Skocz do zawartości
michalorlik

Modernizacja karta graficzna+procesor+chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ponieważ zdechła mi karta graficzna zostałem zmuszony do modernizacji blaszaka.

 

Moja aktualna konfiguracja:

Procesor : c2d e8500 stockowe chłodzenie nie kręcony

Płyta główna: asus p5q deluxe

Ram 4x1gb corsair twin2x ddr2 1066 cl5 dhx

Karta graficzna: była Palit hd4850 Sonic

Dyski 2x Samsung SpinPoint F1 640GB połączone w raid0

Obudowa raidmax xforce

Zasilacz: tagan u33 2-force II 800W

Monitor: Samsung T220 1680x1050 /w przyszłości pewno wymiana na jakiś full HD (aktualnie wole nie zmieniać)

System Vista 64 bit

 

Oczywistym zakupem jest karta graficzna. Myślę nad HD7770, ale tu jestem otwarty na propozycje.

Rozważam też wymianę procka na jakiegoś quada + dobre chłodzenie. Może q6600 + arctic freezer??

 

Fundusze:

licząc moje zamiary to procek+chłodzenie=350, a karta graficzna około 400-450 czyli 800zł. Za sprzedany procek dostane z 200zł czyli około 600zł. Zatem dołożyć chciałbym maksymalnie 600-800zł (kwota do wydania 800-1000zł).

 

Proszę o rady i opinie bo na hardware nie znam się za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9300 nie ma sensu brać , Q6600 jest dużo lepszą opcją i się ładnie kręci .

 

Rozważ też zmianę platformy .

 

Z tego co widzę masz dyski SATA , za ~550 zł masz :

 

Pentium G2020 - 220 zł

 

MSI B75MA-E33 - 212 zł

 

Corsair 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 114 zł

 

Do tego Gigabyte HD7770 1GB za 439 zł

 

Razem 985 zł za całość , ceny z morele.net .

 

Zyskujesz wydajny i chłodny procek , nowoczesną i w miarę wyposażoną płytę główną ( SATA III , USB 3.0 , PCI-E 3.0 ) , ram DDR3 .

 

Platforma w dodatku jeszcze przyszłościowa - za jakiś czas wstawisz I5 i masz super kompa .

 

Tracisz możliwość OC i RAID .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Co do zmiany platformy to raczej jestem na nie,bo za rok czy dwa i tak będę składał coś nowego, a aktualnie najbardziej zależy mi na dobrej wydajności w grach, przez chwile rozważałem taką opcję, ale z tym wole z tym poczekać i hurtem złożyć coś porządnego

 

Raczej zdecyduje się na zestaw hd7770+q6600+chłodzenie powietrzne

 

Tylko na co zwracać uwagę przy kupowaniu q6600? Są jakieś lepsze czy gorsze czy raczej wszystkie się kręcą podbnie?? I w jaki wynik celować dla tej karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze krecaca sie seria Q6600 miala oznaczenie SLACR.Ale jak patrze na allegro to przewaznie takie są teraz do kupienia.Wiec bierz ktory tanszy z jakas gwarancja rozruchowa.Sam mysle nad takim samym upgradem aby cos ten moj zestaw przyspieszyc wiec daj znac po kupnie jak sie sprawuje Q6600 +HD 7770 w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie i uruchomie zestaw dam znać Dołączona grafika

 

Edit: A tak teraz przeglądam różne oferty i właściwie zastaawiam się jeszcze nad chłodzeniem?? arctic freezer będzie ok?? czy szukać czegoś innego co się nada do tego procka (oczywiście po szlifie)

Edytowane przez michalorlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok części wszytkie przyszły, póki co to nie zdążyłem go porządnie przetestować,ale na boxowym chłodzeniu od mojego e8500 , q6600 miał w idle 55-60 stopni, po 2 min OCCT osiągał 85.

Po założeniu Zalmana CNPS10x performa temperatury w idlu 35stopni po 15 minutach occt 50-55 stopni. 

Musze zainstalować 3dmarka jakaiegos i zobaczyć przed i po OC wyniki,ale to dopiero po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...