsze, SATA2 nie powinno być szczególną przeszkodą.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk doszedł, ori Win7 x64 stoi. Oto kilka testów przeprowadzonych na tym dysku:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co o tym sądzicie? To jest w końcu na SATA II czy SATA III ?!

 

Tutaj wyniki tego dysku dla SATA II: Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez 007Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ustaliłem.. W moim kompie MSI GT683DX-625XP jest jednak kontroler SATA III

Oczywiście że tak. Twoje wyniki odczytu grubo powyżej 300MB/s są nie możliwe do osiągnięcia na Sata II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...