Skocz do zawartości
Milo

Dysk Twardy chodzi strasznie wolno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dawno mnie nie było na forum ale mam spory problem mianowicie wczoraj cos sie stało z dyskiem twardym. Model WD 500 GB Scorpio Blue 2,5" siedział w laptopie HP .Mianowicie nagle zaczał strasznie wolno chodzic, gdy sciagalem plik z torrenta zaczał wyskakiwac bład zapisu wewy po czym komputer tak muliło ze nie dało sie nic prawie robic. Twardy reset komputer o dziwo zaczał normalnie chodzic ale gdy właczyłem sciaganie torrenta znow to samo. Sprawdziłem system avastem wszystko ok sprawdziłem chkds zadnych błedow nie znalazł. Gdy nastepnym razem sie zmulił to juz tak zostało windows wogole sie nie wgrywał juz na tryb awaryjny z wierszem polecen czekałem z 25 minut. Pojechałem do znajomego wyciagnelismy dysk podłaczylismy do komputera sprawdzilismy błedy nie ma sprawdzilismy jakims programem do sprawdzania dyskow nie przeszedł testu pisało ze uzytkownik przerwał test czego oczywiscie nie zrobilismy chciałem sprawdzic go HD Tune ale wogole sie nie uruchamia gdy moj dysk był podpiety (pisało ze nie moze wykryc dyskow). Przekopiowałem z tego dysku troche plikow predkosc była w granicach 4mb/s ,potem usunelismy paetycje c: zainstalowalismy windowsa co trwało chyba z 1,5 godziny, system weszedł po nastepnej prawie godzinie i chodził tak samo czyli prawie wogole. Czy to juz koniec dysku??PS. Pisze na komorce bo tylko z tego moge w tej chwili,wiec z gory przepraszam jezeli cos jest nie tak

Edytowane przez Milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady teraz poniewaz zostawiłem u znajomego w takim stanie i tak nie dał bym rady nic zrobic ale tez wydaje mi se ze raczej nic nie da sie zrobic znajomy to samo mowi. Zebym cociaz zdołał zgrac dane z partycji d: to bedzie dobrze. Super dyski teraz robia lekko ponad rok miał i juz padł i to sam z siebie do tego jak dziwnie bo bad sectorow nie ma. Jade zaraz po dysk ale na pewno nie bedzie to WD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski w laptopach nie mają łatwego życia i Awarie ich występują częsciej niż dysków stacjonarnych.

I nie jest to ważne jakiego producenta jest to dysk...

 

Teraz wiesz do czego służy takie urządzenie jak nagrywarka .... szkoda że po czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski w laptopach nie mają łatwego życia i Awarie ich występują częsciej niż dysków stacjonarnych.

I nie jest to ważne jakiego producenta jest to dysk...

 

Teraz wiesz do czego służy takie urządzenie jak nagrywarka .... szkoda że po czasie...

 

Możliwe ale i tak słysze że dyski teraz czesciej padają niż kiedyś,nagrywarka za bardzo by sie nie przydała przy danych siegajacych ponad 200 gb... Kupiłem Seagate 500GB w sumie chodzi nawet troche szybciej tylko że tak charakterystycznie jak by to nazwać chrupie czy to normalne ??Stary dysk wrzuciłem do kieszieni,chodzi bardzo wolno ale postaram sie zgrac wszystie dane i moze cos z nim jeszcze pokombinuje

Edytowane przez Milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie seagate z ktorymi sie spotkalem chrupia od nowosci. W firmowym zaplombowanym dellu jakis chinczyk dostal mniejsza porcje ryzu i nie dokrecil srub mocujacych przez co trzesie cala obudowa. Dzwiek jak przy prazeniu popcornu :)

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie seagate z ktorymi sie spotkalem chrupia od nowosci. W firmowym zaplombowanym dellu jakis chinczyk dostal mniejsza porcje ryzu i nie dokrecil srub mocujacych przez co trzesie cala obudowa. Dzwiek jak przy prazeniu popcornu Dołączona grafika

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

 

Zdążyłem zauważyć troche to denerwujące jest nie wiem czy nie wymienic tego dysku na Hitachi Travelstar 500GB 2.5" 7200rpm 32MB ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli denerwuje Cie chrobotanie dysku to zmień na ssd. Wtedy nic nie będzie słychać. Każdy dysk twardy po jakimś czasie robi się głośniejszy.

 

Oddałem już tego Seagate i wziąłem tego Hitachi chodzi dużo ciszej i jak na razie jest ok.Dla mnie na SSD jest jeszcze za wczesnie po za tym i tak nie miał bym tyle kasy.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje wyniki z HD Tune oraz Info może komus się przyda Smarta nie daje bo jest wszystko ok ,i przy okazji takie pytanie czy jeżeli w HD Tune Info pokazuje że jest Standard SATA 3 to znaczy że dysk pracuje w tym standardzie czy tylko po prostu go obsluguje bo szukałem i nigdzie nie moge znaleść czy płyta główna na moim laptopie obsługuje SATA 3 i nie wiem w jakim trybie teraz pracuje w sumie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dla porówniania wynik Seagate

Dołączona grafika

Edytowane przez Milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli by pracował w SATA3 to w przypadku talerzowych dysków twardych nie ma różnicy pomiędzy interfejsem SATA 2 a SATA3. Zwykłe HDD wykorzystują połowę przepustowości SATA2. Z SATA3 użytek robią dopiero dyski SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli by pracował w SATA3 to w przypadku talerzowych dysków twardych nie ma różnicy pomiędzy interfejsem SATA 2 a SATA3. Zwykłe HDD wykorzystują połowę przepustowości SATA2. Z SATA3 użytek robią dopiero dyski SSD.

 

Aha no to chyba że tak w sumie to z ciekawości pytam bo wydaję mi sie że wyniki i tak są dobre w HD Tune tego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wyciągnąć z obudowy.

Przez usb to średnio widzę takie operację.

 

No to musiał bym go zawiesc do znajomego bo u siebie nie mam jak go i tak podłaczyc normalnie,myslałem że da sie zrobić to przez usb jakims programem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...