Skocz do zawartości
xCichyx

Gigabyte Ga-970a-UD3 i dziwne, dziwne napięcia.

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mój problem polega na tym:

W BIOSie napięcie na procku (Phenom X6 1090t @ 4.06ghz) ustawiłem na 1,475V - podczas gdy każdy program pokazuje mi znacznie wyższą wartość: 1,536V. Co śmieszne, sam BIOS w zakładce "Health" również pokazuje wyższe napięcie, niż ustawione.

 

Procek się nie przegrzewa, w spoczynku ma 27 C, ale boję go dalej podkręcać...

 

Ktokolwiek spotkał się z czymś takim?

 

Płyta od początku nie przypadła mi do gustu przez grzejącą się sekcję zasilania i chipset, ale oba problemy rozwiązałem dokupując i zabezpieczając te miejsca radiatorami Zalmana.

Chciałem puścić mojego Phenoma na 4,2 - bo tyle z tego co wiem powinien spokojnie dźwignąć, ale przy takim napięciu boję się o jego życie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno bios masz aktualny.Spróbuj zmienic napięcie na mniejsze i daj screena z hwmonitor

 

 

C'mon... BIOS mam najnowszy. Niezależnie od tego jakie napięcie ustawię - programy pokazują zawsze wyższe. W jakim celu zatem mam je zmniejszać?

 

I znam inną osobę, która ma - na identycznej płycie - ten sam problem.

Próbuję dowiedzieć się, czy te odczyty są błędne, czy rzeczywiście napięcia są wyższe od ustawionych.

Edytowane przez xCichyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musi byc jakas wada z tą płytą jeżeli inna osoba ma to samo

 

Tak, właśnie. Więc wracamy do punktu wyjścia. Wada leży w BIOSIe płyty, który skopał Gigabyte, a ja zatem pytam - bo mam nadzieję, że przeczyta to jakiś Wysoko Wiedzący, czy błąd leży w przekłamywanych odczytach, czy realnie podbitych napięciach.

 

Anyone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum

 

Powstrzymywać się od zamieszczania postów nic niewnoszących do dyskusji, np. o treści "lol", "zgadzam się w pełni z przedmówcą", oraz postów będących wyłącznie powtórzeniem informacji podanych już w wątku przez innego uczestnika forum. Niedozwolone jest umieszczanie postów o treści "Było!", "Szukaj!" bez podania pytającemu dokładniejszych wskazówek (np. linka do tematu, w którym dane zagadnienie było omawiane, lub haseł pomocnych przy korzystaniu z wyszukiwarki forum/internetowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie. Więc wracamy do punktu wyjścia. Wada leży w BIOSIe płyty, który skopał Gigabyte, a ja zatem pytam - bo mam nadzieję, że przeczyta to jakiś Wysoko Wiedzący, czy błąd leży w przekłamywanych odczytach, czy realnie podbitych napięciach.

 

Anyone?

 

Logiczny wniosek, jezeli dwie rozne osoby maja taka sama plyte z tym samy problemem, to przyczyna musi byc gdzies indziej niz w plycie bo takie firmy ja GIGABYTE nie pozwalaja sobie na seryjne wypuszczanie bubli!

 

Użyj google

 

Tak, na Google znajdziesz dokladnie jak zmierzyc napiecie na swojej plycie glownej, jeden z prostrzych sposobow to miernikiem= minus na obudowe, a plus jedna z trzech nozek regulatora napiecia (mosfet), najlepiej od tylu pcb bedzie ci sie dostac, inaczej to radiator wchodzi w droge z przodu.

 

Plyta raczej nie jest uszkodzona a tym bardziej BIOS!

 

Sam mialem GA-990fxa-UD5 i mialem podobne zjawisko, jest to typowe dla plyt bez regulacji lini napiecia, tak zwanego LLC.

Ale bez screenow i miernika mozemy sobie gdybac. Zacznij od zrobienia kilku screenow z programow, zdjecia biosu i podania wersji plyty.

 

Pozniej proponoje zabrac sie za miernik, jest to o tyle bezpieczna operacja ze gdy tylko nie zlaczysz dwuch + to bedzie dobrze, znaczy sie gdy podepniesz sie pod minus a pozniej na plycie o drugi minus to nic sie nie stanie, a jak trafisz na plus to 10 masz odczyt! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...