Skocz do zawartości
GARFIELD95

Komputer do Gier. Przedział cenowy 3400-3600 (z monitorem do 4000).

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, planuje zakupić nowy komputer ale nie znam się wogóle na tym :) Komputer potrzebuje do tych najnowszych gier (simcity 5, far cry, sniper 2, itd). Chciałbym aby w nim znalazł się procek od Intela i5 3570 (nie odblokowany ;), potrzebuje żeby był komputer w miare cichy. Komputer cały od podstaw potrzebuje, Ram z 8GB itd :) kto się na tym zna to mi poradzi. Co do kwoty to planuje wydać około 4000-4100 z monitorem (jakiś 21"-23", jeszcze nie wiem konkretnie ale napewno IPS i na LED-ach :) Monitor to nie najważniejsze ważne jest całe pudło. Aha bym zapomniał potrzebuje dobre chłodzenie gdyż komputer będzie leżał w szafie (tak zgadza się w szafie, bo nie mam innego miejsca dlatego potrzebuje dobre chłodzenie, wymiary szafki: wys 49cm, szer 37cm i głęb.około 50-52cm.) w poprzednim kompie nie miałem chłodzenia i procek się spalił więc lipa :). Dobra proszę was o poradę żeby naprawdę sprzęcik był na jakieś 3 może 4-5 lat :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej kwocie aż się prosi i5-3570k z odblokowanym mnożnikiem na początku nie musisz podkręcać ale na przyszłość się przyda. Druga sprawa jak ma być cicho to nie może być wydajnie, a następna sprawa w SZAFIE??? Zrób otwory z tyłu bo inaczej chłodzenie nic nie da...

 

1Zestaw bez SSD:

Płyta: MSI Z77A-G45

Procesor: Intel Core i5-3570k

Pamięć: Crucial Ballistix 8GB

Karta: Gigabyte HD 7950

Dysk: WD Blue 1TB

Zasilacz: XFX Core 550W

Obudowa: Gladius M40

Monitor: LED LG UPs234V-PN

Suma: 3915,06

 

2Zestaw z SSD:

 

Płyta: MSI Z77A-G45

Procesor: Intel Core i5-3570k

Pamięć: Crucial Ballistix 8GB

Karta: Sapphire 7870XT

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Dysk SSD: Plextor M5 PRO 128GB

Zasilacz: XFX Core 550W

Obudowa: Gladius M40

Monitor: LED LG UPs234V-PN

Suma: 4121,06

 

EDIT: Zapomniałem o napędzie....

Napęd: Samsung SH-224BB/BEBE

 

EDIT 2: Myśle ze ten komputer spokojnie starcza na pare lat... lecz ile to już kwestia tego jak się to wszystko rozwinie. Osobiście bym pierw kupił dobrą kartę i procek bez SSD, a później dokupił SSD (jest szansa że stanieją).

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie konkretnie na tej obudowie. Chyba wyciągne tego kompa z szafy xD.

 

 

@ XarduneK, 2 sprawy 1-sza to taka że w 2-gim zestawie nie widze dysku SSD, a kolejna to taka że jak klikam na karte graficzna to na 7950 przenosi więc nie wiem czy ty policzyłeś cenę z tym 7950 czy 7970 ? :) i czy taki zestaw komputerowy będzie wydajny na jakieś 3-4 lata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice to: Firma, Układ chłodzenia i taktowanie rdzenia Asus-925, Gigabyte-1000

Oczywiście dochodzi pokręcanie itp lecz nie wiem jak się Asus kreci.

No jeszcze są dodatki takie jak Adapter, Kabel zasilający itp.

 

Osobiście brał bym Gigabyte bo ASUS nie wart swojej ceny.

 

GTX 670<HD 7970<GTX 680 (jeszcze dochodzi OC itp. ogólnie 7970 to bardzo dobry zakup)

 

Podaj dokładnie czy potrzebujesz SDD, Napęd, Chłodzenie (bez OC BOX starcza potem można dokupić) oraz dokładne podaj cenę samej skrzyni bez monitora to coś się złoży dokładnie.

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy z ta szafa? na moje wysmienity pomysl tylko trzeba go dopracowac, sam planuje zabudowanie wszystkiego pod lozkiem zeby wytlumic jeszcze bardziej

 

grunt to poprowadzenie dolotu chlodnego powietrza i wylotu cieplego, czyli, uszczelnienie obudowy i utworzenie kanalow powietrznych z ksztaltek wentylacyjnych fi 125mm (dla przykladu sa tez 100/150mm, przegubowe, elastyczne laczniki itp itd) - pol metra takiej zwyklej rury 125mm to 10zl zeby nie bylo ze drogie

 

wogole uszczelnienie calej obudowy i przejecie kontroli nad tym jak plynie powietrze to kwestia 30min zabawy z tasma i uszczelkami (tam gdzie mamy otwieralne drzwi), kazdy srednio rozgarniety homo sapiens jest w stanie ogarnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. jakieś 3500-3700 za samą skrzynie. Na razie bez SSD może kiedyś dokupię :). Przyznam się szczerze że nigdy nie podkręcałem nic ponieważ tego nie umiem, a nawet jakbym umiał to nie wiem czy jest sens. Komputerek potrzebuje żeby pograć w najnowsze gry na fajnej rozdzielczości od czasu do czasu pobawić się grafiką. Napędu nie potrzebuje narazie bo mam stary który wystarczy :), Jeżeli chodzi o chłodzenie to raczej czy tak czy tak chciałbym dokupić bo różnie bywa, lepiej wydać to 130-160zł więcej od razu i mieć zabezpieczenie niż później z prockiem problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim zestawie procek aż się prosi o odblokowany mnożnik , aktualnie nie musisz podkręcać ale za rok/dwa gdy wydajność będzie mniejsza zawsze będziesz miał możliwość. Wiec dodadkowe chłodzenie niepotrzebne BOX wystarczy w 100%, potem dokupisz przy podkręcaniu.

 

Płyta: MSI Z77A-G45

Procek: Intel Core i5-3570K

Pamięć: Crucial Ballistix 8GB 1600MHz

Karta: Gigabyte HD7970

Dysk: WD 1TB

Zasilacz: XFX Core 550W

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40

Suma: 3614,06

Suma z chłodzeniem: 3743,06

 

Ale jeśli naprawde podkręcac nie chcesz wybierz:

Płyta: ASRock Z75 Pro3

Procek: Intel Core i5-3470

Pamięć: Crucial Ballistix 8GB 1600MHz

Karta: Gigabyte HD7970 OC

Dysk: WD 1TB

Zasilacz: XFX Core 550W

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40

Suma: 3505,29

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus... dlaczego bez sensu ? jak możesz to poradź co nie tak bo ja nie znam się na komputerach.

 

tesel... powiem szczerze że może i bym podkręcał jakbym wiedział jak to się robi i miał pewność że nic złego się z prockiem nie stanie Dołączona grafika Zastanawiam się jeszcze między i5 3570 a i5 3570K lecz tak jak mówię nie znam się na podkręcaniu chociaż nie ukrywam że jak to naprawdę dużo daje dla komputera to może jednak muszę pomyśleć nad tym

 

 

@ Pytanko,

słuchajcie zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz bo na tej obudowie są tylko 3 regulacje do wiatraków i 3 dodają wiatraki w zestawie. Widziałem że można mieć maksymalnie 6. Pewnie dokupiłbym te 3 żeby był komplecik bo to nie są majątkowe sprawy, lecz czy wogóle dałbym rade je podłączyć (wszystkie 6) do tej płyty głównej co w linku jest (G45), i jeżeli tak to jak bym mógł nimi ewentualnie sterować ?. Pytanie może jest dosyć głupie ale nie znam się :)

Edytowane przez GARFIELD95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi311 dlaczego wszyscy uparliście się na tą i5 3470 a nie 3570 ? pozatym nie potrzebuje narazie SSD a jak bym potrzebował to brałbym Samsunga 840. Kolejna sprawa to karta graficzna, biorę tą mocniejszą od Gigabyte za 16xx zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus... dlaczego bez sensu ? jak możesz to poradź co nie tak bo ja nie znam się na komputerach.

 

Ładujesz kasę w płytę pod oc, wybierasz wydajne chłodzenie (wskazane przy wysokim oc) mimo, że nie masz zamiaru podkręcać. Do tego dochodzi wspomniany wyżej SSD, kasa idzie niepotrzebnie na inne elementy a zarzucasz zestawowi kotwicę w postaci talerzowego dysku. Zestaw jest więc bez sensu, jest mimo to wydajny i będziesz z niego zadowolony.

 

Co do "uparcia" na 3470, tutaj aktualna pozostaje ta wypowiedź.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja (konkretnie 17post) oraz Yogi311 (23post) podaliśmy już propozycje... myślę że więcej nie ma co kombinować bo mija się to z celem (zresztą tak jak wydawanie takiej sumy a brak robienia OC). Zdecyduj konkretnie czy chcesz robić OC (nie jest to tak straszne jak myślisz) i wtedy się pomyśli ponownie ale jeśli bez OC to zestawy już podane... a co zdecydujesz twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Co do podkręcania tak jak napisałem może i bym podkręcał ale musiałbym o tym sporo poczytać co i jak gdyż nie znam się na tym. Już mniej więcej wiem co jest na rzeczy dlatego dziękuję za pomoc prześpię się z tym i tak jak piszecie muszę pomyśleć czy będę podkręcał czy nie :) a tak w ogóle ma ktoś z was jakiś fajny tutorial z którego sam korzystał / który poleca osobie początkującej ? żeby był zrozumiały i ładnie wytłumaczony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon w tej samej cenie będzie lepszym wyborem niż i5 skoro nie będzie kręcenia. Po porównaniu dalej nie mam pojęcia dlaczego xeon jest gorszy od i7/i5. No bo chyba nie przez to że nie ma zintegrowanej grafiki... Argumenty to jest to co bym chciał niżej zobaczyć Dołączona grafika

 

PS: Chodzi o wersje 1230v2. ~150 zł tańszą ;)

Edytowane przez Reistant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...