Skocz do zawartości
KrzysztofPL

Dyski Seagate 1-3TB (np. ST2000DM001) UWAGA!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam (chyba) niestety dwa dyski z tej serii. Cieszyłem się bo są szybkie ale widzę, że non stop coś z nimi nie tak.

 

Proszę o rady czy żegnać się już z tymi dyskami.

 

1. Pierwszy to Seagate External Backup Plus 2TB (ma mniej niż miesiąc) tutaj jego wykresy z programów HDtune oraz Crystakdisckinfo:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

2. Drugi dysk to oczywiście również Seagate z tej ciekawej serii i oto wykresy z programów jak wyżej:

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

O co w tym wszystkim chodzi ? To zbieg okoliczności ? 

 

Sypie się to wszystko jak to jest ? Co z tym robić ? Gwarancja ? Serwis ? - szkoda danych ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zewnętrzny będzie leciał na serwis.

 

A jak jest z tym wewnętrznym ? - przekładałem kabel SATA, zmieniałem port SATA na płycie głównej i błąd nadal jest.

 

Martwić się tym dyskiem wewnętrznym czy też nie ? - czytałem, że jeżeli ta wartość nie rośnie to można to uznać za "normę" i należy w najbliższym czasie po prostu to monitorować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tym wewnętrznym ? - przekładałem kabel SATA, zmieniałem port SATA na płycie głównej i błąd nadal jest.

 

Martwić się tym dyskiem wewnętrznym czy też nie ? - czytałem, że jeżeli ta wartość nie rośnie to można to uznać za "normę" i należy w najbliższym czasie po prostu to monitorować. 

Chodzi ci o błąd crc? Błąd wystąpił i już zostanie w smart. Jeśli po wymianie kabla nie rośnie znaczy, że winowajca został wyeliminowany. Dysk jest w dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przełożyłem kabel na nowy z tym, że SATA 2, nie było różnicy parametr nie rósł więc włożyłem s powrotem stary kabel SATA 3 - i wartość błędu również nie rośnie.

 

Wydaje się, że niby jest w porządku.  

 

Nie mogę pojąć jak Seagate mogło wcisnąć ludziom taki chłam.

Edytowane przez Pankracy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate już od serii 7200.11 sprzedaje syf, a ludzie i tak ślepo to kupują, bo tańsze o 10 zł i szybsze o 15 MB/s od WD. Tak swoją drogą nie ma czegoś takiego jak kabel SATA 2 czy SATA 3. Jest jeden kabel SATA. Standard zależy tylko i wyłącznie od tego co wspiera HDD (ssd) i płyta główna. Tapatalk 4 @ SGS 3

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą nie ma czegoś takiego jak kabel SATA 2 czy SATA 3. Jest jeden kabel SATA. 

tak tylko w kwestii formalnej: a może jednak jest i ma znaczenie ale tylko dla SSD. Przynajmniej tak wynika z tego testu http://www.youtube.com/watch?v=2U-mOVzHKGw

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko w kwestii formalnej: a może jednak jest i ma znaczenie ale tylko dla SSD. Przynajmniej tak wynika z tego testu http://www.youtube.com/watch?v=2U-mOVzHKGw

Ten gość to kretyn i nie raz widziałem te jego pseudo testy...

 

Kabel nie ma znaczenia!!!

 

EDIT

Dodam jeszcze że to kłamca i manipulant!!! Pewnie ma prywatnie sklep i napędza sobie biznes wciskając ciemnotę.

Przypatrzcie się uważnie - na jednym screenie jest msahci a na drugim jest IDE BAD wiemy jak to wpływa na wydajność SSD i wyniki testu.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - ja tylko wkleiłem link do oceny treści bo jakbym miał takie dwa różne kable to bym sam sprawdził (o ile zmusiłbym się do wyjęcia SSD z laptopa ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji - jakiego sterownika lepiej używać do SSD: msahci czy iaStor ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest do kontrolera a nie dysku, ten sam co do HDD. Jak nie potrzeba CI funkcjonalności Intel Rapid Storage Technology i nie przynosi też wzrostu wydajności to MS jest tak samo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat i cieszę się, że nie kupiłem jeszcze dysku. Jak dobrze rozumiem to Seagate produkuje już tylko padaki i jak chcę dobry dysk na dane to brać WD Red/Blue a jak coś szybszego to SSD (bo znów Black robi padakę często)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja mam tego Seagate nadal i go nie oszczędzam bo ma jakieś 5% wolnego miejsca i sprawuje się dobrze. Po za tym co podałem wyżej (niebieski błąd), który prawdopodobnie został spowodowany przez kabel wszystko gra.

 

Na temat każdej firmy można znaleźć podobne tematy jak ten, czy to Seagate, WD czy Hitachi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat (10 tysięcy godzin pracy) używam ST2000DM001 jako systemowego oraz od kilku miesięcy ST2000DL003 jako drugiego systemowego (też 10 tysięcy godzin pracy). Wszystko z nimi w najlepszym porządku oprócz ewentualnie parametru BD High Fly Writes dla DM001, który mam równy 7 (docelowo powinno być zero), ale naturalnie nie powoduje to jeszcze wyświetlania się tego na niebiesko czy na żółto w HD Tune.

 

Można przypuszczać, że jednak ta technologia terowych talerzy nie była do końca sprawdzona przy jej wprowadzaniu przez Seagate. WQD dużo dłużej wkładało talerze o mniejszej pojemności, a i teraz nie wiadomo do końca co oni gdzie wkładają. Kolejnym dyskiem, który będę ewentualnie kupował nadal będzie Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka ziomki,

zajmuje sie min storydzami od 10 lat... przeszlo przeze mnie tak na oko kilkadziesiat tysiecy dyskow, samych moich w moich autorskich rozwiazaniach pewnie pare tysiecy... no i jedno co przez te ok 10 lat (sumarycznie ze studiami to bedzie z 16 lat) moge powiedziec to to ze jakosc baaardzo spada, wszystkiego, nie tylko dyskow... ale...:
- Seagate dla konsumentow (czyli dyski nie dla przedsiebiorstw/serwerow) schrzanily sie bardzo ...albo nawet BARDZO, no takiej ilsoci wymienionych dyskow jaka mam w ciagu ostatnich 4 lat to nie bylo i mam nadzieje ze nie bedzie...!!!! ciezko mi dokladnie podac statystyki ale mysle ze padnietych i nie dzialajacych poprawnie bedzie blisko 50%, to cholernie duzo (kilka lat temu bylo to jeszcze ok 20%), moim zdaniem Seagate zaczal robic tandete i jechac na marce, dyski do macierzy wciaz maja ok
- ciekawym rozwiazaniem sa dyski WD Red, Blue i Black - moim zdaniem caly czas trzymaja jakosc, choc sa troche drozsze i juz od dawna jednak nieco cieplejsze niz Seagaty, no ale to nie jest duzy problem jak nie mamy tych dyskow 4+ blisko siebie
- jak ktos szuka na prawde porzadnych dyskow to poza WD Black zdecydowanie dobre dyski i wiele produktow robi firma Hitachi i to sie raczej nie zmieni, japonce po prostu podobnie jak w przypadku toyoty, mazdy czy suzuki albo subaru trzyma jakosc i nie przejmuje sie ogolnymi swiatowymi trendami sztucznego zanizania jakosci i postarzania sie produktu...

- to co moze dac Wam koledzy i kolezanki do myslenia to tez fakt z jakich dyskow korzystaja vendorzy jak HP, IBM czy Dell... otuz do desktopow czy laptopow te firmy uzywaja w 80% dysków WD... to daje do myslenia, dlaczego akurat preferuja WD a nie Seagate czy inne... a oni lubia uzywac najtasnzych, do serwerow i macieryz najczesciej uzywaja Seagate (ok 60%) i Hitachi (20%) i ok 15% to WD.

wiec podobnie jak widac w przypadku testow jak ten:
http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/ranking_trwalosci_dyskow_twardych_od_seagate_wd_i_hitachi

ja bym obecnie na podsaawie doswiadczenia ocenil producentow tak:
- Hitachi 10/10 - troche wysoka cena i mala dostepnosc ale jakosc powala
- Western Digital - 8/10 - lekko sie grzeja ale jak nie mamy ich duzo sa trwale i dosc szybkie
- Samsung - 7/10 - roznie u nich bywa ale generalnie sie staraja i rzadko siadaja

- Maxtor 6/10 - juz nie istnieje, ostatnio Seagate jeszcze robil ich dyski... generalnie bylo minelo

- Toshiba - 5/10 - dyski rzadko siadaja ale nie naleza do poprawnie dzialajacych, czesto "pukaja w szybke"
- Seagate - 2/10 dla customer i 8/10 dla enterprise - dla uzytkownikow domowych zaczeli robic ok 5 lat temu szajs i sukcesywnie robia coraz wieszy szajs,, nadrabiaja dobrym serwisem ale no kto lubi swoje dane i nie chce miec problemow niech bierze WD czy Hitachi a nie bawi sie w seagate'a, dyski do serwerow sa podobnej jakosci jak dawniej

 

pozdr

NTS0

Edytowane przez nts0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...