Skocz do zawartości
Darkshines

Połączenie dwóch komputerów w sieć, bez kabli?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

Na początku zaznaczę, że jestem kompletnym nowicjuszem jeśli chodzi o sieci komputerowe, mimo że trochę poczytałem, to ciężko mi coś z tego zrozumieć i mam jedno pytanie. Chcę połączyć dwa komputery na łączu neostrady 2 mb, za parę miesięcy 10 i czy można to zrobić bez kabli? Ja to widzę tak: na parterze mam podłączony kabel od internetu do routera, a na pierwszym piętrze w pokoju łapię sygnał. Tylko czy da radę to zrobić komputerem stacjonarnym jak to jest w przypadku laptopa, czy trzeba prowadzić jakieś dodatkowe kable od routera, do tego komputera na piętrze? I jeszcze takie jedno pytanie... jeżeli bym chciał korzystać z internetu na piętrze, to czy komputer na parterze musi być podłączony?

 

 

za wszystkie odpowiedzi, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie bezprzewodowy router i karty sieciowe wifi (do stacjonarnego) i tyle.

 

co znaczy 'za pare miesiecy 10' - chcesz 10 komputerow potem podlaczyc?

Gdzie beda staly?

Pow 4 komputerow lepiej juz wszystko laczyc kablami, sczegolnie jesli maja miedzy soba wysylac pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi, że będzie 10 Mb internet ;)

 

 

 

 

Chyba zrezygnuję jednak z tego bezprzewodowego, ponieważ podobno będzie słaby zasięg jak będzie musiał przejść przez sufit i 2 ściany, połączę to jednak kablem. Tylko teraz pytanie, jaki to ma być kabel żeby szedł od routera do tego komputera na piętrze? RJ45 czy RJ11 ? Jeszcze jedno pytanie, jeżeli będę miał wyłączony ten komputer na parterze, gdzie będzie stał router to będę mógł korzystać z internetu na komputerze na piętrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o kabel Cat 5e, z wtyczkami RJ45.

 

RJ11 to wtyczki telefoniczne Dołączona grafika

 

Kup sobie router z wbudowanym switchem, wtedy kazdy komputer podpinasz osobno do routera.

Póki router jest wlączony to udostepnia kazdemu komputerowi internet.

 

Ogólnie jesli masz dobry router to on potrafi dobrze nadawać sygnalem bezprzewodowym, wymagane beda do tego jednak anteny zewnetrzne. Oraz dopiero realnie na miejscu mozna sprawdzic jak to dziala, bo wszystko zalezy od polozenia routera i komputera odbierajacego sygnal.

 

Do neostrady mozna kupic sobie router z modemem ADSL (tylko pytanie jaki tam jest aneks, bo to ma znaczenie) - musialbys sprawdzic w innych tematach co ludzie kupuja do neostrady.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...