Skocz do zawartości
Daltigoth

Wymiana połowy sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto mój sprzęt:

 

Procesor: Intel Core 2 E6300 (1.86 GHz)

Płyta główna: Abit IP35P

RAM: Goodram DDR2 2x1024MB 800MHz

Zasilacz: FSP HEXA HE-400 (400W)

Grafika: Gigabyte ATI Radeon HD 4850

 

I w związku z tym mam parę pytań:

 

Na razie mam zamiar wymienić w zestawie procesor tak żeby starczył mi na jak najdłużej, więc zastanawiam się nad kupnem używanej i5/i7 - proszę o poradzenie co wybrać, kolega powiedział żeby poczekać z zakupem gdyż na rynek wchodzą nowe sockety intela, ale niczego konkretnego się od niego nie dowiedziałem więc nie wiem na ile to prawda. Nie orientuję się zbytnio w sprzęcie, nie wiem nawet czy to dobry wybór, zakup uzależniony będzie także od ceny, ale nie wiem ile, jak ustalę mniej więcej co będę kupował to zobaczę czy zbiorę tyle pieniążków : )

Jak procesor, to także płyta główna, bo ta jest pod LGA 775. No a jak płyta to i pamięć, więc proszę o podpowiedź, co kupić?

 

 

W przyszłości mam zamiar wymienić grafikę na tą z serii 78xx/79xx, więc pytanie: czy zasilacz cały ten zestaw by pociągnął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o to, że kiedy wejdzie nowy socket, stare nieco stanieją, ale nie wiem czy powinienem na to liczyć. Będzie robione OC, mam powiedzmy 1000 -1500 zł

 

EDIT: Niekoniecznie musi być to intelowy procesor, AMD też wchodzi w grę, byleby stosunek jakość/cena był wysoki i aby starczył mi ten procesor na długo (swój procek mam już 4-5 lat, chciałbym żeby nowy starczył mi na tyle samo)

Edytowane przez Daltigoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i5-750, który jednak jest pod 1156? Albo i5-2300? Nie znam się dokładnie na tym dlatego pytam na forum, mam nadzieję że ktoś mnie nakieruje. W sockecie 1155 lepiej wybrać słabszą i7 czy mocniejszą i5?

Edytowane przez Daltigoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odpowiadaj jednak na wszystkie pytania a nie tylko co drugie

 

Tyle tylko, że już napisałem że będę robił OC : )

 

@tesel dzięki za propozycję, o to mi chodziło, nie widzę jednak używek na allegro, a to ku takiej drodze zakupu bym się skłaniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, umknęło mi.

Jak ma być oc to i5 3570k, Z77. lub i5 3470 + Z77 ale wtedy oc tylko do 3,8GHz. Można też szukać używanego i5 2500k.

 

Jak ma być w okolicach 1000 zł to używane i5 na 1155 500-600zł za wersję bez "k", z77. Wtedy oc ograniczone do "turbo".

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na używaną i5 2500k, którą podkręcę w miarę możliwości. Czy płyta MSI Z77A-G43 (albo G45) się sprawdzi? Może jakieś inne modele w podobnej półce cenowej ktoś byłby w stanie polecić?

 

EDIT: Przeczytałem, że te płyty główne (a przynajmniej G43) mają słabą sekcję zasilania, więc słabo nadają się do OC. Czy Asrock P67 PRO3 byłby lepszą propozycją? Czy jednak wybór chipsetu Z77 jest bardziej opłacalny? Chciałbym czegoś jak moja obecna płyta: tania, a dobrze nadająca się do OC.

Edytowane przez Daltigoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z77 G43 ma faktycznie słabszą sekcję zasilania niż Asrock P67 Pro3 , ale dużej różnicy nie ma .

 

Z MSI za to otrzymujesz 2 porty PCI-E , tym jeden to PCI-E 3.0 ( choć CF/SLI nie bardzo da się zrobić na tej płycie z tego powodu że płyta ustawia 16x+4x dla portów ) .

 

Do tego masz wyjście USB 3.0 na płycie , Asrock ma tylko na śledziu USB 3.0 .

 

Plusem Asrocka jest cena , ponad 60 zł tańsza od MSI , do tego ma E-SATA III .

 

W sumie jak dla ciebie to mogą być obie płyty , decyduj sam .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że CF nie mam zamiaru robić, a porty PCI-E raczej mi się nie przydadzą, wybiorę Asrocka. Najwyżej USB 3.0 będę podłączał od tyłu :) Pozostaje zatem kwestia pamięci, czy Corsair XMS3 1600MHz to dobry wybór? Czy nie ma co przepłacać i kupić pamięć 1333MHz? Duża różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...