Skocz do zawartości
Frankengroch

Komputer dla gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję komputera dla gracza. Używam PC dość często i długo oraz jestem wymagający. Widziałem zestawy komputerowe na kwiecień i porównałem je z ofertą na allegro. Znalazłem coś takiego ( http://allegro.pl/core-i7-3770-4x-3-9ghz-16gb-gtx-660-2gb-1-5tb-usb3-i3130212491.html ). Jestem laikiem, więc nie wiem, czy opłaca się taki PC kupić, czy wydać 200zł więcej na zestaw proponowany prze purepc.pl za 3150zł. Szczerze mówią, te wszystkie liczby mało mi mówią. Chciałbym komputer, na którym gry będą działały min. na medium ustawieniach przez kilka dobrych lat. (Napaliłem, się na Wiedźmina 3 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj na allegro > kupujesz kota w worku (nie wiadomo jakiego producenta wszystko jest - wiadomo tylko ze 'markowe').

Do tego i7 na dzien dzisiejszy jest troche nieopłacalny lepiej wez i5 i wez mocniejsza grafike pokroju radka 7950 ew jak musi byc nvidia to 660ti (chyba zeby dołożyc do 670 ale to wtedy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> radka 7970.

 

zapomnialem wspomniec ze do radka serii 79xx dostajesz crysisa 3 i bioshocka infinite

Edytowane przez potteralien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną wolałbym z serii gtx, gdyż zależy mi na Physix. A co do procesora, to czy i5 (rozumiem, że jest słabszy) będzie mi dobrze służył przez przynajmniej 4 lata? Nie jestem osobą pełnoletnią, a co za tym idzie nie mam pracy, więc komputer za 3k jest dość dużą inwestycją, dlatego chcę się upewnić, że będzie się na nim przyjemnie grało w najnowsze gry, Jeśli za 3k nie kupię takiego, który zapewni mi przez kilka lat pracę na przynajmniej ustawieniach graficznych medium, to ile musiałbym wydać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możesz kupić komputer na allegro, ale w zamian dostaniesz bardzo mocnego procka i mocną kartę graficzną, ale prawdopodobnie do tego zasilacz za 80 zł obudowa do 100 i dysk twardy który może nie spełniać twoich oczekiwań.

Możesz również kupić składany komputer w autoryzowanym sklepie np. komputronik i tam komputer z serii sensilo np.:

http://www.komputron...d_edition_.html lub http://www.komputron...e_ON_K503_.html. Są to z pewnością dobre sprzęty, sam mam komputer Sensilo za 2 tysiące kupiony w 2009 roku i sprawdza się aczkolwiek już bym mógł coś zmienić chociaż nie muszę bo na med/low wszystko będzie działać.

Kupując taki sprzęt musisz zwrócić uwagę na bardzo ważną rzecz, nie możesz otworzyć tego komputera gdyż jest na gwarancji i przez cały ten czas będzie miał pląby, w innym wypadku chyba nie można reklamować.

Możesz też złożyć komputer od a do z samodzielnie kupując; w ten sposób wiesz co masz w firmie Dołączona grafika Na każdy komponent osobna gwarancja (dobrze jest założyć małą kartotekę)

Dobra ja bym osobiście takie coś składał, aczkolwiek szkoda mi pieniędzy (ceny w komputronik.pl)

Intel Core i5 3570K- 979zł (nie ma dużej różnicy z tańszymi prockami i5, ale za pare lat jak będzie brakować podkręcisz go sobie)

GeForce with CUDA GTX 660TI Club3D (dobra wydajność + cicha praca- 2 fany 92-lub 100 może większe) 1169zł

Gigabyte GA-B75M-D3H 279 zł

Corsair DDR3 2x 2GB 1600MHz CL8 XMS3 Dominator with DHX 238 zł

WD Green 1TB WD10EZRX 289

be quiet! zasilacz Straight Power E9 500W 369zł (5 lat gwarancji + chłodzenie silent wings )

Thermaltake Commander MS-I Snow 229 (niewielka funkcjonalna i ładna)

W sumie wychodzi 3500 ale możesz wziąć, i5 3570 o 200 zł tańszy gtx 660 o 300 zł tańszą, tańszy ram o 80-100 zł, Ja podałem Ci coś co posłuży długo i nie powinno jeść więcej prądu niż 200 W ( no chyba że podkręcisz, ale wątpie )

Radził bym dołożyć chłodzenie do obudowy i kontroler obrotów wentylatorów ponieważ intel core i5 potrzebuje dobrze wentylowanej obudowy aby zbytnio nie hałasował wiatraczek na fabrycznym chłodzeniu. Kontroler typu http://aab.com.pl/sc...-525-black.html, swoją drogą enermax magma to wspaniała seria wiatraków jedyny hałas który generuje to szum powietrza.

Decyzja należy do Ciebie wybierzesz to co uznasz za stosowne wybrać. Aczkolwiek myślę że obecnie wydając na komputer 3 tysiące, możesz mieć pewność że za 3-4 lata pograsz jeszcze na med.

Edytowane przez Naky92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście panie modzie żeby podkręcic intel core i5 trzeba wydać 500 zł na płytę główną, tak zdecydowanie.

Nie wiem dlaczego uważasz że 4 gb ramu to mało, skoro ja mając 5 gb ramu w dodatku nie dualnej nie narzekam mało tego to ddr2, dla gracza 4gb ramu to dużo. Jaki ci zależy to kupisz 8 gb dualne...

Edytowane przez Naky92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co proponusz procesor do oc skoro plyta na to nie pozwala. To ze tobie wystarczy to nie znaczy ze innym tez, w dodatku 2x2. Komputer ma byc na lata wiec optymalnie 1x8gb. Gotowcow typu sensilo nawet nie skomentuje...

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naky92, trzeba upaść na głowę lub być handlowcem by polecać 4GB za 240zł, jeśli taniej można mieć 8GB.

Piszesz o podkręcaniu, wybierasz procesor do podkręcania i płytę która to uniemożliwia. Podkręcać można już na płytach w okolicach 320zł, często polecamy takie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS GF GTX660 2048MB 192bit PCI-E DirectCU II OC. 819,00

Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box. 725,00

Kingston SSD V300 SATA3 2.5" 120GB 7mm SV300S37A/120G. 365,00

LG Blu-Ray BH16NS40 Sata Black Oem. 295,00

Patriot Viper 3 DDR3 2x4GB 2133MHz CL11 XMP PV38G213C1K. 219,00

ASROCK Z77 Pro4 Intel Z77 LGA 1155 449,00

Antec Gamer One USB 3.0. 249,00

Be quiet! Pure Power L8-CM-530W BN181. 269,00

 

Wychodzi 3390zł

W Crysis 3 pograsz na wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 3470 w zupełności wystarczy b75 g43 i tak tego procesora nie podkręci. 200zł w kieszeni, które można dołożyć do lepszego SSD lub GPU

 

Podkręci!!!

Płyta za 450zł to przesada. MSI Z77A-G43 ma jak najbardziej sens jeśli ktoś ma ochotę go pogonić na 3,8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zastanowię się nad nimi. Chętnie przyjmę jeszcze inne propozycje. :)

Chciałem również zapytać, bo widzę też w innych tematach, że bardzo często się podaje procesor intel i5, dlaczego nie i7? Z tego co słyszałem to i7 obecnie jest najlepszy na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...