Skocz do zawartości
dr_Misiek

Wybór smartfona przy przedłużeniu umowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem w przeddzień przedłużenia umowy z moim operatorem i z listy zaproponowanych telefonów wybrałem kilka pozycji które mnie zainteresowały. Będzie to mój pierwszy smart fon i prosiłbym o pomoc w wyborze. Główne zastosowanie to: prowadzenie rozmów telefonicznych + wysyłanie sms, czasami słuchanie muzyki przez słuchawki. Głównie zależy mi na dobrym wyświetlaczu, płynności i szybkości działania urządzenia i wytrzymałej obudowie. Nie zamierzam na nim grać w gry ani oglądać filmów. Poniżej przedstawiam listę telefonów które mam w ofercie:

- SONY Xperia J

- SONY Xperia Miro

- SONY Xperia P

- SONY Xperia Tipo

- HTC Desire X

- SAMSUNG Galaxy Ace 2 (I8160)

- SAMSUNG GALAXY mini 2 (S6500)

- SAMSUNG Galaxy S Advance (I907OP)

- SAMSUNG Galaxy Y (S5360)

- NOKIA Lumia 800

Z góry dziękuję za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość CrisPL

Z telefonów z androidem najlepszy będzie S Advance

Natomiast według twoich zastosowań Lumia 800 się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że (najprawdopodobniej) wybierasz w T-Mobile.

Mam dokładnie ten sam zestaw do wyboru (oprócz S Advance).

Też korzystam z telefonu w podobny sposób do Ciebie i wymagam tych samych rzeczy ale jednak uniwersalność Androida i mnogość aplikacji w google aps kieruje mnie w stronę właśnie tegoż systemu.

Ja wybieram HTC Desire X, a Lumia800 też mnie korciła ale sprawdziłem dostępność aplikacji i zrezygnowałem :/

 

W przypadku DesireX na uwagę zasługuje fakt, że to dwu rdzeniowy smartfon, z większą ilością ramu i ma możliwość powiększenia pojemności za pomocą microSD - to są przewagi nad Limią800.

A gwoździem do trumny Lumii800 jest brak możliwości wymiany baterii (tylko serwis - nie pytaj ile to kosztuje).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już w WP wrzucać pliki po podłączeniu telefonu do byle jakiego PC? Chodzi mi o tryb pamięci masowej. Czy dalej się trzeba bawić z softem M$?

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już w WP wrzucać pliki po podłączeniu telefonu do byle jakiego PC? Chodzi mi o tryb pamięci masowej. Czy dalej się trzeba bawić z softem M$?

Nie wiem o jaki soft chodzi, ale lumia 620 podpięta do stacjonarki z siódemką chodzi jak pamięć masowa :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy z wyżej podanych będzie Galaxy S Advance i nie chodzi tylko podzespoły. Takze wyświetlacz czy jakość zdjęć,nagrywania filmów będzie na wyższym poziomie niż chociazby w HTC Desire X. MInusem jest starszy Android 2.3,ale można się do niego przyzwyczaić.

Edytowane przez XPX_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Lumią 800 na pewno będzie problem z dostępnością.

Też miałem ją na oku (wbrew pozorom win phone nie taki zły Dołączona grafika ) ale okazało się że do końca kwietnia na pewno jej w t-mobile brak, a na pytanie kiedy znów będzie do wzięcia, konsultanci odpowiadali, że nie wiadomo, czy i w ogóle będzie Dołączona grafika

Musiałem zmienić swój wybór, uparłem się na windows phone i wylądowałem z HTC 8s i nie żałuję. Jedyne dwa minusy:

  • [*]512MB RAM - ale to taki raczej mała, na siłę szukana wada; [*]drugi zdecydowanie poważniejszy - 4GB pamięci wewnętrznej (na aplikacje i pliki systemu), to trochę mało. Zwłaszcza, że połowę zajmuje ww winows Dołączona grafika  a nie ma możliwości instalacji aplikacji na kartę pamięci.

Ale poza tym jestem baaardzo zadowolony po przesiadce z Samsunga Wave 533.

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyjrzałem sie LG L9 i spodobał mi się ten model, może ze wzgledu na cenę i całkiem spore rozmiary Dołączona grafika

 

I sprawia wrazenie plastikowej tandety - tak jak lubie firmę LG tak szybko ten telefon sprzedałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poza tym jestem baaardzo zadowolony po przesiadce z Samsunga Wave 533.

Wymień obojętnie na co chcesz, a po Wave533 będziesz zawsze zadowolony ;)

 

Z tą pamięcią faktycznie ból.

Jeden film HD i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...