Skocz do zawartości
vegitto

Jaka płyta pod FX-8350 za 300zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadszedł czas na zmianę platformy i rozglądam się za możliwie tanią płytą, która uciągnęłaby FX-8350/FX-8320/FX-6300 i może lekko je podkręciła na stockowym napięciu. W poradnikach jest Gigabyte za 380zł, który ma średnie opinie i możliwości. Chciałbym do tego wmontować zasilacz XFX Core 550W (1 linia i 5 lat GW), komputer będzie podstawowym komputerem do wszystkiego, ale chicałbum się na nim uczyć blendera (rendery po kilka godzin, dni?). Procesor będzie w parze z Badum-Tss! Radeonem 7750. Nie zamierzam grać na full detalach, a ma on wsparcie dla Double-Precision.

 

Budżet to ok. 1600zł na cały zestaw, po odliczeniu całej reszty (w tym SSD ;c) zostaje około 900zł na mobo+CPU(+SSD).

 

...a więc jakbym kupił Asrocka 970 Extreme3 za 291zł i FX-6300 za blisko 450zł, to SSD mógłbym później dokupić, a narazie jechać na laptopowym 120GB HDD 5400.

 

Pytanie brzmi: Czy ASRock 970-Extreme3 za ~300zł uciągnie 6300, albo mocniejszy CPU na lekkim OC? Moglibyście mi polecić jakąś dobrą płytę AM3+ za ok. 300zł ?

 

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dzisiaj bawiłem się w rendery (blender) na ultrabooku z i5 3317U 1,70 GHz (2R, 4W) i w porównaniu do Pentium Dual-Core T2370 1,73GHz (2R, 2W) ogólnie wypadł... raczej słabo (bez OpenCL, bo go nie znalazłem). Nie wiem dlaczego, ale przy pełnym obciążeniu i trybie "performance" chyba dalej działał na 1,7GHz. Różnice pomiędzy czasami renderu były w granicy błędu pomiarowego, i to nie zawsze na korzyść ultrabooka. Jedyna zauważalna różnica była w temperaturach. Pentium na staarym wiatraku zgrzał się do 70 stopni, a ultrabook był... ciepły od spodu. Miał on swoje zalety, na i5 nawet przy pełnym obciążeniu komfort pracy w innych programach nie uległ większemu pogorszeniu, pewnie zasługa 4 wątków. Moim zdaniem wynika z tego, że marketingowe zapewnienia w stylu "33% skok wydajności!!!11" i tego typu sensacje można włożyć między bajki. Z roku na rok CPU są około 10% lepsze, poza wydarzeniami historycznymi, jak zmiana materiału. Na rynku CPU następnym skokiem będzie raczej przejście na molibdenit (grafen ma swoje wady) i do tego czasu... kupuję FM2 na kolejne 5 lat Dołączona grafika stwierdziłem, że mi wystarczy."

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi (to be continued). Jednak FM2 i Athlon 750k, albo następca.

Edytowane przez vegitto
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, GB robi fajne plyty pod FX, jednak zalecam rozwage, na podstawowym napieciu wiele nie wyciagniesz (bardziej oplaca sie Intel w takim wypadku), a jesli chodzi o podkrecenie na wyzszych napieciach to polecam plyty z LLC (sam mialem 990fxa-ud5 v1.0) bez tej funkcji i trzeba bylo kombinowac aby wycisnac procka z zachowaniem stabilnosci. Tylko taka krotka wzmianka!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...