Skocz do zawartości
cherryq

"Ucięty" obraz na monitorze, HD7870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zakupiłem sobie ostatnio kartę Radeon HD7870 XT, podłączyłem, zainstalowałem najnowsze sterowniki i... mam problem.
Nie mogę ustawić maksymalnej rozdzielczości w Catalyst Control Center, tj. 1080p, a tylko 1000p (co jest bardzo dziwne, ponieważ przy poprzedniej karcie mogłem).
...Znaczy mogę, ale wtedy ekran jest dalej ucięty, a obraz na monitorze jest rozmazany - tak jakby monitor nie mógł wyskalować obrazu.
Najgorsze jest to, że opcji skalowania nie mam w monitorze (Samsung S22B300).
 
Co zrobić?
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem skąd ten problem ale...

1. odinstaluj stery(możesz przeczyścic amd cleanup utility- pod warunkiem że masz płytę gł na intelu, inaczej będzie syf)

2. zainstaluj od nowa, np te z guru3d, 16.04.2013, bety 13.3

3. rozdziałka powinna się od razu ustawić natywna - jesli nie ustaw natywną poprzez ekran, nie ccc. W ccc na wszelki wyłącz skalowanie GPU.

 

1 raz coś takiego widzę mówiąc szczerze, może to kwestia systemu....moje przejscie z 6850 na 7870xzt było bezproblemowe, nawet sterów nie musiałem reinstalować jako że miałem zawsze najnowsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w 2494HM i HD5850, ale udało się to zmienić w ustawieniach monitora. Niestety teraz nie powiem, która to opcja, bo nie mam kabla HDMI.

Edytowane przez Tricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilką z kolegą, który też nie potrafił na jakimś Samsungu wymusić FullHD po HDMI, zmienił kabel na dvi<=>hdmi i problem zniknął, od strzału komputer ustawił odpowiednią rozdzielczość.

DVI po stronie komputera, hdmi w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kabel jest problemem sam w sobie tylko "mądre" sterowniki karty graficznej. Po podłączaniu do grafy kabla HDMI, sterowniki z góry zakładają że na końcu jest TV, co często powoduje włączanie wielu wszelakich opcji. Podłączenie do grafy kabla DVI zmienia cały "tok myślenia" sterowników.

 

Prościej już się nie da wytłumaczyć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...