Jump to content
Sign in to follow this  
alco81

Monitor po HDMI pod tuner satelitarny

Recommended Posts

Witam,

mam nadzieję, że nie popełniłem jakiegoś zasadniczego błędu w moich przemyśleniach: chciałbym wykorzystać "monitor klasy popularnej" (bez cenowych ekscesów) jako "wyświetlacz" podłączony po HDMI do dekodera telewizji satelitarnej w sypialni (dość jasnej jak chodzi o światło)

ze względu na brak dodatkowego sprzętu audio powinien mieć wbudowane głośniki - tak wiem jakość dźwięku będzie dość kiepska, ale ja też audiofilem nie jestem; nie ma też dla mnie dużego znaczenia czy monitor będzie miał zasilacz wbudowany, czy podłączany osobno; ponadto nie chcę odbierać telewizji naziemnej ani kablowej, tylko wyświetlać obraz po HDMI więc wbudowany tuner telewizyjny jest dla mnie zbędny, pilota chyba również nie można oczekiwać skoro nie będzie tunera

poszukiwany byłby monitor w rozmiarze 23 do 27 cali (chętnie większy) - co do ceny nie stawiam żadnego limitu, ale raczej nie chciałbym przepłacać jeśli można znaleźć coś dobrego taniej...

jeśli można poprosić o jakieś propozycje z allegro (głównie produktów nowych) choć jeśli wśród używanych jest także jakaś perełka to również może być :)

Kolego ale po co głośniki wbudowane. Z tym raczej ciężko w monitorach. Możesz podłączyć do tunera satelitarnego głośniki komputerowe. Ja posiadam monitor LG 24 cale i przez hdmi podłączyłem tuner dvb-t, a dźwięk mam z głośników komputerowych które podłączyłem do tunera. Tuner posiada mini jack. Jaki masz tuner satelitarny? Jakie złącza posiada? Nawet możesz obraz puścić przez HDMI a dźwięk przez SCART poprzez przejściówkę do cinch, z cinch na mini jack. Miałem tak zrobione w poprzednim tunerze który nie posiadał mini jacka.

Co do pilota - sterujesz pilotem od tunera. Jak włączysz tuner to monitor się wybudza z trybu standby. Tak samo jak go wyłączasz to monitor się wyłącza do standby bo dostaje sygnał po kablu od tunera.

Edited by yarecki16

to jest "biały" dekoder z NC+, czyli 5800S (poniżej link do jego instrukcji w sieci - zestaw złącz jest na stronie 9)

http://www.cyfrowydoradca.pl/instrukcje-obsugi/dekodery-n/170-instrukcja-obsugi-dekodera-hd-hd5800s/download.html

rzeczywiście, można podłączyć głośniczki komputerowe pod złącza chinch więc te zbudowane głośniki w monitor to nie jest obowiązek :)

To ja polecam taki model http://www.komputronik.pl/product/117263/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/22_LG_Flatron_M2280DF_PZ_LED_z_tunerem_TV_i_subwooferem_7W.html tyle że model 27"

przyzwoicie wyświetla obraz, w razie czego posiada wbudowany tuner, posiada pilot i "subwoofer", który sprawuje się całkiem dobrze, bass nie zabija ale dzwięk jest lepszej jakości

Jeśli to ma być tylko do tunera to chyba lepiej kupić telewizor w odpowiednim rozmiarze?

Witam.

Chciałam się upewnić - bo kupiłam tuner DVBT cabletecha i zamierzam go podłączyć pod Monitor po HDMI. I teraz pytanie czy monitor MUSI mieć głośniki? Ponieważ planowałam audio puścić po jacku do wieży na auxa i mieć dzwięk w kolumnach, jednak nie jestem pewna na 100% czy to będzie działało a z kupnem monitora własnie się wstrzymuję z tego powodu, że nie wiem czy szukać z głośnikami (a ciężko w sumie taki znaleźć)