Skocz do zawartości
_KaszpiR_

Komentarze na glownej

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że co? Słabo widać? Włącz sobie drzewko.

(...)

Dzięki że napisałeś gdzie mam szukać drzewka ( które mam włączone ). Dopiero po 20 minutach znalazłem że to nie jest w edycja profilu tylko na samym końcu strony pod ostatnim komentarzem. 

Czytelne jak znaki drogowe. Jestem teraz szczery do bólu - <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o widać. 

Chodzi mi tylko o podkreślenie do czego bije komentujący bo zaraz 3 debili ściera się o to kto do kogo pisał...

Nie będę jęczeć o wersję 16:9/16:10 głównej bo to nie ma najmniejszego sensu. Bo tylko ja czuję się jakbym czytał Neuromancera wydrukowanego na podpasce. 

Link przełączający wersję desktop/mobile to małe piwo.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że napisałeś gdzie mam szukać drzewka ( które mam włączone ).

No proszę Cię. Przełącznik ten mijasz za każdym razem, jak chcesz napisać nowy komentarz.

Pomijam już fakt, że był news o przełączniku.

 

Dopiero po 20 minutach znalazłem że to nie jest w edycja profilu tylko na samym końcu strony pod ostatnim komentarzem.

Zapewne jest to po to, by nie wchodzić do profilu za każdym razem, gdy się to chce przestawić.

 

Czytelne jak znaki drogowe. Jestem teraz szczery do bólu - <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o widać.

Ale w komentarzach czy chodzi Ci o widoczność przełącznika?

 

Chodzi mi tylko o podkreślenie do czego bije komentujący bo zaraz 3 debili ściera się o to kto do kogo pisał...

Ale to widać przecież. Jak klikniesz w "Odpowiedz" przy wypowiedzi konkretnego usera, to jego login pojawia się obok podwójnej strzałki. Mogę powiększyć czcionkę, ale na wielki czerwony napis nie licz. ;]

 

Generalnie zgaduję, że mówimy o wersji PC, tak?

 

Nie będę jęczeć o wersję 16:9/16:10 głównej bo to nie ma najmniejszego sensu.

Ale co byś chciał uzyskać?

a) 3 kolejne kolumny linków do wpisów, które już czytałeś?

b) wersję PurePC dla niedowidzących, gdzie całość jest powiększona (wraz z czcionką) i rozciągnięta do 1920?

c) wersję dla masochistów, gdzie lewa kolumna (treści) ma 1600px, przez co jedna linijka ciągnie się przez jakieś 20 cali ekranu?

 

Pierwsza opcja nie ma sensu poza generowaniem większego obciążenia dla przeglądarki (bo portal mógłby to keszować).

Druga opcja jest do rozwiązania przez Ctrl+ScrollUp. Przeglądarka zapamiętuje ustawienie - przynajmniej moja.

Trzecia opcja męczy, co gdzieś tam już ktoś udowodnił w badaniach - inaczej wszystkie strony w sieci byłyby na FHD.

 

Bo tylko ja czuję się jakbym czytał Neuromancera wydrukowanego na podpasce.

Nie wiem, nie czytałem.

 

Link przełączający wersję desktop/mobile to małe piwo.

Ale że co z nim? Jest słabo widoczny? Nie działa? Dla PC go nie ma, bo nie. Może kiedyś się pojawi.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze na pierwszy rzut oka wyda sie to dziwna prosba, lecz :

 

czy mozna zrobic w wersji mobilnej analogiczny skrot jak na dole " ^Przewiń do góry strony^ ", lecz na gorze aby przeleciec na dol... ?

przy ostatnich newsach o kartach graficznych leje sie po 100-200-400(!!) komentow.  i machanie palcem minute by zjechac na dol, sprawdzic cos nowego nie jest najwspanialsza rzecza do robienia.

 

jesli ma to znaczenie : Japko 5s, iOS 8.1.2, przegladanie standard w Safari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I łapki niepotrzebne. Widać teraz po łapkach jaki fantyzm w komentarzach panuje. Zwłaszcza AMD, gdzie bronią go jak się tylko mając klapki na oczach.

No niestety. Ja nie byłem zwolennikiem tego rozwiązania, ale ustaliliśmy, że startuje próbnie i jeśli miałoby negatywne skutki, to zawsze może je wyłączyć. A fanów AMD rzeczywiście trudno nie zauważyć. Zobaczymy co będzie w środę :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można.

Ale wiesz, że jak jesteś zalogowany i klikniesz w ikonkę komentarzy przy wpisie, to przenosi do najnowszych, prawda? ;]

sprawdzilem sobie, bo faktycznie chyba swiadomie tego nie uzywalem nigdy.

 i w praktyce mojej wyglada to tak :

 

1. na w/w Japku iOS 8.1.2 + Safari + PurePC mobilny nic takiego sie nie dzieje. tzn klikniecie w 'dymek' z numerem/liczba komentarzy, bez znaczenia czy jest 'czerwony' czy 'czarny' skutkuje : po prostu otworzeniem arta na gorze jego strony.  nigdzie do komentarzy mnie nie przenosi.

 

2. na PC : win7 / opera 12.17 32bit /  IE 11 : 

a) gdy przy tytule jest 'komentarzy' "nowe" : 

- klikniecie lewym myszy skutkuje : otworzeniem arta i przeniesieniem do pierwszego od gory nowego komentarza.

 

- klikniecie 'srodkowym' skutkuje : otworzeniem arta (w nowej karcie oczywiscie) i przeniesieniem do pierwszego nowego od gory komentarza

 

- klikniecie znowu 'srodkowym' albo 'lewym' gdy jest 'komentarzy' "nowe", ale gdy juz sie kliknelo wczesniej 'srodkowym' : skutkuje wejsciem w arta ale wyswietleniem na gorze jego strony.

ergo : portal zapamietuje, ze sie juz kliknelo w ta opcje 'koment' 'nowe'. i mimo braku odswiezenia strony i oczywiscie nie znikniecia tego txt, i nie przenosi w dol. ani do pierwszego nowego komentarza ani do poczatku komentarzy. 

 

-po odswiezeniu i zniknieciu zachowuje sie jak w ponizszym b)

 

b) gdy przy tytule jest samo 'komentarzy' :

-klikniecie 'lewym' lub 'srodkowym': skutkuje poprawnie otworzeniem arta i przeniesieniem do pierwszego komentarza

 

 

/  powyzej to luzny wywod.  w obu przegladarkach mam to samo   ;)

 

 

// tak czy inaczej opcja z dodatkowym przyciskiem o ktorym wspomnialem wczesniej bardzo by sie przydala w mobilnej wersji.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Japka jest jakaś niedoróbka przeglądarki, bo przechodzenie do etykiet działa (a przynajmniej powinno działać) we wszystkich przeglądarkach od 15 lat. To nie jest nic innego jak zwykły link (nie ma tutaj żadnej magii).

Rzuciłem okiem do Sieci i jak zwykle - Apple wie "lepiej", jak powinno działać www:

https://discussions.apple.com/thread/6842810

https://discussions.apple.com/thread/3132659

 

Poniżej masz 4 linki, sprawdź który działa:

1) http://www.purepc.pl/rozrywka/project_cars_2_oficjalna_zapowiedz_finansowanie_przez_graczy#comments

2) http://www.purepc.pl/rozrywka/project_cars_2_oficjalna_zapowiedz_finansowanie_przez_graczy/#comments

3) http://purepc.pl/rozrywka/project_cars_2_oficjalna_zapowiedz_finansowanie_przez_graczy#comments

4) http://purepc.pl/rozrywka/project_cars_2_oficjalna_zapowiedz_finansowanie_przez_graczy/#comments

 

Jeśli chodzi o prawidłowe działanie, to powinno być tak (i tak działa u mnie niezależnie od przeglądarki - Japka nie mam):

Masz listę wpisów i ikonę komentarzy (czerwoną lub czarną).

- gdy klikniesz (niezależnie którym klawiszem) na szarym, lądujesz przy pierwszym komentarzu

- gdy klikniesz (niezależnie którym klawiszem) na czerwonym (są nowe komentarze), lądujesz przy pierwszy komentarzu oznaczonym jako nowy

 

Teraz, jak raz klikniesz dowolnym klawiszem na komentarze i system załaduje treść wpisu, to system automatycznie oznacza wszystkie komentarze jako przeczytane. Dlatego drugie kliknięcie w ikonkę czerwoną (gdy masz nadal otwartą zakładkę z listą wpisów), przerzuci Cię na początek wpisu (bo już nie ma komentarza oznaczonego jako nowy - nie ma takiej etykiety na stronie).

Tak to zostało zaprojektowanie w Drupalu i tak działa na wszystkich stronach opartych o ten system. Zapewne w innych systemach jest podobnie, chyba że mają jakiś oparty o AJAX system oznaczania komentarzy przeczytanych przez najechanie na nie - tak może być np w Disqus.

 

Opcja o której mówisz, zostanie wprowadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ULLISSES :

spod Japka : do 'komentarzy' (na ich gore) przeniosl mnie link 1.   klikalem 1 - 4 - 2 - 3 bo mi sie paluch łomsknał z kolejnosci.  lol.

spod PC : opera : wszystkie przenosza mnie na gore komentarzy.

 

dzieki ogolnie za rozjasnienie.  

i moze kiedys to w Safari poprawia.

 

 

//  dzieki tez za przychylenie sie w sprawie nowego przycisku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzialaly w ten sposob, ze przenosily na gore arta.

tylko pierwszy co kliknalem, i byl to ten nr 1, przeniosl mnie na poczatek komentarzy.

 

sprawdzilem spod Jablka teraz jeszcze raz : teraz do pierwszego komentarza przeniosl mnie pierwszy link ... i drugi...

magia.  whatever. 

 

// widze tez dodane przyciski 'pierwszy' i 'ostatni' koment.  super. oba mi na Japku dzialaja poprawnie ;)

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie.  teraz na 'mobilnej' przenosi mnie tak jak powinno przy kliku w ta ikonke spod strony glownej.

 

a i finalna wersja/umiejscowienie przycisku 'przewin w dol' jest miod malina.  

 

dzieki raz jeszcze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania o powiadomienia mailowe:

1. czemu wciąż dostaję powiadomienia spod newsa o Windows 10, mimo że już dwa razy z nich rezygnowałem? Czy każde odwiedzenie newsa odnawia subskrypcję?

2. czy byłaby szansa na ograniczenie ilości powiadomień? Albo podsumowanie dnia, albo przynajmniej ustawienie ich tak, żeby nie przychodziły nowe do czasu aż znów nie zajrzę na portal. Obecnie skomentowanie popularnego tematu to zalew maili.

 

Aha, i komunikat "disable comment notification" można by już chyba przetłumaczyć? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czemu wciąż dostaję powiadomienia spod newsa o Windows 10, mimo że już dwa razy z nich rezygnowałem?

Nie wiem. Mogę jedynie zgadywać, że masz zaznaczoną opcję "Odpowiedzi na mój komentarz", przez co subskrypcja jest oddzielna dla każdego napisanego komentarza.

 

Czy każde odwiedzenie newsa odnawia subskrypcję?

Odwiedzenie nie, napisanie komentarza z zaznaczoną opcją powiadomienia zapewne subskrybuje.

 

2. czy byłaby szansa na ograniczenie ilości powiadomień? Albo podsumowanie dnia, albo przynajmniej ustawienie ich tak, żeby nie przychodziły nowe do czasu aż znów nie zajrzę na portal. Obecnie skomentowanie popularnego tematu to zalew maili.

Niestety wtyczka nie ma tak rozbudowanych opcji konfiguracji. Nie rozróżnia też ona kwestii popularności danego wpisu, więc jak subskrybujesz odpowiedzi do komentarza, to dostajesz info o każdej odpowiedzi. Jak subskrybujesz "Wszystkie komentarze", to dostajesz powiadomienie o każdym komentarzu.

 

Aha, i komunikat "disable comment notification" można by już chyba przetłumaczyć? ;)

Namierzę i przetłumaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(skasowalem w innym miejscu i dam tutaj)

chyba ten watek bedzie odpowiedni :

 

jak WYLACZYC zwijanie poszczegolnych komentarzy na portalu?  krotkowidz niby jestem, no ale cos nie widze takiej opcji.  

od razu dodam : jesli jej nie ma.  to niech ktos ja doda. szalu mozna dostac;]

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edycja profilu  

 

Automatyczne} ładowanie komentarzy

 Włącz automatyczne ładowanie komentarzy

Nie rozwiązuje tego problemu?

 

 

Naprawdę, nic a nic? Ktoś tu zagląda w ogóle, po coś to piszemy czy w puste idzie?

Patrząc po dacie "ostatnio na forum" to nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[w edytuj profil ]

 

"Automatyczne ładowanie komentarzy

 Włącz automatyczne ładowanie komentarzy"
 

Nie rozwiązuje tego problemu?

ok.  rozwiazuje.  dzieki.

 (wczesniej w sumie dotyczylo to 'ladowania komentarzy' jako takich pod artem prawda. ale to obecne od niedawna 'zwijanie poszczegolnych' rozwiazuje niejako przy okazji.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...