Skocz do zawartości
Michal_krakow

Telewizor jako monitor a duży input lag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Używam telewizora Samsung UE40ES6800 jako monitora w moim komputerze. Od początku mam dosyć duży lag. Przy ruchu myszka kursor na wyśwletlaczu rusza się ospale zarówno w grach jak i pulpicie. Monitor ma input lag 33ms a więc powinno to chodzic prawie jak na monitorze. Dodam że kolega ma telewizor 50cali i u niego wszystko działa jak na monitorze. Sprzęt jak w sygnaturce. Jaka moze byc przyczyna? Myszka?(posiadam A4Tech x7 1400dpi) Jak zbadać czego to przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to nazwę źródła do którego jest podłączony komp trzeba było zmienić na "PC", wtedy wyłączały się wszystkie ulepszacze obrazu, które to właśnie dodają opóźnienia. Poszukaj też w instrukcji, czy TV nie ma jakiegoś dedykowanego wejścia dla komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33ms i ty chcesz by to było jak na monitorze?

Ja mam tani monitor Philipsa ( GTG 8ms, realnie z 15ms) a mimo to widzę strasznego laga w stosunku do plazmy którą mam podpiętą (tam lag=0)

toms83 dobrze prawi, czasem to kwestia jakiejś opcji.

Kumpel na LG LED 3d (nie pamiętam modelu) mial strasznego laga, do czasu aż wyszedł nowy firmware do jego TV, teraz jest wszystko ok.

Sprawdź czy czasem nie ma nowego FW usuwającego jakieś problemu z lagiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, posiadam monitor, który ma realnie koło 16ms i nie mam żadnych problemów w szybkich grach. 33 ms to faktycznie dość sporo, ale tv chyba tak mają, albo sprawdzić różne tryby albo update fw jak wspominali wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jak sie grywa w Starcrafta Diablo czy simsy to te 33ms mozna przezyc .

Zagraj mi kolego w BF3 multi na ponad przecietnym poziomie , zero szans

wiem co mowie a jak mowie to wiem ;)

bo mam juz zaliczone setki godzin w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, za waszymi radami troszke pogrzebałem w ustawieniach. Oczywiście soft najnoszy jest. Przypisałem pod HDMI urządzenie - PC i jest znaczna poprawa obraz automatycznie sie zmienił jest bardziej wyblakły i myszka znacznie przyśpieszyła i żywiej reaguje na ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN -> yhm, tylko ty masz dostęp do takiego sprzętu więc co ja mogę o lagach wiedzieć.

 

Mario2k -> też wiem co mówię i co z tego? Nie wiem co ma do laga ilość przegranych godzin w bf3. W starcrafta nie grywam, ale z tego co wiem jest to szybka gra więc przykład średnio trafiony.

Ale dyskutować nie ma co, złapałeś się na chwyt, że jak do gier to monitor 2ms gtg i teraz zgrywasz znawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak bo dziś:

-crt to zabytek

-na rynku TV dominują TV/LCD

 

Za 5 lat młodsze pokolenie w ogóle nie będzie wiedziało jak wyglądał obraz CRT i czym tak naprawdę jest zerowy lag.

Starsze roczniki, doskonale za to pamiętają, i raczej nie zapomną jak wielkim problemem było przejście z CRT=> LCD

Dlatego czasem odnoszę wrażenie że niektórzy do końca nie wiedza o czym piszą, bo mogli nie obcować z technologiami pozbawionymi laga.

Skoro jednak piszesz że z takowymi masz do czynienia, a mimo to nie widzisz różnicy, lub też lag jest dla ciebie niezauważalny/pomijalny to tu już kwestie medyczne trzeba poruszać, bo wzrok każdego jest tak naprawdę inny.

Dla mnie 15ms lag jest bardzo duży i odczuwalny, muszę z tym żyć....dobija mnie sytuacja w której pogram na plazmie, a potem wracam na monitor....

Laga 33ms to sobie nawet nie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...