Skocz do zawartości
amnesia

MSI Z77-G43 problem z portami USB 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jakiś miesiąc temu zakupiłem nowego kompa. Do tej pory wszystko działało wyśmienicie jednak aktualnie mam problem z portami USB 3.0. Żaden nie chce działać, czy to na przednim panelu obudowy corsair carbide 200r czy też z tyłu. System to Win 7 x64.

 

Sprawdzałem już na 2 pendrivach, dysku zewnętrznym oraz telefonie (wszystkie w standardzie usb 2.0) i żadnego z nich system nie widzi tak jak by kontroler usb 3.0 był wyłączony (nie daje również prądu, co można stwierdzić po tym, że nie ładuje telefonu po wpięciu do portu). Gdy pendrive lub dysk zostanie wpięty do usb 2.0 działa wszystko normalnie.

 

2 dni temu aktualizowałem sterowniki Intel USB3.0 po przez MSI LiveUpdate (ciężko mi powiedzieć czy po ich instalacji wszystko działało normalnie bo zwyczajnie nie pamięta czy wpinałem cokolwiek do portu usb), jednak pierwszą moją myślą było odinstalowanie tych sterowników. Po restarcie kompa, nic. No to stwierdziłem, że zainstaluje je ponownie, jednak znowu nic :/ W biosie nic nie grzebałem więc to odpada.

 

Aktualnie skończyły mi się pomysły, jedyne co mi przychodzi do głowy to reinstalka systemu czego wołał bym uniknąć Dołączona grafika

 

zamieszczam również screen z menadżera urządzeń:

Dołączona grafika

za chiny ludowe nie wiem czym są te dwa wykrzykniki :/

Edytowane przez amnesia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACPIINT33A0

 

*INT33A0

 

aktualnie już jest tylko jeden wykrzyknik chociaż nic nie robiłem xD

 

to coś odpowiadało za intel smart connect czy coś takiego wyłączyłem tą funkcje i wykrzyknik znikł jednak usb 3.0 nadal martwe :/

 

tak aktualnie wygląda menadżer:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez amnesia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany w beta UEFI E7758IMS.284 http://forum-en.msi.com/index.php?topic=161593.msg1209632#msg1209632

 

I późniejszych http://forum-en.msi.com/index.php?topic=161593.msg1213418#msg1213418

 

Najlepiej wgrać ostatni z podanym changelogiem czyli: E7758IMS.293

 

Wgrywa się to przy pomocy MSI HQ USB BIOS Flash Tool

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...