Skocz do zawartości
nodek

Upgrade grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prosze o pomoc.

 

Planuje mala modernizacje komputera. Chcialbym zmienic grafike bo niestety granie w battlefielda 3 na serwrze z duza iloscia osob czy nowego tomb ridera juz nie sprawia przyjemnosci na obecnym sprzecie.

 

Moj sprzet wyglada nastepujaco: Phenom II x4 955 Black Edition@3600mhz(ewentualnie podciagne go troche wiecej), Gigabyte GA-990XA-UD3, Corsair Vengeance 8 gb 1600, Gigabyte GeForce GTX 460 1gb, Seasonic S12II-620 620W

 

Chcialbym wymienic karte graficzna, mysle nad Radeonem hd 7970 3 gb i tutaj nasuwa sie kolejne pytanie czy procesor pociagnie ta karte graficzna? czy trzeba pomyslec tez nad zmiana procesora?

 

Dzieki za odpowiedzi! Pozdrawiam.

Edytowane przez nodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze zmienic procesor zebym mogl upchac tego radka 7970.

 

Musze przyznac, ze zmiana grafy na 7850 mnie nie satysfakcjonuje.

 

W polecanych zestawach najlepszym prockiem od amd jest AMD FX-8320 czy oplaca sie zamieniac mojego procka na wlasnie tego FX'a? czy moze na FX-8350? czy lepiej od razu zmienic cala platforme na I'core?

Edytowane przez nodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora 7850, nic mocniejszego nie ma sensu bo procesor jest za slaby.

 

Twierdzisz, że w dowolnej grze (np. Crysis, Battlefield 3), nie będzie różnicy w ilości FPS pomiędzy Radeon HD7850 a HD7970, przy CPU Phenom II X4 955, w rozdzielczości 1920x1080 (rozdzielczość monitora kolegi) z dokładnością 8xAA+AA przezroczyst+16xAF, przy max detalach? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś dowalił Kyle, trzeba jeszcze było większą rozdziałkę wybrać! FHD z AAx2 /AAx4 +AFx16 i jest pełnia szczęscia

Bo zaraz ustawimy to tak że na 7970 będzie 25fps a na 7850 18fps... różnica ogromna, co z tego skoro na obu niegrywalne;P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no ... ja tam gram na 1680x1050 8xAA+16xAF na 22" i widzę różnicę w stosunku do 4xAA (na 23" 1920x1080 też pewnie bym zobaczył). Gram przy tym na HD4850 i po prostu zmniejszyłem detale by było płynnie (na HD7970 też trzeba?).

 

Bez sensu jest grać na max detali z niskim 2xAA/brakiem AA bo te detale giną po prostu z powodu niskiej jakości renderingu.

 

Czyli

Bo zaraz ustawimy to tak że na 7970 będzie 25fps a na 7850 18fps... różnica ogromna, co z tego skoro na obu niegrywalne;P

 

Zmniejszamy detale na tyle by FPS podskoczył 2x w stosunku do tego co podałeś, więc przy 50FPS i 36 FPS chyba już będzie grywalnie prawda? ... no i różnica między kartami też nie do pogardzenia ... ?

 

Aleś dowalił Kyle, trzeba jeszcze było większą rozdziałkę wybrać! FHD z AAx2 /AAx4 +AFx16 i jest pełnia szczęscia

 

Po co wyższą rozdziałkę skoro monitor fizycznie wyświertla 1920x1080? :] ... a dla kogo 2-4xAA przy 1920x1080 to "pełnia szczęścia" dla tego "pełnia szczęścia" - różni są ludzie i różne mają wymagania. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdził że nie ma różnicy

Ale imho to już sadyzm by na sile pchac AAx8 ,gdy różnica jest tak kosmetyczna (miedzy AAx4) ze mozna ja podziwiać tylko na screenach, lub specjalnie skupiwszy sie na jakiejś konkretnej krawędzi. Sam posiłkuje się screenami, gdy np zmiana opcji wymaga wyjścia do menu, i nie widać w locie zmian...

W takim BF3 na pewno nie dostrzeżesz tego w grze w czasie potyczki MP

 

Jeśli dobrze cie zrozumiałem zmniejszasz detale w grze by zachować max AA? Pierwsze co jak brak mi plynnosci zmniejszam AA (AAx2 traktuje jako minimum), potem V-sync (czasem grac bez tego mozna, czasem tak szarpie ze glowa mala)

Ale dobra EOT sie robi:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zachować balans pomiędzy wymaganiami, a możliwościami (z dobieraniem jakości renderingu do tetali gry włącznie). Resumując - wiele zależy od tego w jakiej jakości gra/chce grać kupujący. Bo jest możliwe, że w danej grze, przy niższej jakości renderingu procesor będzie "hamował" a przy wyższej jakości, to karta graficzna będzie słabym ogniwem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uzupelnienia, powiem, ze wlasnie gram na rozdzialce 1920x1080, lubie sobie umilic zycie i dorzucic troche wygladzania i innych szmerow bajerow wiec wszelakie AAx8 i inne misie pysie lubie miec ustawione dosc wysoko.

 

Troche w miedzyczasie poczytalem. Jak sadzicie Panowie, czy jest sens brac sie w wymiane moje sprzetu, czy moze jednak zostawic ten sprzet ktory mam a zmienic po prostu grafe, np radeona 7850 lub 7870, czy tez gtx660 lub gtx 660ti a moze jednak wlasnie rzucic sie na cos mocniejszego typu 7970?

Edytowane przez nodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... kolejne pytanie, czy oplaca sie wymieniac przy okazji mojego proca na FX-8350? czy jest tu sens? patrzylem na testy to i core 5 3570 miazdy fx'a i to konkretnie, ale zmiana na i cora wiaze sie z kosztami, cala platforme trzeba zmieniac.

 

Teraz po prostu mysle nad oplacalnoscia calej modernizacji, czy wymienic teraz sama grafe na cos pokroju gtx 660 czy po prostu zmienic cala platforme na Icore czy zmienic proca na fx'a i kupic grafike cos pokroju 7970

 

I jak duzo mi to da korzysci, bo powiedzmy sobie szczerze... nawet gdyby uwzglednic sprzedaz obecnego sprzetu musze dorzucic okolo 2500 do tej zabawy(zmiana na Icore). Czy moze dorzucic to 800 zlotych na gtx 660 i tyle w temacie.

Edytowane przez nodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...