Skocz do zawartości
RichardRahl

Co sądzicie o Glacialtech Igloo 5050?

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o Glacialtech Igloo 5050?Sprzedałem Alpine i taki Igloo mogę kupić za 15+wysyłka.Byłby dobry na tę grzałkę?

Ten Igloo 5050 ma backplate.Nie będę miał po zamontowaniu kłopotu z wstawieniem MOBO do obudowy(na tylnej ściance budy nie mam wytłoczeń)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadasz boxowego chłodzenia? wydajność była by podobna

 

http://www.glacialtech.pl/index.php?pid=40&idp=31&PHPSESSID=5b7c8e0f3b8e2f719234ae14818eefaf

 

Powinien dać rade z tym prescotem ale temperatury będą i tak wysokie (+chłodzenie same w sobie będzie działać na wysokich obrotach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś lepszego od boxa to spójrz na silentiumpc spartan he924. Wszystkie tańsze coolery to lipa. Ale tak jak wyżej poradzić sobie pewnie poradzi ten igloo natomiast temperatury i hałas będą na poziomie boxowego chłodzenia

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaijitsu

BOX mam,tylko odkurzacz w narawie i nie mam jak wyczyścić,a przydałoby się,bo trochę kurzu zebrał.

 

Trochę to dziwne kupować nowy cooler z powodu zakurzenia starego Dołączona grafika. Rada: poczekaj na odkurzacz ewentualnie kup puszkę sprężonego powietrza za 15-20zł, Ja taką puszką cały komputer przedmuchałem więc przy okazji wszystko wyczyścisz, pamiętaj żeby puszkę trzymać pionowo, po przedmuchaniu nie włączaj od raz komputera, poczekaj z godzinkę tak dla pewności Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie używam odkurzacza. Idź z radiatorem nad wanne/umywalke i dmuchnij jak facet pare razy. Odkurzaczem nigdy tak nie wyczyścisz, ew umyj go (radiator nie wentyl) w ciepłej wodzie i na kaloryfer do całkowitego wyschnięcia.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niepotrzebny?Spróbuję podkręcić deczko tego Prescotta,żeby 3 i pół giga z niego wycisnąć:-)

Razem z wysyłką kosztowało 30zeta,czyli tyle co wziąłem za Alpine11.

@klaus

Czemu papkę?Mój prescott ma TDP 84W,więc z tym coolerem proc nawet w mega stresie będzie chłodny:-)

@kaijitsu

Za komp dałem 170+70 za grafę+80 za pamiątki+45 za Chiefteca350W,a za Freezer 7Pro używany tylko 20+10 za wysyłkę.Co wyszło drożej?

 

O ile mogę podkręcić cepa na tym chłodzeniu?

Edytowane przez RichardRahl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z OC spróbuję sięgnąć 4GHz:-)Wtedy wydatek będzie opłacalny:-)A duży spadek temperatury będzie z tym wypaśnym chłodziwem na cepie?Pastę mam Spire 420,została mi po starym kompie jeszcze odrobina większa w strzykawce.Będzie dobra ta pasta?Używałem jej na Bartonie 2500+ dopóki się nie przegrzał.

Edytowane przez RichardRahl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaijitsu

Tak,bo kupiłem komp cały,ale miał słabe:grafę(Radeon X600PRO 128MB),zasilacz(Tracer 4life) i mało pamięci(512MB) to zainwestowałem w odpowiednie flaki i w markową obudowę,bo wcześniej był Megabajt Tro585,żeby jeszcze pograć w gry sprzed 2007 roku(możliwe,że FarCry 2 na low ruszy).

Co do OC to do Splinter Cell:Double Agent na full detalach potrzeba mi 3,5 albo więcej tych gigaherców i stąd podkręcanie.

Pasta Spire 420 będzie dobra,czy do wyrąbania?

Edytowane przez RichardRahl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus

Czemu papkę?Mój prescott ma TDP 84W,więc z tym coolerem proc nawet w mega stresie będzie chłodny:-)

 

http://www.arctic.ac/en/p/cooling/cpu/4/freezer-7-pro-rev.-2.html?c=2181

Producent podaje mu jakiś dziwny parametr w wielkości 150W, Przy procesorze o takim poborze cpu Freezer 7 zacznie parzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci nic mówić ale Radeon x600pro jest wydajniejszy od 7600gt. Radkowi bliżej do 7800gt. Rozumiem, że wydajność oceniłeś po ilości pamięci na karcie ;D

 

za 400zł miałbyś używane części na gwarancji:

Intel g550 (+wbudowana grafika wydajniejsza od tego co masz) - 130zł

płytę na h61 - 120zł

4GB DDR3 1333MHz - 50zł

zasilacz fortron - 50zł

dysk sata - 80zł

 

razem ~430zł + KW (Ceny z allegro) za sprzęt podzespołach z tej dekady, energoszczedny, cichy, z 4x wydajniejszy jak nie lepiej. To co kupiłeś za 400zł to prawie 10 letni trup. No ale jak ludzie wystawiają takie rzeczy na allegro to KTOŚ musi przecież to kupić

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci nic mówić ale Radeon x600pro jest wydajniejszy od 7600gt. Radkowi bliżej do 7800gt. Rozumiem, że wydajność oceniłeś po ilości pamięci na karcie ;D

 

X700 był porównywalny 6600GT, więc z powyższym trochę przesadziłeś

 

Niezła wtopa, najważniejsze że nabywca jest zadowolony ;)

Kupiłeś na allegro czy od znajomego? Jak od znajomego to zerwij z nim wszelkie kontakty, jak przyjdzie do ciebie, puść psy. Inaczej znów cię wyroluje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytuj dalej benchmark a jak to się mówi, będziesz w zimę w sandałach chodził.

Gościu testuje pasty po 30minutach obciążenia.... Zapominając że pasta powinna się wygrzać tak jakby. Zalman za 2-3 dni pokazałby pazury zapewne, ale na takich krótkich testach wychodzi, że jest niewiele lepszy niż najtańsze białe gó*no. Stosuje te tanie pasty w serwisie, uwierz mi że nie są dobre. Przewodzą ciepło, to wszystko co można o nich powiedzieć. Więc może rzeczywiście, nie takie złe, pasta do zębów na pewno byłaby gorsza.

Ale przy takim kompie jak Twój przyznam, szkoda kasy na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@łopian

Lepszego PC nie potrzebuję,bo mam jeszcze laptopa HP Pavilion DV6 z core i5 2x2,3GHz,4GB RAM DDR3,Radeon 6770M:-)

Peceta używam tylko do pogrania w gry sprzed 2007 roku,bo nie wszystkie te starsze chcą mi działać na lapku z Windows7.

@Havoc

O,to już wiem do którego serwisu pod żadnym pozorem nie dawać kompa jakby nie daj bóg coś siadło:-)

Edytowane przez RichardRahl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszego PC nie potrzebuję,bo mam jeszcze laptopa HP Pavilion DV6 z core i5 2x2,3GHz,4GB RAM DDR3,Radeon 6770M:-)

Peceta używam tylko do pogrania w gry sprzed 2007 roku,bo nie wszystkie te starsze chcą mi działać na lapku z Windows7.

 

Oracle VM VirtualBox , instalujesz tam Win 98 / XP i grasz w co chcesz. Jeśli to był powód zakupu to gratuluję sprytu. :)

 

@Havoc

O,to już wiem do którego serwisu pod żadnym pozorem nie dawać kompa jakby nie daj bóg coś siadło:-)

 

Słowa Havoca zabolały ? Nie kompromituj się więcej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekMi

Słowa Havoc mnie nie zabolały tylko krył się w nich zabawny paradoks.Napisał(i tu się zgodzę po doświadczeniach z Bartonem)że tanie pasty są nienajlepsze,ale jednocześnie przyznał,że stosuje je w serwisie:-)Ot,paradoks:-)Stąd moja ukryta ironia w wypowiedzi:-)

 

A do PC mam sentyment:-)

Owszem,zapuszczę lapkowi jeszcze XP równolegle z win7 jak pisał Havoc albo ten program o którym pisałeś,żeby sobie np. w podróży lub na działce,lub na wiosce pograć dla zabicia czasu,ale jakbym chciał tak w chacie na lapie grać to musiałby być non stop na zasilaczu a to skraca żywotność baterii,a zależy mi na jak najdłuższej żywotności bo baterie do lapów są piekielnie drogie(przecież nie wsadzę do lapa za 3000 jakiejś taniej,chińskiej,syfiastej,wybuchającej imitacji baterii):-)

Edytowane przez RichardRahl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałby być non stop na zasilaczu a to skraca żywotność baterii,

 

E nie wierz w to, prawda jest taka, że i tak po 2 latach bateria pada. ;) Z kumplem mamy identyczne laptopy, kupione w tym samym czasie. Ja używam go sporadycznie (z 3 razy w miesiącu) w systemie : jak się wyładuje do 0% to ładuję do 100% i odpinam, czyli niby tak, jak powinno być. Kumpel natomiast ma go podpiętego jako główny komp, czyli prawie non-stop pod zasilaczem, doładowuje itd. Minęły im niedawno 2 lata i wiesz co ? Tak samo beznadziejnie już trzymają. Różnica kilku minut w skali godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to widze kolego jak placisz mi z usmiechem na mordce 100zl za czyszczenie chlodzenia i zmiane pasty na cpu, vga, mostku... Ludz chce tanio dostaje tanio. Stosowanie lepszych przewodnikow to indywidualny wybor.

p.s. jak dobrze ze nie wiesz gdzie mam serwis :P

 

a co do baterii i pracy na zasilaczu...pod laptopem jest taki suwaczek, da sie nim wyjac baterie ;)

 

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...