Skocz do zawartości
scratix

Problem z konfiguracją routera UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu postanowiłem zmienić używany od kilku lat internet UPC 30MB/s na 120. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt że teraz mam zablokowane porty, i jak mam je odblokować? W temacie konfiguracji sieci jestem praktycznie zielony, wiem że muszę wejść pod ten adres http://192.168.0.1 tylko co dalej? Router to Technicolor TC7200.

 

Druga sprawa to to że teraz przestałem móc hostować sesje multi w grach, mimo że dalej mam publiczne IP, tylko że teraz zamiast jednego mam dwa IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. konfiguracja - pewnie trzeba przekopac sie przez manuala, ale w wiekszosci gier aktualnie uzywa sie UPnP

http://www.technicolor.com/uploads/associated_materials/ds_technicolor_tc7200.pdf

 

2. Hm jakos mi sie nie wydaje, zeby UPC dawalo w nowych usluchach dwa adresy IP publiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony UPC: Adres IP w usłudze UPC Internet jest dynamiczny (zmienny), publiczny. Przydzielany jest przez serwer DHCP. Dzierżawa adresu IP trwa określony czas. Po jej wygaśnięciu adres może ulec zmianie.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

W zakładce podstawowe>internet mam jedno IP "Ta strona pozwala na konfigurację podstawowych funkcji bramy szerokopasmowej związanej z połączeniem ISP."

 

A w podstawowe>sieć lokalna drugie IP "Ta strona pozwala na konfigurację sieci lokalnej i serwera DHCP"

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pójść do UPC i poprosić o adres publiczny.

Ja tak zrobiłem jak migrowałem z Astera do UPC - powiedziałem, że chcę mieć to samo, co miałem, tylko szybciej oraz żeby mi nie wciskali ich routera, tylko zainstalowali modem z wyjściem gigabitowym.

 

Wcześniej jak miałeś 30MBit to miałeś net z publicznym IP. Przy zmianie łącza już tego nie proponują, trzeba się samemu upomnieć.

Szczególnie, że pewnie wymienili Ci także modem.

 

U mnie to wyglądało tak:

http://forum.purepc....y/#entry3798097

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak człowiek się o nic nie pyta to dają byle co... Tak wcześniej miałem sam malutki modem a teraz mam wielkie bydle grzejące się jak piec. Pewnie będą chcieli jakąś opłatę za zmianę IP i modemu...

 

Z portami też wcześniej nie było żadnych problemów.

 

BTW: Ci ich technicy to jakiś żart, w poniedziałek przyszedł jeden i nie umiał skonfigurować modułu CI+, wiec uznał że oprogramowanie w TV jest stare i kazał wymienić, mimo że na stronie UPC jak byk stało że oprogramowanie jest aktualne no ale ok. We wtorek przyjechał inny technik z TV uporał się w 5 min (poprzedni siedział godzinę) za to znowu były teraz jaja z netem, wciskał mi kit że moja karta sieciowa nie pójdzie na 1gbps, a wystarczyło wymienić kabelek łączący router z pc, który oczywiście miał do sprawdzenia ale chyba zapomniał podłączyć.

 

Problem rozwiązany, wystarczyło wpisać końcówkę mojego IP w Host DMZ i hula :)

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...