Jump to content
charles

Panasonic Lumix DMC-FZ150 - jaki ma rzeczywisty przebieg?

Recommended Posts

Witam serdecznie,

jestem kompletnym amatorem, jeśli chodzi o fotografię, ale postanowiłem sobie kupić jakiś aparat na najbliższy wyjazd i na przyszłość oczywiście Dołączona grafika Padło na Panasonica Lumix DMC-FZ150. Aparat kupiony nowy, na raty, w sklepie fotograficznym. Wszystko pięknie, ale mam pewne podejrzenia, że dostałem produkt... używany. Kartę pamięci również kupiłem do niego nową (osobiście rozdzierałem ją z blistra) - pierwsze zrobione aparatem zdjęcie nosi oznaczenie "P1010878" - czy ten licznik nie powinien startować w nowym aparacie od zera? Dodam, że Opanda iExif i inny software, który mógłby podać mi odpowiedź na to pytanie, nie mówi nic na temat przebiegu aparatu... Prosiłbym o pomoc w tej kwestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć, co kupiłem, bo poszedłem do tego sklepu (niesieciowy, jakiś tam fotograf we Wrześni, placówka ładna i w ogóle, od dawna istnieje u nas w mieście, a polecił mi go kumpel-fotograf, bo wszystko ma tam zawsze dobrze i na czas zrealizowane) i zapytałem o ten konkretnie model - powiedział, że bez problemu na zamówienie. Z dodatkami w postaci torby i karty 16GB za 1599zł, więc zamówiłem i musiałem czekać, aż go ściągnie. Po dwóch dniach już był u mnie, ale ta wysoka numeracja zdjęć mnie zaskoczyła. Wszystkie akcesoria w pudełku były ładnie fabrycznie spakowane, widać, że nie było to dzieło rąk ludzkich (ładowarka, bateria, instrukcje, okablowanie, itp.) tylko jakiejś fabrycznej zgrzewarki. Może to faktycznie gdzieś w innym sklepie robiło za egzemplarz wystawowy? Śladów użytkowania nie widać (no jest niby tylko lekkie jakby otarcie w jednym miejscu, ale jakimś kosmetykiem do plastiku można się go bez problemu pozbyć, bo struktura plastiku jest nienaruszona).

 

Edit: warto mi się bić? Ile wytrzymuje taka migawka? Pewnie z 50k wyzwoleń, a mi będzie ciężko dobić do tej liczby tak szybko. Co uważacie?

Edited by charles

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam świadomość, że przepłaciłem (wszak w RTV Euro AGD jest za 1400zł), ale do najbliższej placówki, w której go dostanę mam prawie 100km, a przez Internet nie chciałem go kupować - w razie czego wolę trochę dopłacić, ale kwestie gwarancyjne wolę załatwiać na miejscu, a nie bawić się w wysyłki. Obym jednak nie musiał ;)

Tak też zrobię. Może dorzucą rabat na drugą baterię, którą planuję kupić do niego. No nic, dzięki wszystkim za odpowiedzi i sugestie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...