Skocz do zawartości
Kodak11

Zestaw Komputerowy do ok.1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zielony w tych sprawach, ale chcę kupić lepszy sprzęt . Interesuje mnie ten zestaw: http://www.purepc.pl...kupowy?page=0,3

Ale w nim nie biorę napędu bo mam dobry i chciałbym Pamięć RAM 8GB(nie wiem jeszcze jaka może mi podacie).

Mam pytanie czy zamiast np. tego procesora kupić jakiś inny w podobnej cenie, który będzie lepszy, może inna kartę graficzną, ale też w takiej cenie.

? Tylko, że ta jest troszkę droższa ale nie lepsza? Dołączona grafika

Jaką pamięć RAM mam wybrać?

Mam na nowe części ok. 1500 zł. Powiedzcie czy ten zestaw jest wystarczający czy jakąś cześć wymienić na inna. Z góry dzięki Dołączona grafika

Edytowane przez Kodak11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram - jak potrzebujesz 8GB to po prostu weź 2 sztuki ramów co w zestawie .

 

Co do innego procka i płyty - alternatywa to Pentium G2020 + MSI B75A-G43 / MSI B75MA-E33 .

 

Procek sporo chłodniejszy niż podany X4 750K , do tego przy aplikacjach wykorzystujących 1-2 wątki sporo szybszy ( G2020 ma sporo lepszą wydajność / rdzeń ) .

 

Do tego trochę tańszy - tandem CPU + MB wyjdzie 55 zł taniej .

 

X4 750K można za to kręcić i to jednak Quad , przy wykorzystaniu 4 rdzeni będzie lepszy .

 

Karty w tej cenie nie kupisz lepszej , chyba że jesteś fanboyem NV albo po prostu potrzebujesz kartę NV z jakiegoś powodu to dołóż trochę do GTX650Ti , choć wydajnościowo to praktycznie to samo co HD7770 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze co do zasilacza. Zamiast Fortron FSP400-60APN nie byłby lepszy Corsair VS 450W(czy on nawet nie będzie za słaby?)? Jak jest z tą kompatybilnością? Czy po podłączeniu czegoś może nie wykryć?

Ta płyta główna nie ma zintegrowanej karty graficznej? Bo niby obsługa układów zintergrowanych jest.

Edytowane przez Kodak11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet 350W by starczyło, podzespoły nie są prądożerne. W zestawie jest dobry zasilacz.

 

Nie do konca rozumiem pytanie o kompatybilnosć. Podane podzespoły będą działać, czasy się trochę zmieniły (np. kiedyś z RAMami różnych producentów były częstsze jaja).

 

Karta graficzna jest zintegrowana. W procesorze. U Intela wszystkie obecne poza tymi z P na końcu. Integry nie są już tak tragiczne jak kiedyś, jeżeli granie byłoby bardzo niewymagające, to mógłbyś spróbować np. i3 z HD 4000. Jednakże zestaw o którym piszesz jest bardzo fajny i wystarczający do wiekszości rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jeszcze mam takie pytanie. Czy może zamiast tego zestawu to całkowicie coś innego. Z firmy GeForce, MSI, Asus, Gigabyte? Też do 1500zł, czy ten co podany będzie dobry. Mam zamiar też pograć w gry, np. Far Cry 3/Crysis 3/Tomb Raider/ Black Ops II . Dam radę w nie zagrać na tym zestawie?

Jaka jest różnica między pamięcią RAM 2x Crucial 4GB 1333 MHz za który wydam 190zł+przesyłka a pamięcią RAM Nanya Elixir Generic 8GB 1333 MHz która kosztuje 133zł. Co się opłaca i czemu jest taka różnica cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wybierałem sprzęt w cenie do 1500 PLN

 

1. Phenom II X4 965 BE /349 pln/

2. Asrock 970 Extreme 3 /290 pln/

3. Corsair 2 x 4GB 1600 mhz Venegance /219 pln/

4. XFX Radeon HD 7770 /455 pln/

5. SilentiumPC Deus G1 80Plus Bronze 500W /199 pln/

 

Widziałem, że ostatnio ceny poszły trochę do góry, ale jak poszukasz to znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa nie potrzebna nowa:). A może zamiast tego procesora AMD to jakiś Intel. Tylko raczej innego niż Pentium 2 rdzeniowy to nie kupię za taką cenę. Ale wtedy jaka jest różnica między AMD Athlon II X4 750K a tym Intelem http://www.morele.ne...37g2120-514881/

I podobno między 1333Mhz a 1600Mhz nie ma praktycznie różnicy. Tak więc RAM nie lepiej jak kupię 8gb za 133zł Nanya Elixir Generic 8GB 1333 MHz niż 2x Crucial 4GB 1333Mhz za który wydam 190zł. To jest prawie 60zł zaoszczędzenia. Nie lepszy by był zasilacz Corsair VS 450W, który jest w tej samej cenie? Może inna płytę główną? Czy ta jest wystarczająca?

Sepic a czemu w swoim zestawie dysku twardego nie podałeś. To już ok. 200zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie doliczyłem dysku twardego. Jego zakup wymusi cięcie ceny w pozostałych podzespołach.

 

Dużo zależy od tego czego oczekujesz od sprzętu i do czego ma ci służyć.

 

Ja np kupuje sprzęt raz na kilka lat /ew male modernizacje w trakcie/ i też się spinałem w podobnych widełkach cenowych. Ale z drugiej strony chciałem, żeby nowo zakupione podzespoły nie były zbyt archaiczne i pozwalały na rozrywkę od czasu do czasu . Więc może czasem lepiej wysupłać 100 / 150 PLN więcej na coś co ma służyć kilka lat.

 

ps. Dysku nie kupiłem, wziąłem 200GB z poprzedniego kompa.

 

AMD Phenom II X4 965 (140W, BE) vs Intel Pentium G2120

 

porównanie procesorów

Edytowane przez sepic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałeś nie te procki :). Chodzi mi o AMD Athlon II X4 750K a ten Intel Pentium :)

Komputer będzie mi służył do oglądania filmów, internetu, grania w gry(CS:GO, Bf3, COD Black Ops II), do innych.

Czyli:

Grafika: Gigabyte Radeon HD7770 [430zł]

Procesor: AMD Athlon II X4 750K [289zł]

Płyta główna: ASRock FM2A75 Pro4-M [250zł]

Ram: Nanya Elixir Generic 8GB 1333Mhz [133zł]

Dysk Twardy: WD Blue 500GB [215zł]

Zasilacz: Corsair VS 450W [152zł]

Razem: 1469zł

Taki PC mnie zadowoli? Pogram sobie w dobre gry?

Wymienić może jakąś cześć na inna, wydajniejszą i lepsza, ale w takiej samej cenie? Proszę o odpowiedzi, które rozwieją moje wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G2020 222

B75MA-E33 199

Crucial 2x4 179 ( jeżeli tutaj by się udało to oczywiscie pamieci te co wyżej podałeś ale aktualnie są niedostępne stąd też moja propozycja)

Corsair VS 450W 143

WD 1TB 240 (roznica w cenie miedzy 500GB a 1TB to 25zł)

7850 657

 

uważam, że moja propozycja jest warta roizpatrzenia szczególnie jeżeli uda Ci się dopaść pamięci za ~140zł natomiast jeżeli będziesz zmuszony brać te co wyżej podałem, a fundusze nie pozwalają rozpatrz wzięcie narazie

1x4GB 95zł wtedy suma wyniesie 1556zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi nie wiem jak z tym prockiem. W testach różnie wychodzi w grach:) Jedynie płyta główna ale też nie wiem:).

MSI B75-G43 [262zł] / ASRock FM2A75 Pro4-M [250zł] / MSI B75MA-E33 [199zł]. Którą wybrać? Dołączona grafika. Czym one się różnią? Dołączona grafika

Czy może do tego jakąś płytę Asus?

Edytowane przez Kodak11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zastanawiam czy nie wziąć innego procka, a konkretnie Intel G2020 (230zł) lub G2130 (350zł). Bo w większości testów(szczególnie gry) Intele wypadają lepiej.

Edytowane przez Kodak11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To G2020 lepszy będzie niż ten AMD ? W testach różnie wypadają. AMD w końcu to Quad i podobno lepiej się podkręca.

A jaką płytę główną? Bo nie jestem pewien czy ASRock będzie dobry. Może jakąś MSI albo Asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oc athlona potrzeba lepszej plyty za ok 300zl + dodatkowe chlodzenie +150. Za niewiele wiecej masz najtansze i5 ktore w grach przegoni praktycznie kazde AMD. Jesli nie masz kasy to bierz g2020

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...