Skocz do zawartości
KAMILcom

Karta(y) z obsługą 3 monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się niedawno dokupić w atrakcyjnej cenie trzeci identyczny monitor - 24cale z rozdzielczością 1920x1200 i wyjściami dvi/vga

Aktualna konfiguracja komputera to:

 

i5 2500k@4.5

2x4gb ramu

Asrock p67 extreme 4

be quiet p8 650w

GF GTX 260 192SP

 

 

Zastosowanie monitorów to około 93% praca w windowsie i 7% gry (czyli czasem w weekend sobie pykne). Głównie jest to Iracing -syymulator samochodowy do którego moja grafika wystarcza w 200% przy jednym monitorze. Do tej pory myślałem, że wystarczy dokupić drugą karte do SLI i po problemie, ale im dłużej czytam tym mniej rozumiem. Jak to jest z tym SLI? Moge grać bez problemu na trzech monitorach, czy nie da rady ?

 

Jeśli nie to na co zmienić obecną grafike? Fajnie by było jak bym sie zamknął w około 200zł (za tyle można dokupić drugą grafe do SLI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez aktywnej przejściówki DisplayPort->DVI nic nie zrobisz.

Jest bardzo niewiele kart posiadających więcej jak 2 generatory sygnału ,głównie karty typu X2 - dwujajowe - do 4 monitorów po DVI/VGA/HDMI - lub takie do zastosowań profesjonalnych, cała reszta obsługuje kolejne monitory tylko poprzez DisplayPort. Wyszło jeszcze pare modeli z dolutowanym zewnetrzym generatorem ale ciężko je trafić i na pewno nie zmieścisz się w 400zł Dołączona grafika )

 

gdybyś miał płyte z wyjściem na monitor to mógłbyś wykorzystać do tego celu integre - z tym że nie ruszysz aplikacji 3D na tym ostatnim(chyba, jeszcze moge sprawdzić bo mam do swojego podlaczone 3lcd)

 

SLI by pomogło - byłaby ta sama sytuacja jak z X2 - z tym że dwie GTX260 to raczej masochizm Dołączona grafika

 

pomijam fakt że na rozdziałce 3xHD zbytnio sobie na kartach tej klasy nie pograsz :>

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc obliczeniowa kart będzie dla mnie wystarczająca. Zasilacz myśle, że bez problemu uciągnie całość. Finansowo to najlepsze wyjście, kraty prędzej czy później sie zmieni na coś konkretnego. Czyli jak dobrze zrozumiałem 3 monitory w SLI = no problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie SLI=/=NO-PROBLEM Dołączona grafika zależy od gry i sterów

 

z twoim budżetem jednak innej opcji nie masz,

przynajmniej ogrzejesz sobie pokój w wiosenne wieczory ^^

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam (bo sprawdziłem) że da się odpalić grę na 3 monitorach - gdy 2 są podłączone do karty graf. a 3ci do integry intela. ^^.

Nie sprawdze niestety Nvidia Surround bo każdy z moich monitorów ma inną rozdzielczość xD

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...