Skocz do zawartości
rzepaq

blokada uciążliwego komunikatu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

borykam się z następującym problemem: przy każdej grze jakiej nie włączę wyskakuje mi okno "czy chcesz zmienić schemat kolorów aby zwiększyć wydajność" 3 opcje: zmień schemat kolorów, nie zmieniaj, nie zmieniaj i nie pytaj ponownie. Zawsze wybieram opcje 3, i po włączeniu tej samej lub innej gry widzę go ponownie, co ciekawe komunikat minimalizuje grę w momencie kiedy rozpoczyna się rozgrywka/wyścig czy w co tam gram, pojawia się praktycznie we wszystkim od Crysisa 3 przez Need for Speed'y, BF'a3, kilka MMO, na symulatorach lotu, Burnout Paradise i Mass Effect 2 a na Command and Conquer 3 z przed z przed 6 lat kończąc... Dla sprawdzenia czy ta opcja cokolwiek daje zgodziłem się raz w Crysis 3 na zmianę schematu, a FRAPS jak 60 fps pokazywał tak pokazuje, nosz urwał windowsa mać. Czy jest jakaś możliwość, żeby ten komunikat raz na zawsze zablokować bo zaczyna się robić uciążliwy...

 

 

Specyfikacja w razie jakby coś miała zmienić:

OS: Win7 x64 Ultimate SP1 (all stery aktualizowane na bieżąco)

Procek: AMD FX-6100@4,0GHz

Płyta: Gigabyte GA-990FXA-UD3

Ram: Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge) (w gniazdach ddr3_1 i ddr3_2)

Grafa: 2x Gainward Geforce GTS450 1GB DDR5 (porty PCIEX16_1 i PCIEX16_2)

PSU: OCZ ModXStream 750W
Dźwięk: Asus Xonar Essence STX (port PCIEX1_1)

6 dysków spiętych w RAID0

Edytowane przez rzepaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdej aplikacji można ustawić we właściwościach pod prawym klawiszem żeby przy jej uruchamianiu wyłączane było Aero. "Wyłącz kompozycję", coś takiego. Wtedy komunikat nie będzie wyskakiwał, a jak wyjdziesz z gry to Aero wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mój komputer" -> "właściwości" -> zaawansowane ustawienia systemu -> wydajność, jesli masz zaznaczone "niech system windows wybierze optymalne", wybierz inną opcję.

 

Wyłącz "asystenta zgodności programów": services.msc -> "usługa asystent zgodności programów"

 

Panel sterowania -> centrum akcji -> zmień ustawienia centrum akcji -> odznacz "rozwiązywanie problemów z systemem windows".

 

Któraś z tych opcji powinna zadziałać. Kiedyś, gdzieś rozwiązałem w ten sposób ten problem, tylko nie pamiętam już która opcja była tą wlaściwą.

Edytowane przez TheUn4seen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TheUn4seen nie działa, wszystko zrobiłem, dalej to samo;/

 

@_KaszpiR_ mam kilka monitorów nie wszystkie gry działają na wielu monitorach i nie po to wydałem kupę kasy na kompa, żeby iść na kompromis - swobodne granie = brak aero na innych monitorach, no błagam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z systemem kolorów, właściwie dotyczy to jednej gry, komunikat pojawia się w różnych momentach, nie ma stałego schematu, mocno to przeszkadza gdy jest się w trakcie jakiejś akcji i wyskakuje mi pulpit.

Wykonałem wszystko co poleca TheUn4seen, ale nadal to samo, jedyne co działa to opcja to prawoklik na launcherze gry i we właściwościach wybranie opcji "wyłącz kompozycje pulpitu".

Jednak po zamknięciu gry i ponownym jej uruchomieniu znowu wyskakuje komunikat, launcher nie zapisuje mojego wyboru, nie wiem dlaczego tak się dzieje, mam ustawione prawa administratora i to też nie pomaga :(

Czy są jeszcze jakieś inne metody aby pozbyć się tego komunikatu bez wyłączania Aero ?

Mam system W7 64bit, Asus Maximus VIII HERO, i7 67ooK,  NVidia ASUS GTX 980 Ti Strix , Corsair DDR4 Vengeance 16GB 3000 MHz, ASUS ROG Xonar Phoebus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze launcher a gra to dwa oddzielne exeki :)

Jesli zaznaczasz na launcherze to w momencie jego odpalenia - wylacza sie AERO, ale w momencie gdy odpala gra - launcher sie wylacza i AERO wraca

Sprawdz jaki .exe jest wlasciwy dla gry (a nie launchera) i na nim ustaw wylaczenie AERO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...