Skocz do zawartości
ivanov

8 GHz @ Wrocław DKiG pokaz OC

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdziłem, że worklog istotnie nie ma sensu.
Gdy zaczyna się kręcić, jest dużo czasu i mało sprzętu to ma to rację bytu.
Jednak gdy sprzętu jest sporo i kręci się dosyć często...
Tak więc tak jak inni overclockerzy będę zamieszczać jedynie sprawozdania z co bardziej ciekawych sesji, w formie osobnych tematów.


Ale dość już gadania. Czas na konkrety Dołączona grafika
 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sprzęcior:

  • [*]
ASUS P5E3 Premium WiFi-AP @n X48 [*]Intel Celeron D Cedar Mill 352 3,2 GHz [*]DDR3 OCZ SLI Micron D9 GTS [*]ZOTAC GeForce GTX 680 AMP! [*]XFX PRO 1250 W [*]Western Digital VelociRaptor 1 TB [*]SF3D Inflection Point by Ryba

Płyta umarła rok temu w lutym, jednak po długiej tułaczce została w końcu odratowana. Jak widać reperacja się jak najbardziej powiodła.

Procesor to selekt kupiony od ryby. Mam sporo swoich niestety nie sprawdzonych Cedarów, a do TeamCup potrzebowałem czegoś na szybko, ze względu na ograniczony czas trwania konkurencji.

Wszystek sprzęt prócz karty graficznej jest mój. W tym miejscu podziękowania dla ZOTAC


CPU i mobo bez coldbuga i coldbootbuga. Potek cały czas był zalany "po dekiel".

Windows poprawnie bootował przy FSB 329, a więc prawie przy 7900 MHz Dołączona grafika




 

[VIDEO]

[/VIDEO]


submit HWBot

galeria zdjęć

walidacja CPU-Z


Wybrane zdjęcia:
 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Jest to obecnie submit z najszybszym taktowaniem procka w Polsce Dołączona grafika

Przy okazji zdobyłem z powrotem pierwsze miejsce w rankingu PL Dołączona grafika

Dołączona grafika


Podkręcanie odbyło się podczas imprezy Dawne Komputery i Gry.
Kręciłem specjalnie z myślą o HWBot Team Cup 2013. A dokładniej z myślą o konkurencji Live Performacne.
Jej wymogiem jest OC podczas jakiegoś eventu, przy udziale publiczności. Nie może to być sesyjka w domu na kanapie, przy zaproszeniu sąsiadów jako widzów.
Wymagane udokumentowanie to zdjęcia oraz filmik na YouTube, jak i rzecz jasna valid CPU-Z.

Jak widzicie na validzie jest dokładnie 8018,64 MHz. Raptem o 0,04 MHz więcej niż ryba, ale jednak zawsze.
Wprawdzie udało mi się zrobić trzy walidacje przy 8019,30 MHz, jednak wszystkie okazały się uszkodzone.
Screena nie dało się zrobić już przy 7999 MHz, a niestety programik Elmora z niewiadomych przyczyn nie chciał mi wcale działać.

Tak czy inaczej jestem zdecydowanie zadowolony. Przynależność do "8GHz club" cieszy, choć chciałoby się jeszcze więcej. "Magiczna" bariera 8000 MHz została ledwie przekroczona.
Mam w zapasie ponad 50 niesprawdzonych Cedarów oraz płytę ASUS P5E64 WS Evolution. Kiedyś jak będę miał trochę czasu, to pobawię się trochę tym sprzętem.

Ostatnio kręciłem ciągle sam, ale tym razem znowu wspomagał mnie red_baron Dołączona grafika

Pomagał też koziro (praktycznie wszystkie zdjęcia oraz filmy zostały wykonane przez niego) oraz CoY0t.


Pokaz uważam za zdecydowanie udany. Panowała podczas niego miła atmosfera, a na dodatek udało się osiągnąć zamierzony cel.

Jak dobrze pójdzie jeszcze w tym miesiącu odbędzie się pokaz, podczas którego zrobię wynik w Aquamarku.

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem nikt do osiągnięcia +8 GHz na Celeronach nie stosował ekstremalnego chłodzenia chipsetu. Do Cedarów nie potrzeba wysokiego FSB - 330 MHz to tyle co splunąć dla X48.

Możesz wyjaśnić o co chodzi? Bo jestem ciekaw :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...