Skocz do zawartości
Ulis

Komputer dla Artysty do 3 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Ja już dostaję na łeb, mam niewiele czasu, żeby wziąć sobie w miarę porządnego kompa do 3500 zł.

To jest naprawdę górna moja granica.

 

Czego od tego kompa będę wymagał:

 

- Gry - ok. 60% czasu wykorzystania kompa

- Tworzenie muzyki - ok. 30%

- Tworzenie Video - ok. 10%

 

okazjanolnie programuje, ale takie programy, że pewnie 386 by temu podałał :D

 

Potrzebuję całej "budy" bez Karty dźwiękowej. Posiadam zewnetrzną na USB i spokojnie wystarczy do moich potrzeb.

Monitor jakiś śmieciowy kupie na początek, więc wiem, że nie wykorzystam całego potencjału maszyny w grach, ale docelowo jakieś 24 cale pojawią się później na moim biurku.

 

Myśle, że komp bez SSD za 3500 zl to błąd, dlatego jednak te 400 zl przeznaczam ;P

 

Na podstawie róźnych tematów przeczytanych w necie i pomocy znajomego, który składa kompy stowrzyłem coś takiego.

http://www.morele.net/inventory/info/OJvbUs/

 

wiem, że kwota jest mniejsza, ale po prostu nie wiem w co warto dokładać. Naczytałem, że lepsze do tworzenia filmów są CUDA na GeForc'ie a do gier to mi to na dłuższy czas starczy nie ?

 

Tak samo się zastanawiałem nad Intelem 3570k, kartą MSI Z77, i jakimś Radeonem (Szczególnie, że podobno jest Bio Shock w zestawie :D ), ale nie jestem pewien, dlatego pytam.

 

No i teamt OC... Trochę się boję... od 5 lat już w ogóle w sprzęcie nie siedze... zresztą wcześniej też nigdy nie kręciłem ani procków ani kart graficznych.... ale jeśli to coś prostego to czemu nie w sumie....

 

Dziękuje z góry i czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam Ulis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC na obecnej platformie Intela kosztuje .

 

Musiał być z czegoś zrezygnować aby mieć sprzęt do OC .

 

Modyfikacja twojego zestawu :

 

http://www.morele.ne...ory/info/mynv4/

 

I5 3350P , Cosair 8GB DDR3 1 333 mhz w jednej kości , MSI B75A-G43 , HD7870 XT , Plextor M5S 128GB , buda i dysk te same oraz SPC Deus 500W ( TT Smart na razie nie ma w morele ) .

 

Za całość : ~3 050 zł .

 

Wersja do OC :

 

http://www.morele.ne...ry/info/d8mhq1/

 

Zmiany : I5 2500K , MSI Z77A-G43 oraz chłodzenie do procka .

 

Za całość ~3 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Dołączona grafika

 

Czyli faktycznie lepiej brać G-Forc'a ?

 

I jeszcze do OC ? Jak duże zagrożenie jest spalenie takiego sprzętu ? I ręcznie podkręcane układy tracą gwarancje ?

 

Jak już i tak przeszliśmy 3500 to nie leiej dolozyc 20 zl do pamieci kingstona na 1600 mhz ?

Edytowane przez Ulis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego 1,5 V bo to w miarę bezpieczne napięcie dla kontrolera , który znajduje się w CPU .

 

1 600 mhz nie ma sensu brać , obecna platforma nawet nie reaguje na taktowanie ramu , a Kingston dość mocno spadł jeżeli chodzi o jakość .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 dołożyć możesz zawsze ( znaczy się wersje na S1155 tzn. I7 2600/2700 i 3770 oraz Xeony E3 np. 1230V2 ) , problem że przy tym co robisz nie wykorzystasz potencjału tych procków .

 

Co do karty to opinie są różne , generalnie do 800-900 zł lepszy jest Radeon , HD7870 XT to tania i mocna karta .

 

Pasta TP - na razie wystarczy boxowa , jak kupisz procek do OC i chłodzenie to kupisz przy okazji lepszą pastę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten zestaw działałby tylko przy OC z i5 tak ?

 

Na i7 już by było potrzebne coś mocniejszego ?

 

Po prostu Cooler + i5 k to jest 400 zl wiecej ;/ Narzeczona mnie zabije jak zobaczy 4k za kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak czytalem .... ehhhh zostaje chyba przy tym zestawie... Moc to już ma niezłą, ten Ge forsik ma dobrą opinie w necie, a na więcej mnie nie stać...

 

Może wtrynie później cooler i i5 3570k jakby mi brakowało mocy, ale pewnie zostanie tak do wymiany...

 

Dziękuje wszystkim za pomoc. Do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie I7 było by sensowne jak być muzykę i filmy tworzył w większym % a nie tak jak wymieniłeś , przy kompie wykorzystywanym w dużej mierze do gier kupowanie I7 nie ma sensu , tylko przepłacasz .

 

Zgadzam się. Co by mu dały dodatkowe rdzenie? Szybszą obróbkę, czy też tam więcej wolnych zasobów na robienie czegoś równocześnie. Jeżeli tej obróbki nie będzie dużo, to można ją zwyczajnie robić nieco dłużej i po sprawie. Zestaw i tak jest bardzo wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...