Skocz do zawartości
Nicramer

Mały upgrade komputera :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że w ostatnim czasie odłożyłem trochę kaski wpadłem na pomysł, żeby coś zmienić w mojej maszynce. Oczywiście chodzi o sprzęt z sygnaturki.

Do rzeczy: mam 500 zł i niemały problem na co ją spożytkować. W grę wchodzą 3 rozwiązania:

1. Obecnie mam 17" NECa i od dłuższego czasu mam chrapkę na Della u2412m tylko, że musiałbym do niego dozbierać.

2. Kupno dysku SSD 128GB - na oku mam Samsunga 840 Pro http://allegro.pl/dysk-ssd-samsung-840-pro-128gb-sata-3-mz-7pd128bw-i3119429637.html

3. Kupno słuchawek i karty dźwiękowej - Superluxy HD660/661 + Asus Xonar DG.

 

Jak myślicie, co byłoby najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od monitora, jestem wlasnie po przesiadce z 19' TN, na 24' A-MVA 4ms (co prawda nie dell, a benq za 850zl, ale kolory/czern i responsywnosc na najwyzszym poziomie - kuleja detale nie majace wplywu na jakosc obrazu: dotykowe przyciski sterowania z czujnikiem zblizeniowym, oraz duzo gorsza niz w dellu stopka z pivotem) - roznica przeogromna, dyski sluchawki itp daruj sobie na tym etapie bo na 17calach widzisz ulamek tego co powinienes zobaczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie co dała by zmiana monitora - byłby to dla mnie wielki skok w przód po 8 latach używania siedemnastki.

Zatem słuchawki, dźwiękówkę i SSD zostawiam na później - problemów z miejscem nie mam, a obecna prędkość jest zadowalająca.

Zostaje monitor, ale mam okazję kupić i5-2500K za ok. 700 zł.

Na razie nie odczuwam braku mocy w grach, ale trochę więcej klatek zawsze się przyda. Lecz z drugiej strony co mi to da, grając na tandetnym monitorze 4:3...

Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

Edytowane przez Nicramer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko że będziesz grał w FullHD jak chcesz zachować dobrą jakość obrazu. Więc i wymagania w grach wzrosną. 6850 w nowszych grach moze nie wystarczyć .Bedziesz musiał nieco zjechać z detalami. No i dzisiaj 4 rdzenie się przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...