Skocz do zawartości
KrzysztofPL

Dyski Seagate 1-3TB (np. ST2000DM001) UWAGA!

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, Mam pytanie do was. Chcialem sobie zakupic dysk Seagate'a 2TB DM001. Slyszlaem, ze sa dwie wersje: Chinska i z Tajlandii. Wersja z Chin niby ma 3 talerze, a z Tajlandii 2 talerze. Dzisiaj dzwonilem do sklepu zapytac o te dyski czy maja wersje z Tajlandii. Koles mi powiedzial, ze sa tylko Chinskie 2 talerzowe... To jak to jest ? Teras sa rowniez wersje 2 talerzowe z Chin ?

 

Pozdrawiam,

Kamil

Edytowane przez di4blo85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, Mam pytanie do was. Chcialem sobie zakupic dysk Seagate'a 2TB DM001. Slyszlaem, ze sa dwie wersje: Chinska i z Tajlandii. Wersja z Chin niby ma 3 talerze, a z Tajlandii 2 talerze. Dzisiaj dzwonilem do sklepu zapytac o te dyski czy maja wersje z Tajlandii. Koles mi powiedzial, ze sa tylko Chinskie 2 talerzowe... To jak to jest ? Teras sa rowniez wersje 2 talerzowe z Chin ?

 

Pozdrawiam,

Kamil

 

Tak. Ostatnio kupiłem 2 takie dyski - oba dwutalerzowe, jeden z Chin, drugi z Tajlandii. Osiągi takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Czyli ogólnie ta 2 talerzowa wersja z Chin jest odpowiednikiem tej 2 talerzowej z Tajlandii. Dobrze wiedzieć, że nie ma różnicy w osiągach. Jak Ci się sprawują te dyski ? Jesteś zadowolony ? Ja właśnie się zastanawiam nad zakupem takiego dysku. Jeszcze ogólnie pod uwagę biorę WD RED 2TB.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, Mam pytanie do was. Chcialem sobie zakupic dysk Seagate'a 2TB DM001. Slyszlaem, ze sa dwie wersje: Chinska i z Tajlandii. Wersja z Chin niby ma 3 talerze, a z Tajlandii 2 talerze. Dzisiaj dzwonilem do sklepu zapytac o te dyski czy maja wersje z Tajlandii. Koles mi powiedzial, ze sa tylko Chinskie 2 talerzowe... To jak to jest ? Teras sa rowniez wersje 2 talerzowe z Chin ?

 

Pytaj sprzedawcy o początkowe pięć znaków SN dysku. To jednoznacznie rozstrzygnie jaka to wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Czyli ogólnie ta 2 talerzowa wersja z Chin jest odpowiednikiem tej 2 talerzowej z Tajlandii. Dobrze wiedzieć, że nie ma różnicy w osiągach. Jak Ci się sprawują te dyski ? Jesteś zadowolony ? Ja właśnie się zastanawiam nad zakupem takiego dysku. Jeszcze ogólnie pod uwagę biorę WD RED 2TB.

 

Jeśli chodzi o kulturę pracy (inna rzecz, że u mnie dyski leżą na gąbce na dnie obudowy), SMART i wydajność - wszystko jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka jest ok, ja używam takiej jaką dają

w pudełku z płytą główną.

 

A co do dysków Seagate

to jeżeli te odyczty które

podaje smart są wiarygodne...

to wygląda na to że te dyski jadą 

na krawędzi możliwości technologicznych.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kładę teraz na takiej w jaką pakują dyski wracające z wymiany gwarancyjnej (z jednej strony płaska, z drugiej jak wytłoczka do jajek), ale próbowałem najrózniejszych gąbek i nigdy nie było problemu. W jednym z kompów mam małą piramidę - 4 sztuki - z dysków przełożonych taką gąbką (obudowa typu desktop, nie było jak wcisnąć inaczej) i też nic im sie nie dzieje (tempy nieco wyższe ale tragedii nie ma).

 

szpachla2 ---- co dokładnie masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem...dysk (ST3000DM001-1CH166) co jakis czas klekocze.

Zmiana firmware nie jest możliwa bo coś tam ....

 

Dzieje się tak (  w sensie tego firmware) z dwoma dyskami.

ST3000DM001-1CH166

firmware:CC47

 

ST2000DM001-1E6164

firmware: CC45

 

Upgrade firmware jest dostępny jedynie  dla dysków :

 

  • ST3000DM001     9YN166      3TB
  • ST2500DM001   9YN16L         2.5TB
  • ST2000DM001   9YN164         2TB
  • ST1000DM003   9YN162         1TB

Moje mają  inne Part Number'y .

 

To opis podobnych problemów :

http://forums.seagate.com/t5/Desktop-HDD-Desktop-SSHD/ST1000DM003-firmware-update-error/td-p/193117

 

A Seagate ...ma chyba to w czterech literach. Wygląda na to, że dyski magnetyczne przejdą raczej do  historii więc może zwijają  powoli interes.

Edytowane przez waran3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tylko te dwa dyski są kłopotliwe?  A ten: ST1000DM003 ?

Mam dwa dyski...te które wymieniłem. Na stronie Seagate jest nowy firmware ale z jakiś względów na niektórych dyskach nie da się go zainstalować. Prawdopodobnie chodzi  o 7200.14. Trochę osób o tym pisze ale nie wiadomo czy to błąd czy tak ma być...

 

Dysk 3 TB zachowuje się dokładnie tak jak napisał kolega zakładający ten wątek...czyli co jakiś czas klekocze. SMART nie wykazuje błędów ale to stukanie to nie jest na pewno zdrowy objaw.

Edytowane przez waran3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ST2000VN000 jako magazyn do HTPC? Chociaż widzę, że w praktycznie tej samej cenie jest WD Red.

Jaki taki dysk sprawdzi się przy niezbyt intensywnej pracy (nie tak jak w NAS, do jakiej jest przeznaczony)?

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zainteresowałem się dyskami Hitachi.

Hitachi DeskStar 7K4000 - 4TB

 

"HGST DeskStar to dysk dla najbardziej wymagających użytkowników. Wyniki testów są znakomite. Osiągi są niemal identyczne jak w przypadku WD VelociRaptor. Krótki czas dostępu to dodatkowy atut tego HDD. Jedynym minusem jest dość mała dostępność na polskim rynku, ale... dla chcącego nic trudnego!"

 

Cena takiego dysku to aktualnie (11.2013) 736zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie to wyczytałeś?

 

czas dostępu 15s to nie jest 5-7s velociraptora

 

BTW

Temat wątku to: Dyski Seagate 1-3TB (np. ST2000DM001) UWAGA!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ST2000VN000, więc proszę opuścić broń :wink:

Jak taki dysk sprawdzi się przy pracy totalnie odbiegającej od tej w NAS (do jakiej jest dedykowany)? W sensie komputer odpalony raz na jakiś czas, pracujący kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ST1000DM003 Firmware CC4B. Wyczytałem o problemach w tym temacie. Ściągnąłem wersję dla Windows CC4H ze strony http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/223651en . Uruchomiałem, doszedłem do momentu w którym komputer wykonał restart, po czym miałem komunikat na cały ekran (nie zrobiłem zdjęcia z przejęcia) na cały ekran typu

<cyfy i litery> <cyfry i litery>

<cyfy i litery> <cyfry i litery>

itp. i nic

Oczywiście byłem nieziemsko przerażony Dołączona grafika

Zrobiłem reset przyciskiem, komp wstał i odpalił się Windows. Firmware nadal CC4B.

Windowsa mam na SSD Kingstona, Seagate to dysk z danymi. Czemu nie wyszedł update? Coś zchrzaniłem?

Mam nadzieję że niczego nie uwaliłem...?

 

EDIT:

próbowałem też zrobić update z płytki (iso), ale pokazuje mi się "FAILED - no hardrive detected" czy coś w tym stylu. Czy ma to coś wspólnego z tym że moja płyta (MSI Z87-G43) ma bios UEFI?

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że Twój dysk jest objęty tą aktualizacją firmware. Sprawdź to przy pomocy programu Seagate (gdzieś wyżej w wątku zamieściłem szczegóły).

U mnie to wyglądało podobnie, więc prawdopodobnie Twój dysk również nie jest objęty tą aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski mogą mieć identyczne symbole ale inny Part Number i już upgrade nie zrobisz.

http://i865.photobucket.com/albums/ab217/PU1JFC_2/PU1JFC/Seagate_Firmware_Update_PU1JFC_zpsc938e6f8.jpg


Ciekawe gdzie to wyczytałeś?

 

czas dostępu 15s to nie jest 5-7s velociraptora

 

BTW

Temat wątku to: Dyski Seagate 1-3TB (np. ST2000DM001) UWAGA!

Wiem jaki jest temat ...Hitachi DeskStar 7K4000 - 4TB podaję jako ewentualna alternatywę.

 

Informacje pochodzą stąd :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/dyski-twarde-hdd-polecane.html

 

http://dyski.cdrinfo.pl/dyski/1745-Hitachi-HDS724040ALE640-Deskstar-7K4000-4000-64-SATA-6Gb

Średni czas dostępu

8.5 ms

Edytowane przez waran3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujac sie testami i rekomendacjami purepc i pclaba zamowilem ST1000DM003, no i trafilem na ten watek.. dysk jeszcze nie przyszedl, a zamawiany przez internet wiec mozna zwrocic w ciagu 10dni. Uwazacie, ze powinnienem skorzystac z tej mozliwosci? Rozmowa jest o DM001 i nie wiem czy ten sam problem odnosi sie do DM003...

 

Ewentualnie na co go zamienic w podobnej kasie. Zalezy na zywotnosci i wydajnosci, glosnosc schodzi na drugi plan. SV35 ST1000VX000 bedzie dobrym wyborem? Producent okresla je jako do systemu nadzoru wizyjnego z przedluzona zywotnoscia. Ma to jakies znaczenie? W portalowym tescie wykazuje duza wydajnosc. Czy moze calkiem odpuscic Seagate'a i rozgladac sie za WD?

Edytowane przez Gumka23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem ST3000DM001-1CH166 i ma firmware CC26. na razie odpaliłem kopiowanie danych na ten dysk i póki co odpukać nic nie klekocze. 

 

drugi dysk kupiony jakiś czas temu (nie pamiętam kiedy): ST2000DM001-9YN164, fabrycznie był z firmware: CC4H i działa bez problemowo (tfu, odpukać w niemalowane etc... Dołączona grafika )

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spójrzcie na ten link, zestawienie danych, 2 strona pdf'a (tabelka) http://www.seagate.com/www-content/product-content/barracuda-fam/desktop-hdd/barracuda-7200-14/pl/docs/desktop-hdd-data-sheet-ds1770-1-1212pl.pdf

 

wiersz: "Niezawodność/integralność danych" i "poniżej godziny pracy" = 2400

 

Czy te 2400 to nie jest zbyt mało i jak rozumieć tę wartość? Bo jeśli przyjąć, że np. komp włączony 6h/dzień to wychodzi tylko 400 dni.

W każdym razie ja przyzwyczaiłem się , że kiedyś w specyfikacjach była podawana ilość godzin z wieloma zerami (np MTBF  1.000.000 - tak jak obecnie jest dla WD RED http://www.wdc.com/wdproducts/library/SpecSheet/ENG/2879-771442.pdf 2 strona) a nie tylko dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...