Skocz do zawartości
Sens

Mały komputer do 1600-1700zł. Głębokość obudowy max 31cm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moja znajoma poprosiła mnie, żebym złożył jej komputer i gdyby to była normalna skrzynia to nie miałbym problemu, ona jednak poszukuje komputera, który zmieści się na półce o głębokości 34cm. Komp będzie używany głównie do internetu, filmów hd, youtuba 1080p, programów do obrabiania zdjęć, skype i muzyki. Koleżanka chce dysk ssd 100-120GB (i tu potrzebne jest sata3). Dobrze by było, gdyby obudowa miała możliwość wsadzenia dodatkowego dysku 3,5 i pełnowymiarowego napędu. Ze swojej strony chciałbym, żeby komputer miał zasilacz atx, ewentualnie inny ale dobrej jakości. Buda może być z tych tanich Dołączona grafika bo komp i tak będzie ukryty.

 

Musze złożyć cały komputer od podstaw w jednym sklepie. Koleżanka ma monitor i kontrolery Dołączona grafika

 

Największy problem mam z obudową i płytą główną.

Niestety np. w morele.net opisy skrzyń są niekompletne i w wielu przypadkach nie ma napisane standardu zasilacza.

Co do płyt głównych pewnie odpowiednia będzie jakaś mini itx, ale tu też mam problem z wyborem, bo albo są golasy koło 200zł, albo golasy z sata 3 i usb 3 za ok 400zł (wtf?).

Ogólnie myślałem, nad czymś takim:

 

I3, jakieś mobo, 8GB Ram, SSD 120GB, zasilacz bq 430W, dvd rw, buda.

 

W grę nie wchodzą jakieś wynalazki typu atom. Znajoma miała wcześniej laptopa z athlonem x2 i była bardzo niezadowolona, komputer mimo dużej ilości ramu chodził wolno (nawet na świeżym systemie) i się zraziła (stąd pomysł z SSD).

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ją postawić bokiem, skoro półka ma szerokość 34cm a obudowa ponad 40cm długości?

To podaj wszystkie wymiary tej wnęki. Nie będziemy strzelać w ciemno.

Edit: Teraz widzę 31cm w tytule. Wysokość jaka?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc głębokość budy miałem na myśli długość. Od przedniego panelu do tyłu.

 

Oczywiście, to zrozumiałe, nie zauważyłem tylko tej informacji w tytule.

 

 

Nie wiem natomiast dlaczego pisząc

 

szerokości 34cm.

 

miałeś na myśli

Wysokość do 35cm,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z kobietami bywa, sklep internetowy odwidział się znajomej "No bo koleżanka kupowała w sklepie i tam jej dobry komputer złożyli". To pojechałem z nią do jednego z bardziej renomowanych sklepów w Toruniu - Tryton. Tam oczywiście bieda i większości części, których chciałem nie było. Finalnie wybór padł na:

 

Celeron G550

Gigabyte B75 USB3 SATA3 micro atx

8GB DDR 3 Goodram

Hdd Segate 500GB sta3 (oczywiście nie mieli, żadnego sensownego ssd)

DVD-RW LG

Zasilacz OCZ 500W (Jedyny markowy zasilacz w przedziale od 300-500W jaki mieli na stanie)- na szczęście jest bardzo cichy.

Obudowa mini tower modecom ("No ale przecież mogę wsadzić komputer do szafy") Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością tej budy jak za 89zł.

 

 

Łącznie wyszło nieco ponad 1250zł

 

Co ciekawe ten G550 w super pi 1M uzyskał o 5sekund lepszy czas (15sec) niż i7sandy bridge z laptopa Dołączona grafika

A g530 z siga taki sam tj. 19sec.

 

Dzieki za pomoc Dołączona grafika

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...