Skocz do zawartości
TransporterPL

ASRocK G31M-S R 2.0 i e4300 PROBLEM!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem otóż kupiłem procesor e4300 (mam pentium 4 524 )

Otóz miałem procesor wsadzony pentium 4 po zmiankach zworek i wsadzeniu procka e4300 chodziło normalnie Dołączona grafika

lecz temperatura 60 stopni mnie nie zadowalała wiec zainwestowałem w lepsze chłodzenie GLEID SIBERIAN

i od tej pory zaczal sie problem procesor 2 rdzenie nie rusza na tym wiatraczku Dołączona grafika starego wiatraczka nie mam bo odsprzedalem koledze. dodam ze procesor testowalem na innym komputerze i smigal normalnie c: ponizej dam specyfikacje pc Dołączona grafika

MOBO : ASRocK G31M-S r. 2.0 ( najnowszy bios zaktualizowany )

Zasilacz : Logic 600W nie pamietam dokladnej nazwy

RAM : DDR2 SAMSUNG 1x1GB i nie znam nazwy 1x512MB

Dysk twardy: 160 GB samsung ATA

Karta graficzna : Asus 8800GTX

nagrywarka : dvd samsunga

Nie wiem czego to moze byc wina ale bardzo prosze o pomoc! Dołączona grafika

Aha i piny nie sa powyginane ! Dołączona grafika

 

aha zapomnialem dodac wczesniej mialem intelowe chłodzenie ( oryginalne do s775)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procesor nie rusza to znaczy co? Wentylatory drgną, diody migną czy zupełnie nic?

Zdejmij i załóż ponownie chłodzenie; sprawdź czy płyta nie jest za bardzo wygięta; sprawdź czy wszystko dobrze podłączyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dobrze podłączone ( plyta chodzi wentylatorki dysk twardy diody) ale tak jakby procesor nie startował ( płyta jest kompatybilna z tym procesorem! poniewaz przed zmiana wiatraczka normalnie mi chodziło! )

płyta nie jest wygieta kondensatorki tez nie sa wypukłe ani powykrzywiane

mozliwe ze przez chłodzenie tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz całego przejrzałem i nic mi to nie dało nawet zmienianie tych zworek na płycie -.- xd i na stronie 20 nie ma nic o procesorach Dołączona grafika chyba ze chodzi Ci o instrukcje w necie ;)

 

mialem juz kazdy system ustawien tych zworek i nic to nie dalo choc wczesniej na 2 rdzeniowym mialem ten

2_3 / 1_2 / 1_2

a na jednordzeniowym 1_2 / 2_3/2_3

ale teraz na 2 rdzeniowy nie dziala nic z tych rzeczy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz żadnego innego chłodzenia na ten procek pod ręką, uruchom testowo bez chłodzenia (=zdejmij cooler) i oczywiście zaraz wyłącz jak się coś pojawi na ekranie - jeśli się nie pojawi - też wyłącz ;-) i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj to lepiej komuś do zrobienia bo ty widzę nawet podstaw nie ogarniasz i więcej zepsujesz niż zrobisz.

 

Wybacz ale nie jestem tak zielony w tych sprawach jak myslisz :)

A dlaczego nie dasz 1-2, 1-2, 1-2 ?

 

dawałem juz te piny konfiguracje chyba kazdej próbowałem :)

 

jak juz czegoś nie zepsuł kolega ma racje jak nie ogarniasz daj do specjalisty

 

napewno nie zepsułem ;)

 

a jezeli juz mam zmieniac mobo na inne to bede zmieniac na msi bo ASRocK mnie zawiódł macie moze jakas dobra plyte do 200 zl msi? na DDR2?

 

i s775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak probowalem tez tak ;D i zworki dobrze identyfikuje -.- mam na plycie nawet instrukcje i obok siebie instrukcje do plyty ;/

 

trudno kupie nowe mobo prawdopodobnie G41M ale nwm jakiej firmy jeszcze c:

Mozna zakonczyc temat :) wszystkim bardzo dziekuje za pomoc ! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu się bardziej opłaca (jedna wysyłka)

http://www.morele.ne...623g550-479021/

http://www.morele.ne...-p31-g3-461857/

 

chociaż przy obecnej cenie B75MA-E33 (185zł) moim zdaniem nic nie warto innego brać budżetowego.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że najlepiej byłoby kupić nowe bebechy, ale jeśli obecnie nie masz kasy, na Twoim miejscu szukałbym płyty np. Gigabyte GA-P31-DS3L - za 90-100 zł ją kupisz, resztę gratów masz, Twoje napędy podłączysz do niej bez problemu a sama płytka jest dość żywotna, potem koniecznie DAJ TO KOMUŚ do poskładania w całość (bez urazy, zaoszczędzi Ci to nowych wydatków Dołączona grafika ) i po kłopocie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...