Skocz do zawartości
Rastir

Dysk twardy nie pozwala podkręcić procka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a więc wracam do was z pewnym problemem który pojawił się jakieś 3 lata temu po tym jak zakończyłem moją zabawę z kręceniem procesora kiedyś wszystko było pięknie ładnie śmigał nawet na 3.6 stabilnie, aż nagle pewnego dnia po sprawdzaniu dla kumpla pewnych podzespołów odmówił posłuszeństwa. Aktualnie jako że już powoli staje się nieco przestarzały chciałem go nieco ożywić, i po aktualizacjach biosa, innym systemie nadal pojawia się problem, pogrzebałem po googlach w poszukiwaniu odpowiedzi na błąd który blokuje mi podkręcenie proca co dziwne dotyczy on dysku Ultra DMA MODE-6 SMART CAPABLE BUT DISABLE. No ogólnie sprawa wygląda tak że wystarczy że o 1 mhz podniosę procka pozostawiając niemal wszystko w default to już pojawia się problem, załączam też screeny na których będzie można widzieć moje ustawienia w biosie i problem który się pojawia. Czy ktoś ma może pomysł na co czego mógłbym spróbować w celu ożywienia mojego procka?

Asrock a780gxh/128

samsung hd502hi

athlon x2 245

ocz 2gb 5 6 6 @2.10

edit. zapomniałem o screenach -.-

http://imgur.com/a/IUgXG

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak zmieniałem inne przewody, inne gniazda sata niestety nie pomogło. Bios resetowałem również poprzez pozbycie się na pewien czas baterii niestety nie pomogło. Biosy były sprawdzane aktualnie jest na najnowszym, za każdym razem pojawia się ten błąd. Bardzo mnie zastanawia co tak naprawdę ma wspólnego podniesienie taktowania procesora o 1 mhz do błędu który odnosi się bardzij do dysku twardego. Z dyskiem próbowałem także włączyć wyłączyć smart wciąż ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może PCIE podnieść na coś z przedziału 101-105MHz.

Zerknij też może do działu o HDD. Powinien tam być temat o tej serii dysków. Nie wiem czy aktualizacja firmware nie rozwiązywała jakichś problemów z tym dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarnąłem i szukałem w innym miejscu tego. Co do zmiany niestety problem pozostaje jak zmieniam choćby o 1. Aczkolwiek rzecz którą mogę dodać, w przypadku zmniejszenia mnożnika tak że procek zejdzie do 2.8 wszystko ruszy i jest ok, ale w przypadku gdy chce osiągnąć 2.8 na mnożniku standard a obniżyć nieco freq by spadł na 2.8 to w tym wypadku system już nie rusza mam stary błąd

 

 

edit. Dodatkowo mogę dodać że podłączyłem inny dysk, i inną kość ramu i problem jest identyczny.

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc wracam do was z pewnym problemem który pojawił się jakieś 3 lata temu po tym jak zakończyłem moją zabawę z kręceniem procesora kiedyś wszystko było pięknie ładnie śmigał nawet na 3.6 stabilnie' date=' aż nagle pewnego dnia po sprawdzaniu dla kumpla pewnych podzespołów odmówił posłuszeństwa. Aktualnie jako że już powoli staje się nieco przestarzały chciałem go nieco ożywić, i po aktualizacjach biosa, innym systemie nadal pojawia się problem, pogrzebałem po googlach w poszukiwaniu odpowiedzi na błąd który blokuje mi podkręcenie proca co dziwne dotyczy on dysku Ultra DMA MODE-6 SMART CAPABLE BUT DISABLE[/quote']

 

Uwierz mi na słowo Dołączona grafika, ten "błąd" nie ma nic wspólnego z brakiem możliwości podkręcenia procesora. Szybciej procesor/zasilacz się "skończył".

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem jeszcze spróbować innego zasilacza? I żadne bawienie się w opcjach mi nie ma szans pomoc? Ale wtedy dlaczego 1mhz w dół wywołuje problem? A skończył procek to też dziwnie bo przecież działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...