Skocz do zawartości
AndyN

AMD o Hyper-Threading Intela

Rekomendowane odpowiedzi

760MPX

 

przestarzaly ,hmm

pamieci ECC nie widzialem nawet ddr333 ECC do kupienia ,a ddr266 ECC sa w cenie ddr400 

wiec po co obsluga innej pamieci w 760MPX ,inne cechy przestarzalosci............co???

:lol: Czyli cena pamięci ECC jest symbolem nowoczesności 760MPX.

Cechy przestarzalości:

- niska przepustowość pamięci

- brak AGPx8

Zresztą nie o to tutaj chodzi czy coś jest nowoczesne, czy nie. HT nie ma zastąpić systemów dwuprocesorowych, bo jest to niemożliwe :) . HT niesie pewne usprawnienia w działaniu, dla pewnych aplikacji i to wszystko (taka namiastka dwuprocesorowego systemu ale tylko namiastka). Zresztą po co przeciętnemu użytkownikowi DUAL?? Chyba tylko dla szpanu, bo w większości przypadków, nie wykorzysta jego zalet.

tak agp8x to rzeczywiscie znak nowoczesnosci,zeby jeszcze cos dawalo to by dobre bylo

 

HT to namiastka dauala - tak jest ot KOMPROMISEM i jak kazdy kompromis nie jest w niczym najlepsze

sam osobiscie nie uznaje kompromisow:

prawdziwy system jednoprocesorowy musi kosztowac tyle co jednoprocesorowy

prawdziwy system wielowatkowy ma conajmniej dwa procesory

 

a P4 2.4GHz HT fsb800 nie spelnia ani pierwszego ,ani drugiego warunku

 

przepraszam wszystkich majacych nadmiar pieniedzy za to ze nie uwzglednilem placenia kilku stowek za znaczek Intela na obudowwie :P

Ja bym jednak wolał mieć wybór czy chce mieć AGPx8, czy nie. Dlatego byłoby dobrze gdyby AMD zaniteresowało się systemami dwuprocesorowy, a nie traktowało ich jak niechcianego dziecka. Taka sytuacja jest właśnie teraz. 760MPX co to ma być jedyny słuszny wybór?? Dziwne zwłaszcza, że dla AMD mogłaby być to wielka szansa na odniesienie rynkowego sukcesu. Wracając do cech przestarzałości, to nawet jeżeli brak AGPx8 nie jest wielką wadą, to niska przepustowość pamięci nią jest (szczególnie w dobie Dual-DDR).

 

P.S.

Ludzie może skończycie te docinki o ludziach ze wschodu, czy celeron to normalny procesor. Bo to naprawde nic nie wnosi do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko spróbuj na tym chipsecie AMD do MP - ustawić FSB 200 ... nie da sie ? pewnie że nie, bo ten chipset tego nie obsługuje. to nie wiem jak chcesz by 2 antki 1700+ (nie wiem czy ktoś na tej płycie podkręcił je bardziej niż 2,2+) aby pobiły p4 2,4 podkręcone na 3,2 HT.

761MPX moze pracowac na fsb140 ,m.in. ogranicza go pamiec ECC

a podkrecac mozna jak sie chce na tej plycie,wystarczy porzadny zasilacz ,

nie uwzgledniles chyba ze mnoznik mozna na XP ustawiac za pomoca drut moda do 24x

 

dokladnie tak - wiem o tym, tylko ze nawet z mnoznikiem 24 nie wykrecisz athlona powyzej 2400+ na tej plycie, jak bedziesz mial ogromne szczescie to dobijesz do 2600+ (poniekad zauwaz, ze aby bylo mozliwe krecenie w ten sposob to musisz zwiekszac napiecie na procku - a jak to zrobisz skoro nie masz regulacji)

 

i teraz 2 takie athlonki na magistrali 140 oznaczone jako 2600+ dostana sromotnie po d.u.p.i.e. od kazdego pojedynczego P IV 2,4@3,2 HT - a to tylko dlatego ze na ogol wiekszosc aplikacji nie skorzysta z 2 prockow, a porownanie osiagow AXP 2600+ na magistrali FSB 280 (czyli 2x140), z P4 3,2 HT na magistrali FSB 1150/1180 mija się z celem - po prostu będzie to sromotna porażka

 

Sam mam AXP bo nie mam kasy, ale gdyby byloby mnie stac na P4 - to wolalbym wziac p4 2,4 HT niz AXP Barton 2500+ (jesli oczywiscie kasa nie gralaby dla mnie zadnej roli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To "wydaje mi sie" oznaczalo ze nie jestem do konca pewny, bym musial to sprawdzic.Gdzies, kiedys czytalem, a Intel to moim zdaniem droga ale pozadna firma, wiec nie wypisuj takich bzdur. Dla mnie jest oczywistym ze Intel robi najlepsze procki. A ze w cena/wydajnosc wygrywa AMD to cos z zupelnie innej beczki. Czytalem troche o HT, bardziej doglebnie i nadal uwazam ze jest to genialne. 

Ludzie pisza ze polityka Intela sie im nie podoba, a to zagranie AMD bylo takie fair ? " Firma AMD twierdzi, że tak promowana przez Intela nowa technologia Hyper-Threading w procesorach Pentium IV, która miała przyśpieszać dzialanie aplikacji wręcz przeciwnie - pewnych zstosowaniach je spowalania." (cytat z sirius.pl) troche smieszne i dziwne takie otwarte krytykowanie glownego konkurenta. Samo to powinno wyjsc w testach, takiego chociazby PClab

AMD broni sie jak moze ,Intel artykuly sponsorowane wypuszcza,to i AMD moze ,zwlaszcza ze Intel podawal takie bzdety ze HT przyspiesza obliczenia w exelu o 1000% Dołączona grafika

potwierdze zeby nie wyszlo na literowke 1000% ; 1k%

 

a to ze moze spowolnic niektore programy to prawda,wystarczy znalezc taki program

wiadomo ze spowolni kazdy program ktory nie korzysta z dwoch procesorow ale ejst to roznica minimalna

 

a to o excelu to pierwszy raz slysze,a jezeli nawet to prawda to wcale przez to nie oczernia AMD ale przereklamowywuje swoj produkt

 

a Ty myslsiz ze AMD takie biedne jest ? szczerze watpie

Pomysl ile sprzedano Athlonow 1700+ w samej Polsce

ofkorz nie sa one drogie

To sie mniej-wiecej wyrownuje. AMD sprzedaje wiecej a taniej, a Intel drozej a mniej. WYstarczy pooatrzec tlyko na forum ile ludzi ma AMD, a ile P4. Popatrzy na to tak: biedny Intel ! :D wszyscy AMD kupuja.

 

Zreszta Intel ma rzeczywiste zegary, a co z tym idzie szybsze obliczenia przecinkowe, co oznacza szybsze: ripowanie, dekodowanie - divX itp. formatowanie, obrobka - zdjec, no i obliczenia w excelu :] Taki AMD 3000+ moze sie rownac z P4 3.06 chyba tylko w tych durnych grach komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to bylo chamskie. czemu uwazasz ze ludzie ze wschodu sa tylko po podstawowce i "swieci sie to co kupuja"  :?: :x  :x  :x wogole z twojego postu wynika ze ludzie ze wschodu sa jacys gorsi od pozostalych  :roll:

Zaszlo pewne nieporozumienie. Nie chcialem obrazac ludzi ze wschodu. Wcale nie powiedzialem ze sa oni tylko po podstawowce, chodzilo mi o AK47. Rowniez nie napisalem:"swieci sie to co kupuja" tylko "swieci sie to kupujemy" i mialem tu na mysli kupcow, ktorzy przyjezdzaja do naszego kraju a nie ich cały narod.

peace. ale postaraj sie unikac takich nieporozumien. luz.

ej, no ja nie mieszkam wcale na wschodzie!! Mieszkam 10 km od granicy pol-niem.

stary nie pograzaj sie jeszcze bardziej. juz ten twoj celeron wystarczy. :lol:

koleś! słuchaj no! Znajdź mi choć jedno zdanie, gdzie napisałem, że celeron to dobry procesor. Spróbuj, a i tak nie znajdziesz. Wcześniejsze moje wypowiedzi miały na celu zachwalenie INTELA PENTIUM 4. Dziwne rzeczy się dzieją w tym topicu! Ja nic na temat celka nie piszę, oni są zdania, że napisałem! Moim zdaniem celeron jest do [gluteus maximus] ale o pentium 4 tak nie powiem. A to, że mam w podpisie celerona, jest powodem tego, że gdy kupowałem kompa, wogóle się nna sprzęcie nie znałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wami sie gadac nie da, macie takie teorie, ze zal dupe sciska.

np zdanie ktoregos ze znawcow, ze "kto uzywa normalnie kompa temu sie do niczego ht nie przyda".... chyba ci sie cos popierzylo koles, nie jestes gatesem zeby wyglaszac teorie ze nikomu nie trzeba wiecej niz 640kb ramu.

 

ja innego sprzetu niz intel teraz bym na pewno nie kupil, bawic sie w plyty dwuprocesorowe to chyba dla szpanu, bo nie sadze ze ktokowlwiek z was uzywa programow do ktorych naprawde potrzebne sa te platformy. Bo niby po co wam czysta moc obliczeniowa, ktora beznadziejnie sie skaluje w zwyklych aplikacjach? Poza tym pokonczyly wam sie argumenty na jednoprocesorowych platformach, bo intel tutaj juz calkiem zamiata... jak athlon64 bedzie porazka, to i tak bedziecie twierdzic ze lepiej wziac 4 opterony bo intel jest bleee.

 

Ja moge zabulic za intela wiecej, ale zlozyc sprzet raz i nie miec nigdy z nim problemow przez powiedzmy rok dwa. Nie mowiac o tym gdy wiekszosc normalnych ludzi kupuje kompa (przynajmniej tu czyli w niemczech), to kupuje sie cos wydajnego i tak sie sklada ze amd bez helmu, ht, throthlingu blaaaaaaaaado wypada w klasie okolo 1000zl za proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

ale jesteś głupi. bez obrazy ale to co napisałeś to idiotyzm jakich mało na forum.

a słyszałeś o procesorach AMD Athlon 1.7 DLT3C :?: a wiesz że idą jako 3000+ bez problemów :?: więc nie wyjeżdżaj mi tu z P4 2.4@3.2 :!: AMD wyjdzie i tak taniej, tym bardziej, że do osiągnięcia przewagi nad A 3000+ pentium4 3.0 wymaga płyty na i875, która kosztuje majątek. AMD i tak wyjdzie taniej, zawsze ZAWSZE :!: a A 2000+ (nie pamiętam serii) kręcą się jeszcze wyżej niż 1700+ więc policz, pomyśl a dopiro później pisz.

p.s. możesz mnie nie obrażać bo pewnie i tak nie zajrzę ponownie na ten wątek :) i nie obrażaj się, chcę tylko żebyś przestał takie głupoty pisać.

słuchaj no <span style="color:red;">[ciach!]</span>iana popierdóło

 

nie zycze sobie takich texcików pod moim adresem

 

idz jak juz napisano do piaskownicy i nie pitol bzdetów o których nie masz pojecia-najpierw nadrób zalegosci a potem zabieraj głos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

ale jesteś głupi. bez obrazy ale to co napisałeś to idiotyzm jakich mało na forum.

a słyszałeś o procesorach AMD Athlon 1.7 DLT3C :?

no popatrz

 

cholera-widziałe go tylko przez szybe w sklepie- jak to sie mogło stac ze do tej pory nie miałem o nim pojecia??

 

bardzo dziękuje ze mnie oswieciłeś :evil: :evil:

 

ps.głowe sobie daje uciac ze nie miałes nigdy do czynienia z porzadnym p4 na porzadnym mobo

a w głebi ducha dałbys se reke obiac za taki nowy zestawik p4+ 865/875, ale cóz taka polska mentalnosc -nie wiem -nie miałem to jest bee a to co mam jest przezajebiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

ale jesteś głupi. bez obrazy ale to co napisałeś to idiotyzm jakich mało na forum.

a słyszałeś o procesorach AMD Athlon 1.7 DLT3C :?: a wiesz że idą jako 3000+ bez problemów :?: więc nie wyjeżdżaj mi tu z P4 2.4@3.2 :!: AMD wyjdzie i tak taniej, tym bardziej, że do osiągnięcia przewagi nad A 3000+ pentium4 3.0 wymaga płyty na i875, która kosztuje majątek. AMD i tak wyjdzie taniej, zawsze ZAWSZE :!: a A 2000+ (nie pamiętam serii) kręcą się jeszcze wyżej niż 1700+ więc policz, pomyśl a dopiro później pisz.

p.s. możesz mnie nie obrażać bo pewnie i tak nie zajrzę ponownie na ten wątek :) i nie obrażaj się, chcę tylko żebyś przestał takie głupoty pisać.

 

AMD AXP DLT3C - wcale tak bez problemów nie idzie na 3000+ (z tego widać, że ty tylko o nich słyszałeś) - bez problemów to idą na 2600+. Poza tym p IV @ 3,2 FSB 1170 - spokojnie da sobie radę nawet z bartonem 3200+ (z takim bartonem to spokojnie nie podkręcane 3,0 HT daje sobie radę)

 

poza tym była mowa o 1 procku P IV HT np @ 3,2 FSB 1175, a 2 prockach AXP 2400+ (o ile się uda na chipsecie AMD) lub 2600+ z szyną 280 FSB.

 

Takie 2 procki w porównaniu do p4 @ 3,2 to będzie po prostu żenada. W każdym teście p4 HT złoi tyłek tym Amdkom - a to tylko dlatego, że nie ma dobrej płyty pod duala, która umożliwiałaby kręcenie procków jak nforce2 dla singla.

 

napisałeś że P4 3000 HT wymaga i875 do osiągnięcia przewagi nad podkręconym AMD - to kolejny dowód twojej niekompetencji i nieznajomości (tak wogóle to lama jesteś - więc zamiast się żucać jak śledź na pisku - dorośnij) IT. otórz mój drogi - i865PE z odblokowanym PAT jest taką samą dobrą platformą dla P IV 3 GHz HT jak 875 - więc nie prowokuj idiotycznych odpowiedzi na twoje głupie wypowiedzi (ponieważ nie można ich nazwać naiwnym - bo co innego naiwne i święte przekonanie o potędze AXP 1700+ @3000+ (i to też nie bez problemów - potrzeba chłodzenia wodą), a co innego brak wiedzy, opieranie się w swoich wypowiedziach na jakichś przestażałych pogłoskach, obrażanie innych itd itd - to jest czysta głupota)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a Ty myslsiz ze AMD takie biedne jest ? szczerze watpie

Pomysl ile sprzedano Athlonow 1700+ w samej Polsce

rzeczywiscie masz pojecie co mowisz, athlony 1700 sprzedane w polsce to niewatpliwie lakomy kasek o ktory wszyscy sie na calym swiecie zabijaja.

 

AMD od polowy 2001 przynosi straty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a Ty myslsiz ze AMD takie biedne jest ? szczerze watpie

Pomysl ile sprzedano Athlonow 1700+ w samej Polsce

ehhhhh :lol: :lol:

 

1.jakbys nie wiedział to intel ma wieksze zyski niz amd obroty

 

2.dla amd , intela itd Polska to równie dobry odbiorca co np Mozambik

 

wydawało Ci sie ze dzieki sprzedaży 1700+ w samej Polsce Amd zacznie przynosic zyski i pewnie zostanie liderem na rynku ogólnoswiatowym???

 

ludzie-opamietajcie sie!!!

wiecej obiektywizmu!!!

 

wr.. szkoda ze forum schodzi na psy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD i tak wyjdzie taniej, zawsze ZAWSZE :!:

MAMO, MAMO

ten kolezka z piaskownicy z.a.j.e.b.a.ł. mi grabki ,on tak robi

zawsze ZAWSZE :!:

 

 

ps.napisz jeszcze 3 razy ze monitor philipsa który masz jest na diamontronie!!

 

ps2.przepraszam wszystkich innych użytkowników ale juz mam dosc lamerstwa na maxa i uporczywego upierania sie przy swoim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a Ty myslsiz ze AMD takie biedne jest ? szczerze watpie

Pomysl ile sprzedano Athlonow 1700+ w samej Polsce

ehhhhh :lol: :lol:

 

1.jakbys nie wiedział to intel ma wieksze zyski niz amd obroty

 

2.dla amd , intela itd Polska to równie dobry odbiorca co np Mozambik

 

wydawało Ci sie ze dzieki sprzedaży 1700+ w samej Polsce Amd zacznie przynosic zyski i pewnie zostanie liderem na rynku ogólnoswiatowym???

 

ludzie-opamietajcie sie!!!

wiecej obiektywizmu!!!

 

wr.. szkoda ze forum schodzi na psy

Nie o to chodzilo, mialem na mysli porownanie ilosci platform intela a AMD na naszym rynku. Doskonale wiem ze Polska to biedny kraj i kompy sa drogie i stosunkowo tych nowszych jest mnije niz na zach. czy w stanach. W sumie masz troche racji. Ale AMD ma wlasnie mala przewage na takich rynkach jak Polska. No ale patrzac na straty za malo takich rynkow jest. Trzeba pameitac tez ze Intel nie samymi procesorami zyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz 2 takie athlonki na magistrali 140 oznaczone jako 2600+ dostana sromotnie po d.u.p.i.e. od kazdego pojedynczego P IV 2,4@3,2 HT - a to tylko dlatego ze na ogol wiekszosc aplikacji nie skorzysta z 2 prockow

Uruchom 2 różne aplikacje lub jedną wspierającą SMP, wtedy single P4 HT nie ma żadnych szans z 2x AXP lub AMP z niższym zegarkiem.

Chciałbym zobaczyć na takim P4 HT płynnie chodzącego Q3 i np. kompresujący się divx z pełną szybkością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom 2 różne aplikacje lub wspierające SMP, wtedy single P4 HT nie ma żadnych szans z 2x AXP lub AMP z niższym zegarkiem.

Chciałbym zobaczyć na takim P4 HT płynnie chodzącego Q3 i np. kompresujący się divx z pełną szybkością :)

i tu sie mylisz

 

ja widziałem i radze jak bedziesz miał mozliwosc to sobie to sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uruchom 2 różne aplikacje lub wspierające SMP, wtedy single P4 HT nie ma żadnych szans z 2x AXP lub AMP z niższym zegarkiem.

Chciałbym zobaczyć na takim P4 HT płynnie chodzącego Q3 i np. kompresujący się divx z pełną szybkością :)

i tu sie mylisz

 

ja widziałem i radze jak bedziesz miał mozliwosc to sobie to sprawdz

bartezjusz ma racje w tym procesorze ida dwa strumienie, dwoch zad., dodatkowo kompresja divX przebiega o wiele szybciej na procesorach P4, pisalem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i teraz 2 takie athlonki na magistrali 140 oznaczone jako 2600+ dostana sromotnie po d.u.p.i.e. od kazdego pojedynczego P IV 2,4@3,2 HT - a to tylko dlatego ze na ogol wiekszosc aplikacji nie skorzysta z 2 prockow

Uruchom 2 różne aplikacje lub jedną wspierającą SMP, wtedy single P4 HT nie ma żadnych szans z 2x AXP lub AMP z niższym zegarkiem.

Chciałbym zobaczyć na takim P4 HT płynnie chodzącego Q3 i np. kompresujący się divx z pełną szybkością :)

Widziałem widziałem - na jednym Colin3 na drugim właśnie kompresja w Full Sppedzie do DivXa (z DVD) - wg mnie bomba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar

na 760MPX nie ma problemu z 2600+ ,sa ludzie na forum co maja tak,a przymiezaja sie na wiecej

napiecie ,mnoznik i zmiana XP na MP za pomoca nozek i drutu

 

co do wydajnosci zestawu 2x Athlon to wydaje ci sie cos ,jak nie wiesz jaka moca dysponuje to tez zapytaj ludzi ktorzy maja duala i jakie maja wyniki w programach wykorzystujacych wielowatkowosc i czy grac sie na tym nie da

 

twoje przypuszczenia wynikaja z przeceniania czestotliwosci fsb i dual ddr ,ktore w AMD wcale sie nie spelnia

myslisz pod katem Intela ,nie zapominaj ze EV6 zostalo stworzone o systemach wieloprocesorowych ,nie tak jak GTL+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"co do wydajnosci zestawu 2x Athlon to wydaje ci sie cos ,jak nie wiesz jaka moca dysponuje to tez zapytaj ludzi ktorzy maja duala i jakie maja wyniki w programach wykorzystujacych wielowatkowosc i czy grac sie na tym nie da"

 

No tak.....

Program wykorzystujacy przetwarzanie rownolegle raczej. Chyba ze niewiesz co to wielowatkowosc :lol:

Grac sie da.....ale w 95% grach (chyba oprocz tych na enginie q3) 2 procek robi jako grzejnik w pokoju....nie dzieki ja mam juz jeden duzy pod oknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"co do wydajnosci zestawu 2x Athlon to wydaje ci sie cos ,jak nie wiesz jaka moca dysponuje to tez zapytaj ludzi ktorzy maja duala i jakie maja wyniki w programach wykorzystujacych wielowatkowosc i czy grac sie na tym nie da"

 

No tak.....

Program wykorzystujacy przetwarzanie rownolegle raczej. Chyba ze niewiesz co to wielowatkowosc :lol:

Grac sie da.....ale w 95% grach (chyba oprocz tych na enginie q3) 2 procek robi jako grzejnik w pokoju....nie dzieki ja mam juz jeden duzy pod oknem.

nie mam zadnego doswiadczenia z dualami, ale czy nie jest tak ze jak sie odpali greinny_wymagajacy_program ktory nie potrafi wykorzystac dwoch procesorow, to OS przydziela jeden procesor temu programowi, a drugi reszcie rzeczy dzialajacych w tle? jesli tak to zaden z prockow nie robi jako "grzejnik". a jesli nie to nie bijcie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"co do wydajnosci zestawu 2x Athlon to wydaje ci sie cos ,jak nie wiesz jaka moca dysponuje to tez zapytaj ludzi ktorzy maja duala i jakie maja wyniki w programach wykorzystujacych wielowatkowosc i czy grac sie na tym nie da"

 

No tak.....

Program wykorzystujacy przetwarzanie rownolegle raczej. Chyba ze niewiesz co to wielowatkowosc :lol:

Grac sie da.....ale w 95% grach (chyba oprocz tych na enginie q3) 2 procek robi jako grzejnik w pokoju....nie dzieki ja mam juz jeden duzy pod oknem.

ok ok dzieki KGB :) zaden proc nie robi jako grzejnik. ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok dzieki KGB :) zaden proc nie robi jako grzejnik. ha

Nigdy nie robi ale zajetosc procesora w systemach wieloprocesorowych przez watki systemowe zajmuje tak malo czasu, ze roznica miedzy ukladem 1 a wieloprocesorowym nie ma niemal znaczenia i jest na granicy bledu pomiarowego. Nie mowie o ekstremalnych sytuacjach. Mozna jednak w takim wypadku zapodac sobie na tlo jakies kodowanie i normalnie w miare pogrywac. Jednak mimo posiadania 2 CPU przy zrzuceniu zadania na 1CPU w postaci np kodowania to wykozystujac 2CPU np na gre to nie bedzie dzialalo rownie szybko jak na sytemie jedno procesorowym z jedynym watkiem w postaci np. gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok dzieki KGB :) zaden proc nie robi jako grzejnik. ha

Nigdy nie robi ale zajetosc procesora w systemach wieloprocesorowych przez watki systemowe zajmuje tak malo czasu, ze roznica miedzy ukladem 1 a wieloprocesorowym nie ma niemal znaczenia i jest na granicy bledu pomiarowego. Nie mowie o ekstremalnych sytuacjach. Mozna jednak w takim wypadku zapodac sobie na tlo jakies kodowanie i normalnie w miare pogrywac. Jednak mimo posiadania 2 CPU przy zrzuceniu zadania na 1CPU w postaci np kodowania to wykozystujac 2CPU np na gre to nie bedzie dzialalo rownie szybko jak na sytemie jedno procesorowym z jedynym watkiem w postaci np. gry.

zgadzam sie. chodzilo mi tylko o to ze zawsze oba proce beda uzywane. nawet w malym stopniu.

nastepna kwestia ;). zalozmy dwa zestawy - P4 3.0G HT vs. 2xAXP 2000+. oprocz mobo i pamieci systemy maja takie same pozostale podzespoly. odpalone kodowanie DivX i gra np. UT2003. na ktorym systemie UT2003 wyswietli wiecej FPS i jednoczesnie DivX szybciej bedzie zakodowany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie. chodzilo mi tylko o to ze zawsze oba proce beda uzywane. nawet w malym stopniu. 

nastepna kwestia ;). zalozmy dwa zestawy - P4 3.0G HT vs. 2xAXP 2000+. oprocz mobo i pamieci systemy maja takie same pozostale podzespoly. odpalone kodowanie DivX i gra np. UT2003.  na ktorym systemie UT2003 wyswietli wiecej FPS i jednoczesnie DivX szybciej bedzie zakodowany??

Tu nie ma porownania. W takich zastosowaniach maszyna 2 procesorowa bedzie szybsza ale nie wiem czy duzo ? Zalezy od konkretnych aplikacji i optymalizacji. Zauwaz ze przy kompresji duuuzo zalezy od zegara a tu i nawet cienias Celeron jest porownywalny z Athlonem. Do tego 2x wyzszy zegar i mozliwosc liczenia 2 watkow. Przu porownaniu 2x AXP2600+ to nie mialbym watpliwosci....

Nie porownujmy jednak takich systemow. To zupelnie inne rzeczy. P4 jest jeden, a ze ma mozliwosc wykonywania zadan "podwojnie" to jego zdecydowana zaleta. Moim zdaniem takie cos jest pozbawione sensu. Drugi proc jest tylko wirtualny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...