Skocz do zawartości
Airways

Komputer się wyłącza po paru sekundach.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Opiszę sytuację po kolei. W grudniu padł mi komp i przyczyną była płyta główna, przy okazji wymieniłem cooler cpu, zasilacz ( z Deer na Chiefteca 450W, ponieważ bałem się że ten pierwszy spali mi nową grafikę, którą również zakupiłem a jest to Radeon HD 4850) płytę główną (Abit IP35-E) kupiłem używaną ale mam na nią 30 dni gwarancji a zostało coś koło 10 dni. Niestety na nowej płycie jest inne wejście taśmy ata więc zakupiłem ją na allegro bo nie mogłem wgrać systemu (nawet bootowalnym pendrivem nie wyszło). Wczoraj przyszła ta taśma ale napotkałem się na problem. Chciałbym zaznaczyć że ta płyta ma ciekawą przypadłość otóż nie wiem czemu podwójnie startuje tzn włącza się na 3-4 sekundy po czym wyłącza się a po 5 sekundach normalnie startuje. Za 2-gim razem powinien się normalnie włączyć ale pochodzi parę sekund i się wyłącza. Co ciekawe po odłączeniu wtyczki 4 pin (chyba od zasilania procka) to komp działa ale oczywiście nic nie widać na ekranie. Chciałbym abyście pomogli mi w diagnozie.

 

Specyfikacja:

Procek: Intel Core2Duo E4300 1.8 GHz

Grafika: Radeon HD 4850 512MB Vertex

Płyta główna: Abit IP35-E

Ram: 2x1 GB Goodram

Zasilacz: Chieftec GPS 450 W

 

Od razu chcę też zaznaczyć że niestety nie mam możliwości sprawdzenia komponentów na innym kompie bo takowego nie posiadam.

 

Pozdrawiam Airways

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jeszcze działał parę dni temu ( normalnie się włączał), był dostęp do biosu a teraz nic także pamięci na 100% dobrze włożone. Zrobię Clear CMOS i dam edita

 

Edit: Dzięki wielkie. Komp działa. Aż nie chce mi się wierzyć że to było takie proste :). Jeszcze raz dzięki

Edytowane przez Airways

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...