Skocz do zawartości
charles

Panasonic Lumix DMC-FZ150 - jaki ma rzeczywisty przebieg?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem kompletnym amatorem, jeśli chodzi o fotografię, ale postanowiłem sobie kupić jakiś aparat na najbliższy wyjazd i na przyszłość oczywiście Dołączona grafika Padło na Panasonica Lumix DMC-FZ150. Aparat kupiony nowy, na raty, w sklepie fotograficznym. Wszystko pięknie, ale mam pewne podejrzenia, że dostałem produkt... używany. Kartę pamięci również kupiłem do niego nową (osobiście rozdzierałem ją z blistra) - pierwsze zrobione aparatem zdjęcie nosi oznaczenie "P1010878" - czy ten licznik nie powinien startować w nowym aparacie od zera? Dodam, że Opanda iExif i inny software, który mógłby podać mi odpowiedź na to pytanie, nie mówi nic na temat przebiegu aparatu... Prosiłbym o pomoc w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, zadziałało Dołączona grafika Cóż, żadna to nówka - nieco ponad 900 pstryknięć i 500 włączeń ma za sobą... Trzeba rozpocząć batalię o swoje. Raz jeszcze dzięki, temat można zamknąć Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, co kupiłem, bo poszedłem do tego sklepu (niesieciowy, jakiś tam fotograf we Wrześni, placówka ładna i w ogóle, od dawna istnieje u nas w mieście, a polecił mi go kumpel-fotograf, bo wszystko ma tam zawsze dobrze i na czas zrealizowane) i zapytałem o ten konkretnie model - powiedział, że bez problemu na zamówienie. Z dodatkami w postaci torby i karty 16GB za 1599zł, więc zamówiłem i musiałem czekać, aż go ściągnie. Po dwóch dniach już był u mnie, ale ta wysoka numeracja zdjęć mnie zaskoczyła. Wszystkie akcesoria w pudełku były ładnie fabrycznie spakowane, widać, że nie było to dzieło rąk ludzkich (ładowarka, bateria, instrukcje, okablowanie, itp.) tylko jakiejś fabrycznej zgrzewarki. Może to faktycznie gdzieś w innym sklepie robiło za egzemplarz wystawowy? Śladów użytkowania nie widać (no jest niby tylko lekkie jakby otarcie w jednym miejscu, ale jakimś kosmetykiem do plastiku można się go bez problemu pozbyć, bo struktura plastiku jest nienaruszona).

 

Edit: warto mi się bić? Ile wytrzymuje taka migawka? Pewnie z 50k wyzwoleń, a mi będzie ciężko dobić do tej liczby tak szybko. Co uważacie?

Edytowane przez charles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że przepłaciłem (wszak w RTV Euro AGD jest za 1400zł), ale do najbliższej placówki, w której go dostanę mam prawie 100km, a przez Internet nie chciałem go kupować - w razie czego wolę trochę dopłacić, ale kwestie gwarancyjne wolę załatwiać na miejscu, a nie bawić się w wysyłki. Obym jednak nie musiał ;)

Tak też zrobię. Może dorzucą rabat na drugą baterię, którą planuję kupić do niego. No nic, dzięki wszystkim za odpowiedzi i sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...