Skocz do zawartości
Zmudzin

Piszczenie w MSI B75A-G43

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od pewnego czasu spotkałem się z dosyć popularnym i opisywaniem piszczącej płyty głównej. Piski z mojej dochodzą z okolic sekcji zasilania procesora. Najczęściej przy poruszaniu myszką o_0 lub przy włączaniu aplikacji. Problem wyeliminowałem poprzez wyłączenie dwóch funkcji, które mają za zadanie oszczędzać energię elektryczną. Jedna została włączona:

 

EuP 2013 - enabled

C1E Support - disabled

Intel C-State - disabled

 

Czy ktoś wie jak to wpływa na prace komputera i jego energooszczędność?

 

MSI B75A-G43 + Intel CORE i5-3470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dużo mniej oszczędniej. C1E to dynamiczna zmiana napięcia. Instel C-stone jest pomocny przy zarządzaniu energią - ogranicza pobór mocy (każdy rdzeń pobiera tyle prądu ile mu potrzeba.EuP 2013 to bajer Msi może być wyłączony. Czy to piszczenie jest tak mocne że Ci dokucza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EuP 2013 to bajer Msi może być wyłączony.

 

Żaden bajer. Europejska norma mówiąca o tym, że urządzenie, które jest wyłączone pobiera nie więcej niż 0.5 W.

EuP - "Energy using Products".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym płytkę reklamował jeśli faktycznie jest bardzo głośno, a co do rachunku to w skali roku jeśli komp chodzi 8-12 godzin dziennie to napewno zawsze będzie ładnych parę złoty wiecej. Jeśli dodatkowo go podkręcisz to temperatura w spoczynku też będzie dużo większa. Zerknij sobie tu ile twój proc potrzebuje papu : http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i53470_core_i33225_i_core_i33240?page=0,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...