Skocz do zawartości
Gość

Komputer wiesza się gdy zimny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, z którym męczę się od dłuższego czasu. Generalnie jak komputer nie jest włączany z 2-3 godziny lub po nocy go włączam - to zazwyczaj w czasie do 10 minut (lub nawet przy ekranie startowym windowsa) następuje zwiecha (i muszę zrobić twardy reset). Po ponownym uruchomieniu może chodzić już kilkanaście godzin.

 

Robiłem reinstalację systemu, sprawdzałem różne kości pamięci, czyściłem podzespoły, wymieniłem zasilacz, robiłem diagnoze w hd tune (brak bad sectorów).

 

Sprzęt:

core2duo e6750

msi p35 neo2 fir

4x1gb a-data extreme

nvidia geforce 8800 gt

samsung sp2505C 250gb

st3250410AS 250 gb

 

Wszystko jest na default w biosie, nic nie podkręcałem. Temperatury podzespołów niskie (tym bardziej podczas włączania Dołączona grafika).

 

Co to może być? Jakieś ustawienia biosa? zepsuta płyta główna? Walnięty dysk? Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kartę graficzną. Seria 8000 ma fabryczną wadę i padają wszystkie po kolei. Obajwy tego że karta pada są różne np. komp się zawiesza, raz jest obraz raz nie, na jednym kompie działa na drugim nie, no i wiadomo artefakty. Zmień kartę graficzną i napisz czy pomogło.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna? Zimna się zacina? Dzisiaj z rana znowu freeze (na ekranie logowania windowsa)! Zasilacz 500w corsair, Pamięci sprawdzane memtestem 12 godzin. Procesor też na noc test zostawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj przetestuje dowoltowanie ramów. Kondensator oglądałem dokładnie, wydaje się, że wszystko ...

 

A co z tym dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios zupdatowany? jeśli dobrze pamiętam coś było z tymi płytami z pcix freq (mogę się mylić) ustaw na sztywno 100MHz, ale to chyba działo się tylko po wyłączeniu kompa po OC. Ustaw wszystkie parametry na sztywno (napiecie i czestotliwosc to samo timingi pamięci) jeżeli nie wiesz jakie masz obecnie możesz użyć memset i sobie spisać. Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty raczej powodowały freezy/zwiechy w 3d...2d było w większosci przypadków w 100% sprawne. Grafy bym nie podejrzewał.

Tu obwiniałbym zasiłkę/mobo

Kondensatorki są podejrzane, sprawdź je dokładnie, nawet delikatne spuchnięcie może być przyczyną. Nie musi kondek wcale się rozlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...