Skocz do zawartości
Piospi

UPC i Aster - ich parametry

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej samej ulicy w dwóch mieszkaniach mam (informacje ze strony pingtest):

 

 

Aster

 

Ping 9

Packet loss: 0%

Jitter: 2 ms

 

A i ocena 4.40

 

 

UPC

 

Ping 10-11

Jitter: 1 ms

Packet loss: 0%

 

A i ocena 4.40

 

Czy to są znaczące różnice ? Jak to przekłada się na gry online ? Czy ktoś przechodził z Astera do UPC ? Jak wrażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja krotka:

sprawdz speedtest, bo pingtest duzo ci nie powie.

Roznica miedzy ping 9 a 10 bedzie dla Ciebie niezauwazalna niezaleznie od gry.

 

Wersja dluga:

Od 2005r mialem astera w pakiecie Twoj Net czy cos takiego, z IP publicznym. Wszystko cacy, placilem za internet i telewizje basic 120 zł.

Zaczelo sie sypac, jak zostali przejeci przez UPC w styczniu 2012, bo UPC podnioslo predkosci a infrastruktura Astera nie pozwala na nic wiecej niz 30 MBit, i to jeszcze pod warunkiem ze masz bardzo dobre warunki lacza. U mnie niestety tak nie bylo, spalilem 2 modemy, zrywal net jak cholera, pomagalo ograniczenie lacza do 70% aby nie zrywalo kompletnie internetu. W ostatnim tez czasie zauwazylem, ze przestalem kompletnie ogladac telewizje.

 

Od polowy lutego 2013 przenioslem sie do UPC - zrezygnowalem z TV, ale za to skoczylem na lącze Fiber Power (nie dajmy sie oszukac, to ten sam kabel koncentryczny tylko nowa technologia). Polazlem do punktu biura obslugi klienta i zagadalem z nimi dwa razy, za pierwszym razem trafilem niestety na osobe doszkalana na danym stanowisku i mi zaoferowali 120 zl za 120 MBit na 2 lata, ale nie gwarantowali publicznego ip (zadawalem im takie pytania ze sie wykrecali ze potrzebuje pakietu biznesowego). W koncu poprosilem czy moga to wyjasnic z dzialem technicznym - zadzwonienie do nich potrwało bardzo długo ;). Ale plus byl taki, ze zagadalem sobie z technikami Astera, na szczescie szybko sie dogadalismy i facet bez sciemy powiedzial ze Aster wyzej niz 30 MBit nie pociagnie - jakakolwiek zmiana łącza to jedynie przy przejsciu na UPC. Powiedzialem 'I'll be back', bo musialem sie zastanowic.

 

Przy drugim spotkaniu trafilem na inna osobe - na szczescie bardzo dobrze ogarnieta - i tam pani mi powiedziala, ze moge miec dokladnie to samo co mam teraz w Aster (predkosc, ip publiczne, telewizje), ale taniej. Po wyjasnieniu ze nie chce telewizji, za to chce miec szybszy net, pani zaoferowala mi 120mbit za 102 zl miesiecznie na okres roku (surprise), a za rok moge renegocjowac warunki umowy.

 

Przyszedl technik, wymienil modem, wymienil filtry, sprawdzilem predkosc - moj stary laptop nie byl w stanie wycisnac wiecej niz 100mbit bo byl za stary Dołączona grafika

 

Oczywiscie musialem wymienic router, wszystko smiga 100% load w obie strony bez problemu, zero zrywania, pingi mam tak niskie jak wczesniej i nie skaczą.

 

Pamietaj jednak, ze to wszystko zalezy od lokacji, w ktorej sie znajdujesz - niektorzy maja wszystko cacy, a innym sie cala infrastruktura sypie...

Dodatkowo - Aster jest na starej technologii, a UPC juz powinno byc wszedzie chyba na nowej, i to lepiej dziala.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na speedtest też sprawdzałem kilka razy. Moje złącze Asterowskie częściej miało minimalnie lepszy ping niż te UPC. Tak się składa, że też jestem z Warszawy. Akurat u mnie nie ma problemów z Asterowskim łączem o prędkości 60mb/s. Więc faktycznie tak jak mówisz - wszystko zależy od lokalizacji i bebechów na jej terenie.

 

 

To może jednak zaryzykuję i wezmę te UPC. Mam nadzieję, że nie przejadę się ;)

Dziękuję za obszerną odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, chodzilo mi o infrastrutkure technologiczna - bo tak czy siak faktury dostaje sie od UPC od ponad roku.

 

Niemniej jak jestes wpiety w Aster to nadal dzialasz na ich technologii, ale tez tylko w ograniczonym zakresie.

Jak sie przenosisz do UPC powinni zmienic urzadzenia, bo Aster jest wlasciwie w procesie demontazu albo 'poki dziala, to jest'.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...