Skocz do zawartości
Hellucinate

Wybór laptopa do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.


Potrzebuję pomocy, gdyż waham się przed zakupem laptopa do gier. Mam "na oku" dwa laptopy i zastanawiam się który będzie lepszym wyborem. Mianowicie:

http://www.x-kom.pl/...500-dvd-rw.html

a ten:

http://www.x-kom.pl/...rw-hd7970.html#

Bardziej skłonny jestem do tego drugiego, gdyż w opisie lapka przedstawione są wyniki w 3d Marku + ten drugi ma miejsce na drugi dysk twardy (zamontowałbym SSD na system), a cena nie robi znacznej różnicy. Z drugiej strony nie jestem zbyt przekonany do produktów AMD (złe wspomnienia ze starszymi kartami graficznymi), dlatego bardzo proszę o pomoc!
Mile widziane są inne sugestie i inne propozycje. Budżet do 4000 zł.
Za opinie i komentarze będę serdecznie wdzięczny, gdyż w grę wchodzi znaczna suma i nie chcę przysłowiowo "utopić" tych pieniążków. Edytowane przez Hellucinate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie zalezy do czego uzywasz laptopa, w pierwszym z proponowanych MSI masz duzo mocniejszy procesor i slabsza grafike w drugim na odwrot - slaby procek (w porownaniu do tej i7) ale duzo mocniejsza grafe :)

rozwazales jeszcze jakies opcje ? za 60zl wiecej masz http://www.bluemobility.pl/xnote-w350etq-156-hd-mat-i73630-8gb-hyperx-750gb-gtx660m-p-24799.html z tym ze matryca juz nie FHD (trzebaby doplacic ze 2 stowki) + jest w pełni konfigurowalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jesli do gier to lepiej wg mnie wziac pierwszy, ewentualnie jesli masz mozliwosc nagiac budzet to wtedy tego xnote sobie skonfigurowac Dołączona grafika hmmm albo rozejrzec sie za lenovo y580 ;)

Edytowane przez Nav17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał w pierwszym zdaniu że do gier Dołączona grafika

A duży nacisk kładziedziesz na FHD i matową matryce?!

 

Na matrycę FHD nie, ale matowa by się przydała. Tak jak napisałem, lapek ma być do gier i zależy mi na tym, żeby za tą kwotę wybrać jak najlepszy (najwydajniejszy).

Czy ten drugi laptop od AMD ma dużo słabszy procesor od tego i7? Z tego co kolega wyżej napisał to AMD Radeon HD 7970M jest lepszy (jeżeli tak to o ile?) od NVIDIA GeForce GTX 660M?

Szkoda, że nie ma strony która porównywałaby osiągi takiego sprzętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia w jakie gry zamierzasz grać. Jeżeli jakieś MMO lub coś mocno obciążającego procesor to laptop z pierwszego linku. W innych przypadkach bierz ten z 7970M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia w jakie gry zamierzasz grać. Jeżeli jakieś MMO lub coś mocno obciążającego procesor to laptop z pierwszego linku. W innych przypadkach bierz ten z 7970M

 

Jeżeli chodzi o gry to raczej gram w DOTA 2, Heroes of Newerth, World of Tanks, Diablo 3, League of Legends, Battlefield 3 (a w przyszłości i 4), Deus Ex, czasami jakiegoś MMO typu AION, TERA itp. Najbardziej wymagający jest chyba Battlefield 3.

 

Szukam czegoś, gdzie będzie zachowany stosunek ceny do wydajności. Nie ma sensu chyba kupować sprzętu z dobrym procesorem jeżeli grafika będzie za słaba żeby wykorzystać jego moc (i odwrotnie).

Edytowane przez Hellucinate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A10 jest sporo slabszy od i5 trzeciej generacji nie mówiąc już o i7

I ten procesor A10 będzie znacznie ograniczać GPU ,

Więc ja bym wybrał

http://www.x-kom.pl/p/120975-notebook-laptop-15,6-msi-ge60-i7-3630qm-8gb-500-dvd-rw.html?ref=100487700&sm12=NTk=&ts=1364804679&token=1da2612a1109f27ef68b2c16691a298c

Co i7 to i7 można powiedzieć że między A10 to przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GX60 nie ma konkurencji w swojej cenie. Świetna matryca, klawiatura i głośniki. Połączenie APU i GPU sprawdza się na prawdę przyzwoicie. Mojemu bratu zamawiałem GX60 z SSD 128GB Samsunga 830 i maszyna wymiata. Zresztą ma forum nhl.pl są raporty jak działają najnowsze gry.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GX60 nie ma konkurencji w swojej cenie. Świetna matryca, klawiatura i głośniki. Połączenie APU i GPU sprawdza się na prawdę przyzwoicie. Mojemu bratu zamawiałem GX60 z SSD 128GB Samsunga 830 i maszyna wymiata. Zresztą ma forum nhl.pl są raporty jak działają najnowsze gry.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Wybór padł jednak na GE60 0ND-419XP (lepszy procesor, troszkę gorsza karta. Mimo wszystko nie jestem przekonany do tego laptopa z procesorem od AMD (jednak jest sporo kiepskich opinii, z drugiej strony bardzo dużo osób chwali tego radka 7970, ale mimo wszystko pozostanę przy Intelu + nVidia). Mam nadzieję, że będę zadowolony :) Dorzucę do niego SSD na system i powinien śmigać. Jeżeli chodzi o gry, to w nowości grać nie będę, do WoT, LOL'a czy DotA2 powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast solidnie wykonanego laptopa wybrałeś plastik (nie)fantastik. Ta karta jest o dwie klasy gorsza. Nie ma w ogóle sensu ich porównywać.

 

Zresztą jeśli nie pójdziesz po rozum do głowy to się przekonasz. Szkoda tylko w tym celu wydawać 4k :lol:

 

 

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast solidnie wykonanego laptopa wybrałeś plastik (nie)fantastik. Ta karta jest o dwie klasy gorsza. Nie ma w ogóle sensu ich porównywać.

 

Zresztą jeśli nie pójdziesz po rozum do głowy to się przekonasz. Szkoda tylko w tym celu wydawać 4k Dołączona grafika

 

Twoje słowa mnie tak poruszyły, że zadzwoniłem do sklepu i banku w celu zmiany zamówienia. Dołożę, te 250 zł i wezmę tego GX60 :) Mam nadzieję, że można Ci zaufać i że nie będę żałował tego zakupu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony.

 

Sam w październiku wybierałem bratu laptopa i po prostu widziałem, i dotykałem na żywo tego GE60. Wszędzie plastik i to taki uginający się od samego patrzenia na niego. Szczególnie klawiatura co jest niedopuszczalne.

 

GX60 dzieli rozwiązania MSI z modeli GT. Mało kto wie, że głośniki w GX60 są także robione przez Dynaudio tylko producent chcąc oszczędzić nie dał znaczka z symbolem opisującym jak w modelach GT. Zresztą to słychać od razu.

 

WoT'a testowałem bo jestem zapalonym graczem i grało mi się równie dobrze co na desktopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam w październiku wybierałem bratu laptopa i po prostu widziałem, i dotykałem na żywo tego GE60. Wszędzie plastik i to taki uginający się od samego patrzenia na niego. Szczególnie klawiatura co jest niedopuszczalne.

 

WoT'a testowałem bo jestem zapalonym graczem i grało mi się równie dobrze co na desktopie.

 

  • A jak z procesorem? faktycznie jest z nim, aż tak źle jak piszą na tym forum? Jest jakiś odczuwalny spadek wydajności w programach/grach?
  • Czy mocno grzeje się pod dłońmi i ogólnie (chodzi mi o to czy będzie konieczny zakup podkładki chłodzącej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookc...60.86108.0.html - a tego testa czytales ?

 

Generalnie ten MSI nie jest zly. Procesor w normalnych zastosowaniach bedzie dzialal tak samo jak kazdy inny, no chyba ze renderujesz duzo filmow, ale zakladam ze nie Dołączona grafika A znowu w grach ta grafika nadrobi jego braki. Jasne, nie wykorzystasz jej w 100%, ale co z tego, skoro nawet na 70% jest i tak lepsza niz 660GTX Dołączona grafika Nie wiem czy ten GX60 to najlepszy wybor, bo dla mnie on bylby po prostu za głosny, 35dB w IDLE, skaczace do 38dB, ktore w moim Asusie N76VZ to jest, ale pod obciazeniem, to dla mnie cos nie do zaakceptowania. Co nie zmienia faktu, ze tamten wczesniejszy GE60 to totalne nieporozumienie w kwestii ceny do jakosci wykonania.

 

Zobacz jeszcze na tego - http://www.euro.com....50-2gb-w8.bhtml - tez fajny, tylko niestety matryca świecąca. Tu masz test - http://www.notebookc...00.87055.0.html

 

EDIT:

 

Jesli 660GTX by Ci wystarczyl, to Lenovo Y580 tez jest popularny i sprawdzony - http://allegro.pl/le...3129615113.html

 

No i koniecznie bierz cos z matryca FullHD, grac w gry na matrycach HD z laptopow, gdzie nie widzisz polowy ekranu, chocbys nie wiem jak sie ustawil, to dla mnie nieporozumienie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo IdeaPad Y500 - kilka słów o tym lapku:

  • z tego co widzę to w benchamrkach nie wypada on lepiej od tego MSI
  • poza tym bardziej podoba mi się wygląd (podświetlanie klawiatury) w MSI
  • kolejna rzecz na "+" MSI to matowa matryca
  • Lenovo dużo bardziej się grzej od MSI
  • Lenovo nie ma napędu :D
Jednym słowem pozostaję przy GX60. Hałas nie będzie mi, aż tak przeszkadzał, bo będę grał na słuchawkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GX60 nie ma podświetlanej klawy.

Właśnie doczytałem. No cóż szkoda :( Chociaż szczerze mówiąc to zbędny bajer ;)

 

Martwi mnie tylko to co przeczytałem w teście:

Gry mocno obciążające procesor, jak Guild Wars 2, Need for Speed: Most Wanted, Hitman: Absolution i Assassin's Creed III, są grywalne w ograniczonym stopniu lub w ogóle nie da się w nie grać. To wręcz zdumiewające, jak bardzo procesor Trinity ogranicza możliwości Radeona HD 7970M, karty porównywalnej z GeForce'em GTX 680M. Tym bardziej dziwi fakt, że MSI zdecydowało się skonstruować laptop na platformie AMD, zamiast stworzyć model z Radeonem HD 7970M i procesorem Intela.

Nie wygląda to zbyt dobrze. Mam nadzieję, że w praktyce nie jest aż tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test był wykonany na bardzo starych sterownikach. Most Wanted brat ciupał i nie narzekał, a przecież nie jest tajemnicą, że ta gra to optymalizacyjny koszmar i nawet na mocnych desktopowych kompach są problemy. Hitmana tylko na chwilę odpalałem i faktycznie nie wiedzieć czemu gra mocno siedzi na procku, ale już np. Tomb Raider czy nowy Bioshock to po prostu pływa.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...